E-Ticaret

e-Ticaret Abonelik Sistemi İle e-Ticaret Nasıl Yapılır ? 2024

e-Ticaret Abonelik Sistemi İle e-Ticaret Nasıl Yapılır ? 2024

[lwptoc]

Bu yazımızda e-Ticaret Abonelik sistemin nedir? e-Ticaret Abonelik sistemini WooCommerce altyapısına nasıl entegrasyonunu sağlarız? e-Ticaret Abonelik sistemi entegrasyonu için geliştridiğimiz İyzipos+ eklentisi nedir? Konularından bahsedeceğiz.

e-Ticaret Abonelik Sistemi Nedir?

WooCommerce-abonelik-sistemi

Yurt dışında e-Ticaret Abonelik Sistemi çok yaygın bir şekilde kullanılmakta olup ülkemizde bir çok firma bu özelliği aktif olarak sıkça kullanmaya ve satış yapmaya başlamış durumda. Burada en önemli ayrıntı e- ticaret sisteminde abonelik sistemi için uygun ürün gamı bulmak. son 10 yıldır oldukça popülerliği artan e-Ticaret Abonelik sistemi kullanımı çevrimiçi alışveriş modeli ile bir çok kurumsal firma tarafından tercih ediliyor.

Kullanıcıların geri dönüşümleri ile elde edilen raporlamada tercih edilen bu yöntem doğru bir şekilde entegre edildiğinde maliyetlerinizi ciddi oranda indirgeyerek karlılığı arttıran bir sistem olarak önem arz ediyor. Abonelik Yöntemi ile ödeme almak isteyen e-Ticaret Abonelik sistemi ile online işlem gerçekleştiren firmalar tek bir entegrasyonun ardından düzenli ödeme almaya başlayabilirler. Ayrıca tüm işlemleri iyzipos+ kontrol paneli üzerinden kolayca takip edebilirler.

Abonelik Sisteminin bir diğer önemli ayrıcalığı ise ödeme planına eklenebilen, eklentiyi daha rahat kavrayabileceğiniz deneme süresidir. Bu sayede herhangi bir ödeme planı için deneme süresi kolaylıkla entegre edilebilir ve kredi kartı bilgisi deneme süresi esnasında kaydedildiği için abonelik tanımlanan deneme süresi sonunda otomatik olarak gerçekleşmektedir.

e-Ticaret Abonelik Sisteminin Avantajları Nedir?

e-Ticaret-Abonelik-Sistemi

Günlük, Haftalık, Aylık veya Yıllık: Seçim Sizin

Ödeme alma periyotlarınızı belirleyip sadece arkanıza yaslanın. Çünkü tüm ödemeleriniz günü geldiğinde otomatik olarak tahsil edilip hesabınıza aktarılacak. Çok kolay değil mi ? 🙂

Müşterilerinize Deneme Süresi Sunun

Müşterilerinize “İlk 7 gün ücretsiz deneme ve daha sonra A TL” gibi farklı seçenekler sunabileceksiniz.

Sınırsız Ürün Ekleme Avantajıyla Ödeme Alın

Abonelik yöntemi ile dilediğiniz sayıda hizmet veya ürün satıp ve ekstra bir ücret ödemeyeceksiniz.

Müşterilerinizin Kart Bilgilerini Güvenle Saklayın

Artık düzenli olan ödemelerinizi tahsil etmek için müşterilerinizin kart bilgilerini nasıl saklayacağınızı düşünüp zaman harcamanıza gerek yok. Abonelik yöntemi ile müşterilerinizin tüm bilgileri iyzipos+ güvencesinde!

 

e-Ticaret Abonelik Sistemi WooCommerce İle Nasıl Kullanılır?

Son yıllarda e- ticaret web sitesi kullanıcıların abonelik sistemi kullanması oranında bir hayli artış olduğunu görüyoruz. E-ticaret mantığı ile online satış gerçekleştiren ancak e-Ticaret Abone sistemi kullanmayan kuruluşlarda alacakları düzenli ödemelerde müşterilerinin kart bilgilerini yazılı olarak kayıt altında tutma zorunlulukları vardır.

Klasik bir yöntem olarak mail order ile ödeme alınmaktadır. Bu yöntem uzun vadede güvenlik risklerini beraberinde getirmektedir. Kart bilgilerinizin yüksek güvenlikte saklı tutulması gereken sistemler bu nedenle oldukça önemlidir.

İyizipos+ İle e-Ticaret Abonelik Sistemi

woocommerce-iyzico

İyziPOS+

 

İyzipos+ Abonelik Yöntemi ile işletmeler müşterilerine günlük, haftalık, aylık, yıllık ve daha bir çok farklı ödeme planlamaları sunmaktadırlar. Ödeme planları, hem İyzipos+ kontrol paneli üzerinden hem de API üzerinden kolaylıkla seçilebilmektedir.

Ödeme alınması için gereken verilerin bu denli güvenlik açığı vermesi sizlerin büyük kayıplar vermesine neden olabilir. Abonelik Yöntemi İyzipos+ eklentisi tüm kart bilgilerinizin son derece güvenli ortamda saklanmasını sağlıyor. Bunlara ek olarak eski yöntemlere göre hem işletme hem de müşteri için etkili seçenekler sunuyor.

Sizlerde İşletmenizi bir adım öteye taşımak için İyzipos+ Eklentisini hemen satın alarak Dijital dünyaya en hızlı kolay ve güvenilir yollardan adım atabilirsiniz.

Kullanım ve ayar işlemleri için : https://docs.gurmewoo.com/iyziposplus-yardim

 

 

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir