E-Ticaret, Rehberler

WooCommerce Garanti Sanal Pos İle E-Ticaret Sitenizde Ödeme Alın

WooCommerce Garanti Sanal Pos İle E-Ticaret Sitenizde Ödeme Alın

Bu yazımda Garanti Sanal Pos ve WooCommerce Garanti Sanal Pos entegrasyonundan bahsedeceğim.

Covid-19 ile giderek artan online alışveriş sayısı ile özellikle orta ve küçük işletmeler fiziksel mağazalarını online mağazalara dönüştürmeye başladı. Dijitalleşme orta ve küçük işletmelere güçlü bir rekabet avantajı sağlamaktadır. Online satın alım yapan müşteri sayısındaki artış hem bu pazarı büyütmüş hem de birçok şirkete inovasyon fırsatı sağlamıştır.

Sizde bu rekabet avantajını yakalamk istiyor ve bir E-Ticaret sitesi kurmak istiyorsunuz. Hosting, domain ve woocommerce altyapısı hazır. Peki ödemeyi nasıl alacaksınız? WooCommerce ile beraber kapıda ödeme, havale ve PayPal ödeme seçenekleri gelmektedir. Fakat ülkemizde PayPal işlemleri yasal olarak durdurulduğundan haliyle bu ödeme yöntemini kullanamazsınız.

Bu durumu öğrendiniz ve bu yazımında konusu olan Garanti Bankası’ndan bir sanal pos almak istiyorsunuz. Ne yapmanız gerek? Başvuru Şartları Nedir? Komisyon Oranları Nedir? Garanti Sanal Pos, WooCommerce ile nasıl Entegre Edilecek? gibi sorulara bu yazımda cevap vereceğim. Hemen öğrenmek için yazıyı okumaya devam edin!

Garanti Sanal POS Nedir?

wordpress-woocommerce-garanti-bankası-sanal-pos

Garanti Sanal POS, internet üzerinden yapılan satışlarda kredi kartı ile ödeme alınabilmesi için geliştirilmiş güvenli bir ödeme çözümüdür.

Garanti Sanal Pos ile online mağazanız ile kolay ve güvenilir bir şekilde ödeme alabilir ve müşteri memnuniyetini en üst seviyeye çıkarabilirsiniz.

Garanti Sanal POS İle Hangi İşlemler Yapılır?

Ön Otorizasyon, son otorizasyon, peşin satış, taksitli satış, tüketici kredisi satış/sorgulama, tekrarlayan satış, iptal, referanslı iade, serbest iade, peşinat, öteleme, gün sonu, bonus kullanım, bonus kazanım, açık/kapalı batch istatistikleri, işlem sorgulama, güncel dokümantasyon, yeni gün sonu, extra bilgi gönderimi, test işlemleri, rapor download işlemleri yapılabilir.

Garanti Sanal POS’un Özellikleri Nedir?

Türkçe&İngilizce Arayüz

Garanti Sanal POS üzerinde işlem yapılan ve duyuruların yayınlandığı tüm arayüzler Türkçe olarak hazırlanmıştır. Bu arayüzlere ve entegrasyon dökümanlarına İngilizce olarak da erişmek mümkündür.

%99,9 Uptime Süresi

Garanti Sanal POS sisteminin ayakta kalma oranı %99,9’dur. Türkiye Elektronik Ticaret cirosunun yaklaşık %35’inin işlem gördüğü sunucular üzerinde yakalanan bu oran, erişilmesi güç bir teknolojiyi beraberinde getirir.

Visa, Mastercard, Diners, AMEX ve Debit Kartlar ile Alışveriş İmkanı

Garanti Sanal POS’ta tüm lisansör kuruluşların kartları kullanılmaktadır.

Multicurrency

Tek bir Garanti Sanal POS üzerinden “TL,USD,EUR,GBP,JPY,RUB” döviz kodları ile işlem gönderilebilir.

DCC (Dynamic Currency Conversion)

Özellikle yurt dışı satış yapan işyerlerinde yaşanan kur farkını ortadan kaldıran, alışveriş yapan kart sahibinin ödemesini kendi para birimiyle yaptığı ödeme yöntemidir.DCC de geçerli döviz kurları ise USD, EUR, JPY, GBP, CHF, SEK, NOK, DKK, CAD, AUD, SAR, RUB, RON, CNY, AED’dir.

Onaylanmış Siparişlerin Görüntülenebilmesi

Bütün onaylanmış siparişler, sipariş numarasına ya da zaman aralığına göre görüntülenebilir.

Tüm Gelen İşlemlerin Görüntülenebilmesi

Tüm siparişlerin provizyon alıp almadığı ve reddedilmişse reddedilme nedeni görüntülenebilir.

Sipariş Arama İmkanı

İstenilen bir sipariş Kart Numarası, Sipariş Numarası ve İşlem Tipi ile birlikte tarih kısıtları belirtilerek aranabilir.

Satış Raporları Alınabilmesi

Yapılan satışlar için ürün ve ürün grupları bazında satış raporları alınabilmektedir. Bu raporlarda ürünlerin toplam tutar ve adet bazında oranları da görülebilmektedir.

Kart Numarası-IP-Tutar Kontrolü

Kredi kartı kontrolü ile işlemler kontrol edilebilmektedir. Belirlenen kurallara takılan işlemler riskli statüsünde işaretlenir.

Elle Yapılabilen Gün Sonu İşlemleri

Gün sonu işlemleri Sanal POS yönetim ekranlarından üye işyerleri tarafından kapatılabilmektedir.

Hesap Mutabakatı Kolaylığı

Günlük olarak, toplam ve detaylı satış listeleri görülebilmektedir. Böylece banka hesabı ile kontrol kolaylığı sağlanmaktadır.

Download İmkanı

Tüm günsonu ve sipariş raporları excel ya da zip dosya olarak bilgisayara indirilebilir.

Gerçek Şartlarda Test İmkanı

Test ortamında gerçek kartlardan, tahsilat yapılmadan tüm fonksiyonlarıyla sistemin denenebilmesi ve entegrasyonunun yapılabilmesi mümkündür.

Mağaza Sistemleriyle Tam Entegrasyon

Garanti Sanal POS, Api’leri sayesinde mağaza programlarına tam olarak entegre olabilmektedir. Böylece onay, iade ve iptal işlemleri arayüze bağlanmadan doğrudan mağaza programı üzerinden de yapılabilir.

En Son Gelişmelerden Haberdar Olmak

Müşteri E-posta listemize kaydolarak Visa ve Mastercard’ın bildiri, duyuru ve uyarılarından ve yeni hizmetlerimizden anında haber alınmaktadır.

Mobile Commerce (WAP) Projelerinde Uygulanabilirlik

Garanti Sanal POS, WML dilinde hazırlanmış WAP satış sayfalarından da ödeme kabul edilebilmesine olanak sağlar.

Tele Marketing ve Telefonla Satış İçin Kullanılabilirlik

Tele Marketing ve telefonla satış ve Mail Order uygulamalarında da Garanti Sanal POS kullanılabilir. Her satıcının ayrı ayrı yaptığı satışlar Garanti Sanal POS üzerinden takip edilebilir.

Garanti Sanal POS Ücreti Ne Kadar?

Paketler ve Aylık Limitleri

 • Start-up Paket; Aylık 3.000 TL limitli
 • Medium Paket; Aylık 5.000 TL limitli
 • Pro Paket; Aylık 10.000 TL limitli

Paketlere dahil olan işyerleri yıllık 350 TL olan Garanti Sanal POS ücreti için, 150 TL ödeme talep edilmektedir. Toplam 100 TL değerindeki Ortak Ödeme Sayfası ve 150 TL değerindeki 3D Secure için ücret tahsil edilmemektedir.

Garanti Sanal Pos Destek Hattı Nedir?

E-Ticaret Teknik Destek Hattı: 444 0 339/7 | [email protected]

POS Destek Hattı: 444 0 339

WooCommerce Garanti Sanal Pos Nedir?

garanti-sanal-pos
Garanti BBVA Garanti Sanal Pos Entegrasyonu

WooCoommerce mağazanız  var ve ödeme almak için can atıyorsunuz. O zaman harika bir haberimiz var ! WooCommerce garanti Bankası Sanal Pos eklentimiz WooGaranti tam size ve mağazanıza göre.

Woogaranti eklentimizi satın aldığınızda 1 ay boyunca GurmeWoo üzerinden açacağın destek talepleriyle eklenti için yardım alabilir ve canlı destek sisteminden yararlanabilirsin. Güncellemeleri düşünmene gerek yok! Çünkü güncellemelerden lisans süreniz boyunca yararlanabilirsiniz.

Bunlara ek olarak kurulum aşamasını da düşünmeni istemiyor ve siteniz için kurulumunu yapıyoruz. İlk entegrasyon ve eklenti ayarları ücretsiz şekilde ekibimiz tarafından yapılıyor! Siteniz için mükemmel değil mi?

wooCommerce Garanti Bankası Sanal POS Eklentisinin Özellikleri

 • Sanal POS ile ödeme alabilirsiniz.
 • Garanti PAY ile ödeme alabilirsiniz.
 • Test ortamı sayesinde müşteri deneyiminizi iyileştirir.
 • Sipariş iadeleri yapabilirsiniz.
 • Garanti Bankası Sanal POS API leri il tam uyumludur.
 • Ortak ödeme sayfası olmadan WooCommerce ödeme sayfasındaki kredi kartı formunu kullanabilir.
 • Ödeme esnasında oluşan hataları müşteriye detaylı şekilde gösterir.
 • Çoklu dil desteğini kullanarak bir çok dilde ödeme alabilirsiniz.
 • Hatalı siparişlerde yaşanan sorunları sipariş notlarına kaydeder. Böylelikle müşterilerinizin yaşadığı soranları gidermenize yardımcı olur.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir