Nasıl Yapılır, Rehberler

Dokan Iyzico Entegrasyonu – Dokan Altyapılı Pazaryerinizden Ödeme Alma Rehberi (2022)

Dokan Iyzico Entegrasyonu - Dokan Altyapılı Pazaryerinizden Ödeme Alma Rehberi (2022)

Dokan Iyzıco Entegrasyonu için;  Dokan altyapılı bir pazaryeriniz var ve Iyzıco ile ödeme almak istiyorsunuz, Bu yazımızda Dokan alt yapılı pazaryeri siteniz için ödeme almaktan bahsedeceğiz.

Başlamadan Önce Dokan Nedir?

Dokan, WordPress.org’da erişilebilen, en üst seviye bir formda olduğu gibi, genel kullanıma yönelik bir preemium WooCommerce çoklu-ticaret eklentisidir. Rakamlarla, 4.5 yıldızlı, 25.000’den fazla WordPress destinasyonunda dinamik olması, onu en ünlü düzenlemelerden biri haline getiriyor. Müşteriler ve Satıcılar, satışlar, siparişler, indirimler, kuponlar ve daha fazlasını içeren ürün envanterinin kolay yönetimini sağlayan zengin bir ön panele erişebilirsiniz.

Standart Bir E-Ticaret Sitesi ile Ödeme Almaktan Farkı Ne?

Sadece kendinizin satış yaptığı standart bir e-ticaret sitesi sahibiyseniz satışlardan kazandığınız ücretler yalnızca size aktarılır. Ancak bir pazaryeri sahibiyseniz, siteniz üzerinde birden çok satıcı olacak ve satışlardan kazanılan ücretlerden yalnızca komisyon alıp geri kalan ücretleri satıcınıza aktarmanız gerekmektedir. Satıcılarınıza özel komisyonlar girmeniz, kargo ücreti ayarlarını yapmanız ve para transferlerini yapılandırmanız gerekmektedir. Ancak tüm bunlar kulağa zor olarak gelse de yazımızın devamında oldukça kolay olduğunu göreceksiniz.

Dokan Altyapılı Pazaryeriniz için Iyzıco’dan Nasıl Ödeme Alabilirsiniz? Dokan Iyzıco Entegrasyonu için Ne Yapılmalı?

Öncelikle Iyzico ile anlaşmanız ve Pazaryerinizden sorunsuz ödeme alabilmeniz için Pazaryeri API’lerini açtırmanız gerekmektedir. Böylece alt satıcılarınızla nakit akışını anlık olarak yönetebilir, hak ediş ve komisyon hesaplamalarını otomatik olarak gerçekleştirebilirsiniz. Peki tüm bu ayarlamaları WordPress & Dokan üzerinden nasıl yapabileceksiniz? Burada size çözüm olarak Iyzıbazaar Pazaryeri Entegrasyon Eklentisini  geliştirdik.  Dokan ile Iyzıco bağlantınızı ve tüm ayarlarınızı Iyzıbazaar ile çok kısa bir sürece yapılandırabilirsiniz.

Dokan Iyzıco Entegrasyonu Iyzıbazaar ile Neler Yapabilirsiniz;

Iyzıbazaar eklentisini pazaryerinizde aktif hale getirdiniz, ilk olarak Iyzıco panelinden aldığınız API bilgilerinizi eklentiye girerek başlamanız gerekmektedir, Bu işlemi tamamladıktan sonra artık Ödeme almaya Hazırsınız! Geriye yalnızca pazaryerinize özel belirlediğiniz kuralları uygulamak kalıyor.

Dokan Iyzico Entegrasyonu - Dokan Altyapılı Pazaryerinizden Ödeme Alma Rehberi (2022)

Pazaryerine Özel Ödeme Ayarları

  • Kart saklama yöntemi kullanabilirsiniz
  • Siparişlerdeki kargo ücretlerinin komisyonlarını belirleyebilirsiniz
  • Taksit seçeneklerini yönetebilirsiniz
  • Her satıcınıza ayrı komisyon miktarı girebilirsiniz
  • Her satıcınıza ayrı para transferi vadesi belirleyebilirsiniz

Ve bir çok daha seçenekle birlikte Dokan altyapılı pazaryerinizini özelleştirebilirsiniz. Dilerseniz hazırladığımız rehber videosuna göz atabilirsiniz.

Dokan altyapılı pazaryeriniz ile Iyzıco Entegrasyonunun nasıl yapılacağı ile ilgili bu yazımızda yapılması gerekenleri toplamış olduk, Dokan kullandığınız pazaryerinizde bu aşamadan sonra yapmanız gerekenler ise Kargo, Ürün iade kurgularını yapılandırmanız olabilir. Pazaryerinizin tüm ihtiyaçları için sizlere yardımcı olabiliriz. Bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir