E-Ticaret, Rehberler

Sanal Pos Entegrasyonu İle İnternetten Satışa Hemen Başlayın!

Sanal Pos Entegrasyonu İle İnternetten Satışa Hemen Başlayın!

Özellikle son 2 yılda hızla yayılan covid-19 ile birlikte e-ticarete yönelim oldukça artmış durumda. Bu artış ise sanal posa olan ilgiyi ve ihtiyacı artırmış durumda. Özellikle e-ticaret ve pazaryerlerinde sanal pos oldukça önemli bir ödeme aracıdır. Sanal pos ile çevrimiçi ödeme alabilir ve ödeme alma deneyiminizi iyileştirebilirsiniz.

Sanal POS Nedir?

Sanal POS sistemi; online alışveriş yoluyla ürün ya da hizmet sunan E-Ticaret sitelerinde kredi kartı ve banka kartı ile ödeme yapabilmek için kullanılır. Klasik kredi kartlarının okutulduğu POS (Point of Sale) cihazlarının sanal versiyonu olarak ifade edilebilir ve VPOS (Virtual Point Of Sale) olarak da bilinir.

Müşteri deneyimi her ölçekteki işletmeler için çok önemlidir. Özellikle dijital işletmeler için daha da önemlidir. Sanal pos çözümü ile müşteriler doğrudan bilgi girişi yapmadan kredi veya banka kartı ile işleme yapabilirler. Böylece hem ödeme güvenilir olur hem de müşteri tarafından ödeme işlemi hızlı ve kolay olur.

Sanal Pos Nasıl Alınır?

Bir e-ticaret altyapınız veya pazaryeri sahibisiniz ama müşterilerinizden hızlı ve kolay bir şekilde nasıl ödeme alacağınızı düşünüyorsanız, cevap Sanal Pos sahibi olmaktır. Sanal Pos ile hızlı ve güvenilir bir şekilde ödeme alabilirsiniz. Peki bir sanal posa nasıl sahip olacaksınız?

E-ticaret işletmelerinin sanal POS hizmetinden yararlanabilmeleri için ülkemizdeki bankalardan veya BDDK tarafından onaylı ödeme kuruluşlarından başvuruda bulunmaları gerekir.

Bankalara başvuru yapabilmek için ise e-ticaret sitesi, satışı gerçekleşecek ürünlerle dolu olup sitenin içerisinde yer alması gereken Üyelik Sözleşmesi, Satış Sözleşmesi, Mesafeli Satış Sözleşmeleri, İade ve İptal Prosedürleri gibi bir takım metin ve sözleşmeleri içermelidir.

Sizler için ülkemizdeki bankaların sanal pos başvuru süreçleri hazırladım:

WooCommerce Sanal Pos Entegrasyonu Nasıl Yapılır?

“WooCommerce hazır, sanal pos hazır ama peki bu ikisi arasındaki bağlantı nasıl olacak?” sorusu hep kafaları karıştırır. Ama bunu dert etmenize gerek yok. Gurmehub olarak tüm bankalara özel olarak geliştirdiğimiz entegrasyonlar ile birlikte hızlı ve kolay bir şekilde entegrasyonu gerçekleştirip ödeme almaya başlayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken bankanızdan Api bilgilerini alarak entegrasyon içindeki ayarlar bölümüne girerek kaydetmek. Hızlı ve kolay değil mi?

Bazı Sanal Pos entegrasyonlarımız:

wordpress ile e-ihracat
Web Sitenizi Özgünleştirin, İşinizi Büyütün

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir