E-Commerce, Payment Add-ons

What are the Types of Payment Methods in E-Commerce?

What are the Types of Payment Methods in E-Commerce?

E-Ticaret ekosisteminde en çok üstünde araştırma yapılan ve çözümler üretilmeye çalışılan konu, ” Ödeme Yöntemi ” dir. Geleneksel ticarette çoğu eylem fiziksel olarak gerçekleştiğinden karşılıklı güven aşaması hızla geçilmektedir. Ama bulunduğumuz çağda “ticaret” sanal bir ortama da taşındığını düşünürsek satın alanın güvenini sağlamak çok önemlidir.

Elektronik ödeme sistemleri (EPS) müşterilere hizmet ve malları çevrimiçi olarak satın alabilmelerine imkan veren entegre donanım ve yazılım sistemleridir. Öne çıkan en önemli özelikleri verimi artırmak, güvenliği güçlendirmek ve müşterilere kullanım kolaylığı sağlamaktır.

E-Ticaret Ödeme Alma Yöntemleri

E-ticaret sitenizin ödeme altyapısı yeni gelişen ödeme yöntemi teknolojilere uyumlu ve tam entegre çalışması kaçınılmaz bir gerçektir.

E-ticaret ödeme altyapısında kullanılan ya da kullanılabilen ödeme yöntemleri şunlardır;

Kredi ve Banka Kartları What is it?

What are the Types of Payment Methods in E-Commerce?

Kredi kartları and banka kartları , 16 haneli kart numaraları, son kullanma tarihleri ​​ve kişisel kimlik numarası (PIN) kodlarıyla neredeyse aynı görünür. Banka kartları, banka müşterilerinin bankaya yatırdıkları parayı çekerek para harcamalarına olanak tanır . Kredi kartları, tüketicilerin ürün satın almak veya nakit çekmek için kartı çıkaran kuruluştan belirli bir limite kadar borç almalarına olanak tanır. 

Eğer sizde E-Ticaret sitenizde kredi kartı ile ödeme almak istiyor ve belli bir banka ile çalışıyorsanız, listeden çalıştığınız bankaya tıklayıp detaylı bilgi alabilirsiniz.

Havale / EFT What is it?

Elektronik fon transferi ( EFT ), bir banka hesabından diğerine, banka personelinin doğrudan müdahalesi olmadan computer tabanlı sistemler aracılığıyla tek bir finans kurumu içinde veya birden fazla kurum arasında elektronik para transferidir .

Sanal POS entegrasyonu Nedir

Ülkemizde birçok banka bulunmaktadır. Haliyle müşterilerinizin kullandığı kartlarda çeşitlenmektedir. Eğer sanal pos ile ödeme alacaksanız sitenize sanal pos entegrasyonu gerçekleştirmeli ve her banka için ayrı ayrı başvuru yapmanız gerekmektedir.

WooCommerce İçin Sanal Pos Entegrasyonları

Online Ödeme Sitemleri Nedir?

 Çevrimiçi ödeme sistemleri, aslında Visa Checkout gibi hizmetler ve ürünler için ödeme yapmak için kullanılan çevrimiçi ödeme yöntemleridir .Ödeme Servis Sağlayıcıları (PSP) gibi  AB mevzuatına / direktiflerine göre işlem veya komisyon bazlı ücretler üzerinde çalışan. Genel olarak yasalar veya yasalara tabidirler çoğunlukla PSD1, PSD2 kurallarına dayanmaktadır ).

Mobil ödeme What is it?

What are the Types of Payment Methods in E-Commerce?

Mobil ödeme, bir ürün veya hizmet için tablet veya cep telefonu gibi taşınabilir bir elektronik cihaz aracılığıyla yapılan para ödemesidir. Mobil ödeme teknolojisi, PayPal ve Venmo uygulamalarında olduğu gibi arkadaşlara veya aile üyelerine para göndermek için de kullanılabilir.

Karekod What is it?

Kağıttan yalnızca lazer barkod tarayıcı ile okunabilen doğrusal barkodların aksine, QR kodları hem kağıttan hem de ekranlardan taranabilir. Bu nedenle bazı çevrimiçi mağazalarda ve uygulamalarda QR kodları görüyorsunuz.

Bir QR kodunu işlemek için aşağıdakilerden birine ihtiyacınız vardır:

  • Dahili kameralı akıllı telefon veya tablet
  • QR kodlarını tarayabilen barkod okuyucu

Kripto para / dijital cüzdan What is it?

What are the Types of Payment Methods in E-Commerce?
Customize Your Website, Grow Your Business

 Kripto para ödeme ağ geçitleri, işletmelerin, mal veya hizmet karşılığında müşterilerden ödeme olarak kripto para işlemlerini kabul etmesine izin verir. Bu sistemler, herhangi bir ülkeden ödemeleri kabul eder ve blockchain tabanlı kripto para birimlerinin doğası gereği güvenliğe önem verir.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *