Nasıl Yapılır, Rehberler

WordPress Siteniz için 3 Popüler Sosyal Mesajlaşma Uygulaması

Wordpress Siteniz için 3 Popüler Sosyal Mesajlaşma Uygulaması

Sosyal mesajlaşma uygulamaları, müşterilerin ilgisini çekmenin etkili bir yolu haline geldi. Milyarlarca insan her gün sosyal mesajlaşma uygulamalarını kullanıyor. Özellikle WordPress altyapısı kullanan blog ,e-ticaret ve pazaryeri sitelerinde sosyal mesajlaşma uygulaması kullanmak çok önemlidir.

Bu yazımda, işletmenizin kullanabileceği 3 popüler sosyal mesajlaşma uygulamasını tanıtacağım. Ve daha sonra sizlere WpSocialButon eklentisi ile WordPress sitenize nasıl sosyal medya mesajlaşma uygulaması entegre edeceğinizi anlatacağım. Hadi başlayalım!

Sosyal Mesajlaşma Uygulamaları Neden Önemlidir?

Arkadaşlar, aile fertleri ve işletme içi iletişimler için günümüzde en popüler yol mesajlaşma uygulamalıdır.

Bu uygulamaların çoğunun kullanımı ücretsizdir. Kullanıcılar sesli arama, video görüşmesi yapabilir ve gruplar oluşturabilir. Kısa mesajların telekomünikasyon hizmeti veren şirketler tarafından ücretlendirilmesi, kullanıcıları maliyetsiz olan uygulamalara yönlendirmektedir.

Daha öncede belirttiğim gibi blog, e-ticaret veya pazaryeri siteniz için sosyal mesajlaşma uygulamalarından yararlanmak çok önemlidir çünkü bu, hedef kitlenizle bağlantı kurmanın en iyi yollarından biridir.

Mesajlaşma, özellikle e-ticaret ve pazaryeri gibi platformlarda etkileşim kurmanın hızlı ve kolay bir yoludur. Sorularınız veya endişeleriniz olduğunda müşterilerin sizinle iletişim kurmasını kolaylaştırır. Bu, işletmenizin hedef kitlenize yanıt vermesi ve bir ilişki kurması için harika bir fırsattır.

En Çok Kullanılan 9 Sosyal Mesajlaşma Uygulaması

Sosyal mesajlaşma uygulamaları, pazarlama planınıza harika bir etki sağlar, ancak doğru seçeneği seçmek çok önemlidir. İşte WordPress sitenize entegre edebileceğiniz mevcut üç seçenek.

1. Messenger

Wordpress Siteniz için 3 Popüler Sosyal Mesajlaşma Uygulaması

Messenger , Facebook’a bağlı bir sosyal mesajlaşma uygulamasıdır. Şu anda 1,3 milyar kullanıcıya sahip ve en popüler mesajlaşma uygulamalarından biridir.

Messenger, Facebook arayüzünün bir parçası olarak geliştirilen bir özellik olarak ortaya çıktı. Mesajlarınıza erişmek için Facebook uygulamasında olmanız gerekiyordu. Popülerliği arttıkça Facebook, mesajlaşmayı daha da kolaylaştırmak için ayrı bir uygulama yaptı.

Messenger’ı herhangi bir akıllı telefona indirebilirsiniz. Bu uygulamayı kullanmak ve Facebook kullanıcılarıyla iletişim kurmak için tek ihtiyacınız olan tek şey bir Facebook hesabı.

Bu platform basit ve kullanımı kolaydır. Metin, fotoğraf, emoji, GIF ve çıkartma gönderebilirsiniz. İşletmeniz ve hedef kitleniz arasında eğlenceli bir etkileşim oluşturmak için çok sayıda özellik sunar.

Messenger ayrıca sohbet robotlarını entegre etmenize de olanak tanır. 

2. WhatsApp

Wordpress Siteniz için 3 Popüler Sosyal Mesajlaşma Uygulaması

Yine Facebook’a ait olan WhatsApp , en popüler sosyal mesajlaşma uygulaması olarak Messenger’ı geride bıraktı. 1,5 milyardan fazla kullanıcıyla, mobil kullanıcılar arasında son derece popüler.

Bu uygulama herhangi bir cihaza indirilebilir. Akıllı telefonlardan ve tabletlerden kısa mesaj göndermenize ve arama yapmanıza olanak sağlar. Bu uygulama çok kullanıcı dostudur ve kullanımı ücretsizdir.

Facebook messenger’ın aksine, bu uygulama telefon numaralarına dayanmaktadır. Sınırlı mesajlaşma planları olan kullanıcılara yardımcı olmak için SMS mesajlaşmasının yerini alacak şekilde tasarlanmıştır.

Bu mesajlaşma uygulaması çok sayıda özellik sunar. Bir grup sohbetinde 250 kişiye kadar kişiye olanak tanır, bu özelliği işletmelerin müşterilerle ve şirket içinde kullanması için uygun bir seçenek haline getirir.

WhatsApp ayrıca 100 megabayt büyüklüğündeki dosyaları da gönderebilir. Bilgiyi güvende tutmak için uçtan uca şifrelemeye sahiptir. En sevilen özellik ise uygulamanın reklamsız olmasıdır.

Ücretsiz ve kullanımı kolay bir uygulama istiyorsanız, WhatsApp harika bir seçenektir. Hedef kitlenizle kolayca bağlantı kurabilir ve onlara değerli bilgiler gönderebilirsiniz.

3. Telegram

Wordpress Siteniz için 3 Popüler Sosyal Mesajlaşma Uygulaması

Telegram’ın keyfini çıkaran 200 milyondan fazla kullanıcısı var. Kullanıcılar uygulamayı dizüstü bilgisayarlarda, tabletlerde ve mobil cihazlarda kullanabilir. Bulut tabanlı bir mesajlaşma hizmetinde çalışır.

Telegram ile sesli arama yapabilir veya mesaj gönderebilirsiniz. Bu uygulama aynı zamanda zaman ayarlı mesajlar göndermenizi sağlayan Gizli Sohbet özelliğine de sahiptir. Gönderildikten sonra, belirlenen süre dolduğunda mesajın süresi dolar.

Telegram, botları, etiketleri ve ücretsiz indirmeleri entegre etme yeteneği gibi çok sayıda harika özellik sunar. 

WordPress Sohbet Buton Eklentisi

Wordpress SocialSupportDesk Eklentisi
Web Sitenizi Özgünleştirin, İşinizi Büyütün

Günümüz E-Ticaret dünyasında müşteriler ile birebir iletişim kurmak en önemli konu haline geldi. Her yaştan ve kabiliyetten insanların interneti kullandığı bu zaman diliminde, müşterileriniz gündelik hayatlarında bir çok zorluk ile karşılaşmaktadırlar.

Ve bu tür zorlukların sonunda anlayamadıkları bir konuyu anında sorabilme olanaklarının olması çok büyük bir avantaj sağlıyor. Aksi takdirde ürünü iptal edip, siteden de ayrılabiliyorlar.

WordPress Sohbet Buton eklentisi sizlere müşterilerinizin iletişim kurmasını istediğiniz bütün platformların bağlantılarını tek bir buton halinde sayfaya eklemenizi sağlıyor. Müşterileriniz eklediğiniz bağlantılardan istediğini seçip sizinle iletişime geçebilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir