WordPress, WordPress Temaları

En İyi WordPress Temaları

En İyi Wordpress Temaları

WordPress’te web sitenizi tasarlamaya başlamak için 8.500’den fazla tamamen ücretsiz tema veya şablon bulunmaktadır. Ancak bazen doğru olanı seçmek zor olmaktadır. Peki, en iyi WordPress temaları hangileri?

WordPress.org, temalar bölümünde toplam 8.867 ücretsiz şablonla size oldukça eksiksiz bir arama motoru sunar. İdeal temanızı bulmak için seçebileceğiniz filtreler arasında blog, e-ticaret, eğitim, eğlence, yeme-içme, tatil, haber, fotoğraf ve portföy yer almaktadır. Ayrıca, web sitenizin tasarımının nasıl olmasını istediğinize, bir kenar çubuğuna, birden çok sütuna vb. sahip olmasını isteyip istemediğinize göre filtreleme yapabilirsiniz. Şimdi, en iyi WordPress temaları nelerdir sıralayalım:

OceanWP

En İyi Wordpress Temaları

Oldukça hafif bir temadır ve her tür web sitesine uyarlanmaktadır. Bunlar arasında bloglar, portföyler, kurumsal web siteleri veya çevrimiçi mağazalar bulunmaktadır. Elementor, Visual Composer ve Divi’ye iyi uyum sağlayarak piyasadaki ana web oluşturucularla birlikte çalışmaktadır. Ayrıca çok dilli web siteleri için hazırlanmıştır. Şablon size farklı web sitesi türleri için 200’den fazla kullanım demosu sunmaktadır: güzellik, blog, kurumsal, e-ticaret, portföy veya hizmetler. Web sitenizi daha da kişiselleştirmek için eklenti ekleme seçeneği ile dikkat çekmektedir.

Astra

En İyi WordPress Temaları

En iyi WordPress temaları arasında Astra da var. Astra, yarım saniyeden daha kısa sürede yüklenen hızlı bir şablondur. Hizmet web siteleri ve ayrıca WooCommerce ile çalışan çevrimiçi mağazalar için idealdir. SEO için özel olarak tasarlandığından, bu konuda çok iyi performans sunmaktadır. OceanWP’de olduğu gibi, Elementor, Divi ve Visual Composer gibi web oluşturucularla uyumludur. Astra ile sitenizin renklerini, yazı tiplerini ve düzeninizi kolayca özelleştirebilirsiniz. Astra, WordPress’te 1.5 milyondan fazla aktif kuruluma ve 4.860’tan fazla 5 yıldızlı incelemeye sahip olup, kullanıcıların favori temalarından biri olarak öne çıkmaktadır.

Hello Elementor

En İyi WordPress Temaları

En iyi WordPress temaları listesinde yer alan Hello Elementor hızlı bir temadır. Web sitenizi tasarlamak için Elementor kullanacağınızdan eminseniz, temel tema olarak Hello Elementor kullanmak idealdir. Web sitenizin hızlı yüklenmesi için oluşturulmuştur. Sunucuya az kaynak ve istek gerektirir. Ana potansiyeli, renkleri, yazı tiplerini özelleştirmenize, bölümleri gizlemenize ve tasarımınızın her cihazda nasıl göründüğünü görmenize olanak tanıyan tasarım uyarlanabilirliğidir. Çevrimiçi mağazalar veya diğer popüler eklentiler oluşturmak için WooCommerce eklentisi gibi diğer WordPress eklentileriyle iyi bir şekilde birleşir. 900.000’den fazla aktif kurulum ile web geliştiricileri arasında en popüler kombinasyonlardan biridir.

Customizr

En İyi Wordpress Temaları

En iyi WordPress temaları söz konusu olduğunda bu tema da oldukça popüler. Çok amaçlı olarak kabul edilen bir WordPress temasıdır. Yani yalnızca bir tür web sitesini hedeflemekle kalmaz. Bu şablonla kurumsal bir sayfadan çevrimiçi bir mağazaya kadar istediğiniz alanda tasarım yapabilirsiniz. Bu, size daha fazla özellik sunan ücretli olan Customizr pro temasının ücretsiz sürümüdür. Ancak, yalnızca ücretsiz temayla da kurumsal web siteniz veya WooCommerce ile tasarlanmış e-ticaret siteniz için ideal bir sayfa oluşturabileceksiniz. 60.000’den fazla aktif kuruluma sahip, kullanıcılar tarafından oldukça değer verilen bir temadır.

GeneratePress

En İyi Wordpress Temaları

Customizr’da olduğu gibi GeneratePress Premium ile daha fazla özellik ekleyebileceğiniz ücretsiz sürümdür. Bu, yükleme hızına odaklanan, performans odaklı bir temadır. WordPress blok düzenleyici Gutenberg ile çalışması amaçlanmış olsa da, Elementor veya Divi ile de entegre edilmektedir. Olağanüstü özellikleri arasında mikro verilerin entegrasyonu, widget’lar ve kenar çubuklarının yanı sıra farklı menüler ve renk özelleştirmesi dahil etme imkanı yer alıyor. GeneratePress 400.000’den fazla etkin yüklemeye sahiptir. WordPress’teki derecelendirmelerinin neredeyse tamamı 5 yıldızdır.

Sydney

En İyi Wordpress Temaları

En iyi WordPress temaları Sydney ile devam ediyor. Kurumsal web sitenizi tasarlamak için ideal bir şablondur. Diğer temalarda olduğu gibi Elementor ile tamamen uyumludur. Ancak kendi başına renkler, yazı tipleri ve menüler gibi çok sayıda özelleştirme olanağı içermektedir. Diğer işlevlerin yanı sıra çok dilli siteler için hazırlanmış bir temadır. 100.000’den fazla aktif kurulumla, WordPress’te 5 yıldızla derecelendiren bir şablondur.

Vantage

En İyi WordPress Temaları

SiteOrigin tarafından oluşturulan, çok amaçlı olarak kabul edilen bir şablondur. Yani onunla bir kurumsal sayfadan çevrimiçi bir mağazaya kadar birçok farklı web sayfasını gelişebileceksiniz. Uzun yıllara dayanan deneyime sahip bir temadır. Özellikleri her daim yenilenmeye devam eder ve onu WordPress deposunda en çok indirilen ve popüler olanlardan biri yapar. Bu tema sayesinde tam genişlikte ve sabit genişlikte mizanpajları arasında seçim yapabilecek, tipografinizi özelleştirebileceksiniz.

Neve

En İyi WordPress Temaları

En çok tercih edilen temalarından biridir. Aynı zamanda her türlü web sitesini oluşturmak için tasarlanmıştır. Bir KOBİ sayfasından WooCommerce ile çevrimiçi mağazanıza kadar çeşitli siteleri tasarlamanıza izin vermektedir. İyi performans göstermektedir ve herhangi bir cihaza kolayca uyarlanmaktadır. Minimalist tipte bir tasarıma sahip bir şablondur. Hem Gutenberg hem de Elementor ve Visual Composer gibi popüler oluşturucular ile uyumludur. Özellikleri arasında üstbilgi ve altbilgi özelleştirmesi, sayfa düzeni, renk özelleştirmesi ve ayrıca aralarından seçim yapabileceğiniz 100’den fazla seçenekle içe aktarılacak geniş şablon kitaplığı bulunur. Diğer şablonlar gibi bu temanın tüm öğeleri çeviri eklentileriyle çevrilebilir.

Sayfanızı özelleştirebileceğiniz WordPress eklenti ve tema çeşitlerini GurmeWoo’da bulabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir