E-Ticaret

WooCommerce Nedir?

WooCommerce Nedir?

woocommerce_nedir

E-ticaret, her geçen gün ağırlığını ve hacmini artırmaya devam ettiği için büyük ya da küçük tüm işletmeler açısından online satış yapmak giderek daha önemli ve cazip bir hâl alıyor. Büyük ölçekli firmalar, genellikle kendi e-ticaret sitelerini oluştururken küçük ve orta ölçekli işletmeler için bu durum pek çok açıdan zorlayıcı olabiliyor. Ayrı bir ekip, ayrı bir alan, zaman ve maliyet gerektiren e-ticaret siteleri, bu nedenlerden dolayı çok sayıda firma için neredeyse ulaşılmaz durumda. Ancak, teknoloji geliştikçe bir e-ticaret sitesine sahip olmak da gitgide kolaylaşıyor. Bu konuda size en fazla yardımı dokunacak eklentilerden biri olan WooCommerce ile ilgili detayları öğrenmek için içeriğin devamına göz atabilirsiniz.

E-Ticarette Benzersiz Kolaylık Sunan WooCommerce Nedir?

İlk etapta herkesin blog açabilmesine yönelik bir sistem olarak ortaya çıkan WordPress, zaman içinde gelişerek pek çok farklı türde site kurmayı çok daha kolaylaştırdı ve güncellemelerle kolaylaştırmaya da devam ediyor. WordPress’in tema sağlayıcılarından biri olan WooThemes de 2011 yılında düşük maliyetlerle, kısa sürede ve olabilecek en basit şekilde e-ticaret sitesi kurmak isteyenler için WooCommerce eklentisini kullanıma sundu. Sonuç olarak WooCommerce’ün gördüğü büyük ilgi, onu tamamen ayrı bir oluşum ve topluluk hâline getirerek kendi başına bir ekosistem oluşturmasını sağladı. Bir eklentinin kısa sayılabilecek süreler içinde bu denli ilgi görmesini sağlayan sebeplerin altındaysa kullanıcılara sunduğu eşsiz avantajlar yatıyor.

E-Ticarete Farklı Bir Boyut Kazandıran WooCommerce’ün Avantajları Nelerdir?

WooCommerce’ün avantajları, farklı açılardan incelenebilir. Maliyet, zaman, efor gibi bir işletmenin kâr elde etme sürecinde oldukça önemli bir yere sahip olan faktörler konusunda doğrudan ya da dolaylı etkiler içeren Woocomerce, pek çok noktada işinizi büyük ölçüde rahatlatıyor. İşte Woocommerce’ün kullanıcılarına sunduğu avantajlar:

  • WooCommerce’ün amacı olarak da tanımlanabilecek en büyük avantajı, kullanıcılarına sunduğu kolaylık. Herhangi bir kod bilgisine sahip olmadan e-ticaret sitesi gibi oldukça kapsamlı bir yapıya sahip olmanızı sağlayan bu eklenti, hem kurulum hem de yönetim açısından birçok pratik adımı beraberinde getiriyor.
  • Bir e-ticaret sitesini sıfırdan kurmanın ve sürdürmenin maliyetiyle karşılaştırıldığında oldukça düşük tutarlar üzerinden online satış yapmanızı sağlayabilecek bir site oluşturmanıza ve sürdürmenize imkân tanıyor. Diğer yandan e-ticaret siteniz için ayrı bir alana ve ayrı bir çalışan grubuna ihtiyaç duymuyorsunuz.
  • WooCommerce size hazır temalar, şablonlar ve eklentiler sunarak bilgi birikimi, deneyim ve maliyet ile birlikte zaman açısından da kazanç sağlamanıza yardımcı oluyor. Bir e-ticaret sitesini kurmak için harcanan süre, Woocommerce ile çarpıcı ölçüde azalıyor.
  • WooCommerce, tamamen geliştirilebilir bir yapıdan meydana geliyor. Bu yapı da teknoloji geliştikçe e-ticaret siteniz için yeni eklentiler, yeni özellikler anlamına geliyor. Her yeniliğin hemen adapte edilebildiği bu e-ticaret platformu, teknolojik trendlere hızla olmanızı sağlıyor.
  • Dünya genelinde 7 milyonun üzerinde WooCommerce kullanıcısı var. Bu da farklı beklentilere hitap edebilen, oldukça zengin bir altyapı ve çeşitlilik demek. WooCommerce ekosisteminde birbirinden farklı beklentilere hitap edebilecek binlerce eklentiye ulaşım imkânı bulunuyor. Böylece e-ticaret sitenizi çok daha stabil, modern ve kullanıcı dostu hâle getirebiliyorsunuz.
  • Google botları, WordPress sitelerini her zaman çok daha kısa sürede ve hızlı şekilde endeksliyor. Sitenizin Google botları tarafından fark edilmesi, SEO açısından öne geçebilme ve Google aramalarında üst sıralarda çıkma şansı yakalamak anlamına geliyor.
  • Ödeme entegrasyonu gibi oldukça zorlayıcı olabilen adımlar, WooCommerce’ün altyapı entegrasyonunu kolaylaştıran eklenti çeşitleriyle çok daha zahmetsiz bir hâl alıyor. Üstelik tüm bunları, yüksek güvenlik önlemleri eşliğinde rahatlıkla yapabiliyorsunuz.

Görüldüğü gibi WooCommerce’ün avantajları, onu milyonlarca kişi tarafından kullanılan ayrı bir ekosisteme dönüştürüyor. Siz de bu ekosistem içerisinde yer almak ve düşük maliyetlerle e-ticaret sitesi sahibi olmak için WooCommerce uzmanlarından destek alabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir