E-Ticaret

Pazaryeri ve E-ticaret Siteniz İçin En İyi Kargo Eklentisi Hangisi?

Pazaryeri ve E-ticaret Siteniz İçin En İyi Kargo Eklentisi Hangisi?

Kargo eklentisi, bir WooCommerce altyapısının en önemli noktalarından biridir. Kargo süreci müşteriyi doğrudan etkiler. Ayrıca teknik ve lojistik zorluklar nedeniyle e-ticaret mağazası veya pazaryeri sahipleri için en zorlu süreçlerden biridir. WordPress yapısı gereği esnek olsa da kullandığımız eklentiler bizi bazı durumlarda bizi sınırlamaktadır. Mesela WooCommerce altyapısında MNG,Yurtiçi veya PTT gibi kargo seçenekleri yoktur. Bu durumda bir çok site sahibi zorluk çekmektedir.

Bu yazıda, mağazanızdaki müşterilerin deneyimini kesinlikle iyileştirecek en iyi kargo eklentisini size tanıtacağım. 

Neden Kargo Eklentisi Kullanmalısınız?

Eğer WooCommerce altyapısı kullanıyorsunuz ve ürünlerinizi daha geniş bir müşteri kitlesine ulaştırmak istiyorsanız güncel bir kargo eklentisine ihtiyacınız vardır.

Gurmehub kargo eklentileri, çevrimiçi mağaza işlevlerinizi genişletmenize yardımcı olur ve WooCommerce mağazanız için farklı kargo seçenekleri oluşturmanıza olanak tanır.

Bu eklenti, teslimat sürecinizi çok daha kolay ve sorunsuz hale getirerek ve zamanınızı işletme ihtiyaçlarınıza harcamanıza olanak tanır. Ayrıca, WooCommerce mağazanızı MNG,Yurtiçi veya PTT gibi popüler kargo hizmetleriyle kolayca entegre edebilir ve Türkiye’nin her yerine teslimat yapabilirsiniz.

WooCommerce Kargo Eklentilerinde Bakılacak Özellikler

Şimdi bir WooCommerce kargo eklentisi seçmeden önce göz önünde bulundurmanız gereken faktörlere bir göz atalım. Hemen hemen tüm eklentiler, kargo sürecinin temel gereksinimlerini karşılayan aşağıdaki özellikler de dahil olmak üzere benzer bir dizi özellik sunar.

Esneklik

Fiziksel ürünlere sahip çevrimiçi mağazalar için kargo süreci çok önemlidir.  İhtiyaçlarınıza bağlı olarak birden çok özel kargo ücreti yöntemi oluşturmanıza olanak tanıyan esnek bir gönderi çözümüne sahip olmak çok önemlidir. Ağırlık, boyut, miktar ve ürün kategorisi için farklı oranlar hesaplayabilmelidir.

Lojistik Destek

Alıcılar her yerden sipariş veriyor ve yüksek rekabet göz önüne alındığında, mağaza sahiplerinin tüm satın alma isteklerini karşılaması gerekiyor. İyi bir WooCommerce kargo eklentisi, özellikle yurtiçi kargo desteği konusunda sorunsuz olmalıdır.

Gönderi Takibi

Gönderi Takibi, her müşterinin herhangi bir çevrimiçi mağazadan beklediği önemli bir özelliktir. Müşterinin sipariş ettiği paketi/paketleri lojistik zincirinde ilerlerken takip etmesi, güvenini artırır.

WooCommerce En İyi Kargo Eklentisi

Kargo Eklentisi

Siparişlerinizi kargoladığınız zaman müşteriniz ile kargo takip bağlantısını paylaşarak müşterinizin kargosunu takip etmesine yardımcı olabilirsiniz. En çok şikayet edilen ve sorulan konu, kargonun nerede olduğudur.

Eklentimiz ile en yayın kargo firmalarının kargo takip bilgilerini müşterileriniz ile SMS ve E-Posta seçeneklerini kullanarak paylaşabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir