wooCommerce

Woocommerce Dövizli Satış Nasıl Yapılır?

Woocommerce Dövizli Satış Nasıl Yapılır?

Fiziksel mağazalardan farklı olarak, WooCommerce ile çevrimiçi satış yapmak, dünyanın her köşesinden müşterilere sorunsuz bir şekilde ulaşmanıza imkân tanır. WooCommerce döviz değişimi eklentileri sayesinde, mağazanızı optimize edebilir ve kullanıcı tabanınızı birkaç dakika içinde küresel düzeyde genişletebilirsiniz. Aynı zamanda müşterileriniz yerel para birimlerinde özgürce alışveriş yapabildikleri için coğrafi olarak da sınır tanımamış olursunuz. Peki, Woocommerce dövizli satış nasıl yapılır?

Woocommerce dövizli satış için kullanabileceğiniz çeşitli eklentiler var. Bu eklentileri panelinize yükleyerek, dövizli satış işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.  Sayfanızda kullanabileceğiniz Woocommerce döviz eklentileri aşağıdaki gibi sıralanabilir:

WooCommerce Multi Currency

Woocommerce dövizli satış

WooCommerce Multi Currency eklentisi, dünyanın her yerinden para birimlerini işlemek için son derece kapsamlı bir çözümdür. Uluslararası müşteri tabanınıza hitap etmek için sahip olunması gereken bazı özellikler sunar.

Bu para birimi eklentisi, ziyaretçinin konumunu otomatik olarak algılayabilir ve siteyi yerel para birimini kullanacak şekilde güncelleyebilir. Bu, yalnızca ödeme sayfasında değil, aynı zamanda mağaza genelinde her bir ürün için görüntülenen fiyatlar için de geçerlidir. Ardından, hangi para birimlerini kabul etmek istediğinizi seçebileceğiniz bir arayüz sağlar.

Döviz kurundan kullanılan para birimi sembolüne kadar her şey üzerinde kontrol sizde olur. Bunlardan birini varsayılan para birimi olarak da ayarlayabilirsiniz. Diğer bir güçlü özellik, her para birimi için izin verilen ödeme yöntemlerini tanımlama yeteneğidir.

WooCommerce Multi Currency eklentisi genellikle para birimi seçimini otomatik olarak gerçekleştirir, ancak ekranın yan tarafında sabit kalan bir para birimi değiştirici de ekleyebilirsiniz. Bu araçla ziyaretçiler, yalnızca ödeme sırasında değil, sitenizdeki herhangi bir sayfadan tercih ettikleri para birimine de kolayca geçebilirler.

YayCurrency Eklentisi

Woocommerce dövizli satış

Woocommerce dövizli satış için kullanabileceğiniz eklentilerden biri de YayCurrency oluyor. YayCurrency, basit bir arayüze sahip, özelliklerle dolu, çoklu para birimli bir WooCommerce eklentisidir.

Basit açma/kapama anahtarları kullanılarak kolayca yapılandırılabilen gelişmiş seçeneklerle birlikte gelir. Eklentiyi kurmak ve çalıştırmak sadece birkaç dakika sürer. Para birimi dönüştürme kaybını en aza indirmek için dönüştürme ücretleri anında eklenir ve hesaplanır. Bu eklentiyle:

  • Para birimine bağlı olarak, desteklenen ödeme yöntemleriyle satın alma işlemlerine izin verebilirsiniz.
  • Tek bir WooCommerce ürününün sayfasına, üstbilgisine, altbilgisine ve kenar çubuğuna birden çok pencere öğesi yerleştirilebilir.
  • Küsuratlı fiyatlar istenen eşiğe dönüştürülür.
  • Müşterinin IP adresini otomatik olarak algılar ve ürün fiyatlarını yerel para biriminde gösterir.

Currency Switcher For WooCommerce

Woocommerce Dövizli Satış Nasıl Yapılır?

Woocommerce dövizli satış yapmak için tercih edilen eklentilerden biri olan Currency Switcher For WooCommerce, bu listedeki diğer eklentilere kıyasla çok benzer bir özellik kümesine sahiptir. Ancak, kurulumu ve kullanımı en kolay olduğu için bu koleksiyonda oldukça popülerdir.

Bu para birimi eklentisinin göze çarpan özelliği, otomatik para birimi dönüştürmelerine izin veren API’dir. Diğer eklentiler, gösterge tablonuzda döviz kurlarını manuel olarak ayarlamanızı gerektirir, fakat bu adımı tamamen bu eklenti ile atlayabilirsiniz.

Bu WooCommerce eklentisi, ziyaretçilerin bölgelerini kolayca seçebilecekleri ekranın sağ tarafına çekici bir para birimi değiştirici ekler. Bir para birimi seçildiğinde fiyatlar, sitede her yerde güncellenecektir. Ekranın yan tarafındaki sabit para birimi değiştirici yerine veya ona ek olarak dahil edilen widget’ı da kullanabilirsiniz.

WOOCS-WooCommerce Currency Switcher Professional

Woocommerce dövizli satış

Woocommerce dövizli satış işlemleri için tasarlanan WOOCS, alıcılarınızın mağazanızda tercih ettikleri para birimini kullanmalarını sağlayan bir eklentidir. Para birimi değiştiriciyi temanızın hemen hemen her yerine yerleştirmenize olanak tanıyan bir kısa kod ve widget ile birlikte gelir. Ayrıca sitenizin ziyaretçinin bölgesini ve tercih edilen para birimini otomatik olarak algılamasını sağlayan WooCommerce GEO IP’yi içerir.

WOOCS eklentisinin kurulması biraz zaman alabilir. Bunun nedeni çok sağlam işlevsellik içermesidir. Hangi para birimlerini kabul edeceğinize karar verebileceğiniz, döviz kurlarını belirleyebileceğiniz, her bir para birimi için hangi ödeme yöntemlerinin kullanılabileceğine karar verebileceğiniz ve hangi ülkelerin hangi para birimini kullanacağına karar vermek için GeoIP kurallarını belirleyebileceğiniz çeşitli ayar menüleri sunar.

Widget Currency Converter

Woocommerce Dövizli Satış Nasıl Yapılır?

Bu, müşterilerinizin sitede görüntülenen para birimini hızla değiştirmesine olanak tanıyan kullanışlı bir öğedir. Bu eklenti, site genelinde ürün fiyatlarını seçtiğiniz para birimini kullanacak şekilde günceller. Widget çok basit bir tasarıma sahiptir ve herhangi bir widget alanına eklenebilir.

Genel olarak, ziyaretçilerinize ürün fiyatlarınızı kendi yerel para birimlerinde görmeleri için bir seçenek sunmak istiyorsanız, fakat daha karmaşık bir çoklu para birimli WooCommerce eklentisi kurmakla uğraşmak istemiyorsanız, bu eklenti iyi bir seçim olacaktır.

WooCommerce Multi-Currency

Woocommerce dövizli satış

Woocommerce dövizli satış işlemleri için daha basit bir seçenek istiyorsanız, WooCommerce Multi-Currency eklentisi sitenize uluslararası satışı gerçekleştirmek için gereken tüm temel özellikleri verecektir. Ziyaretçilerin sitede kullanılan para birimini değiştirmesine ve sayfayı yenilemeden bile fiyatları otomatik olarak güncellemesine olanak tanır.

Açık Döviz Kurları gibi döviz kurlarını almak için harici hizmetlerle entegre olur. Bu hizmetle ücretsiz bir hesap oluşturacak ve ardından WooCommerce Multi-Currency eklentisine bir API anahtarı gireceksiniz. Bu, yalnızca sizin için döviz kurlarını hesaplamakla kalmayacak, aynı zamanda herhangi bir çaba harcamadan fiyatların güncel kalmasını sağlayacaktır.

Eklenti, sitede görüntülenen fiyatı güncellemenin yanı sıra, ziyaretçilerin seçtikleri para biriminde ödeme yapmalarını sağlar. Bu, para birimlerinin yalnızca ziyaretçilerin maliyeti anlamalarına yardımcı olmak için değil, seçtikleri para biriminde ödeme yapmalarına izin vermek için de görüntülenmesi önemli bir ayrımdır.

Çoklu Para Birimi-Multi Currency Shop

Woocommerce Dövizli Satış

Woocommerce dövizli satış işlemleri için yukarıda saydığımız eklentiler arasında en popüler olanlardan biri de şüphesiz ki Multi Currency Shop oluyor. Kullanımı diğer eklentilere göre çok daha kolay olan Multi Currency Shop, satış fiyatlarını döviz üzerinden belirleyip, Türkiye’deki döviz dalgalanmalarından fiyatların etkilenmesini önlemenize yardımcı olur.

Bu eklenti sayesinde Merkez Bankası destekli bütün para birimlerinde satış yapmanız söz konusudur. Müşterilerinize dilediğiniz para biriminden çeviri yaparak, fiyatları istediğiniz şekilde gösterebilirsiniz. Ayrıca eklenti, Dokan altyapılı pazaryerleri ile uyumlu şekilde çalışmaktadır.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir