wooCommerce

WooCommerce Kargo Eklentileri 2020

WooCommerce Kargo Eklentileri 2020

Gelişen teknolojiler, tercihler ve pandemi süreci ile artan artan e-ticaret işlem hacmi, çevrimiçi satış yapan şirketlerin sayısını giderek arttırdı. Çevrimiçi satış yapan şirketlerin odaklanması gereken ilk nokta ise iş süreçlerindeki dinamizm.

[lwptoc]

Bu yüzden bu yazımızda e-Ticaretin vazgeçilmez bir süreci olan kargo konusunu ele alıp WooCommerce kargo eklentilerini inceleyeceğiz.

1-)wooCommerce Kargo Entegrasyonu Eklentisi

Bü ürün kullanımdan kaldırılmıştır.

Kargo(Lojistik) Entegrasyon E-Ticaret konusunda en çok yaşanan sorun, satılan ürünün müşteriye zamanında ve söylendiği şekilde teslim edilememesinden kaynaklanmaktadır. Bu müşteri memnuniyetsizliğinin artmasını sağlar. Burada önemli olan siparişin alınmasından teslimine kadar tüm süreçlerin kargo ile entegre olmasıdır.

Kargo entegrasyonu ile kargo takip kodunun alınması, kargo hareketlerikargo teslim bilgisi, süreç içindeki durum değişlikleri ve gönderilen mesajlar otomatik olarak yönetilir. Her gün yüzlerce kargonun durumu takip etmeniz gerektiğini düşünürsek bu çok büyük bir zaman kaybına yol açacaktır.

woocommerce kargo entegrasyonu eklentisi

Günümüzde e-ticaret hacmi arttıkça kullanıcılar online alışveriş yapmaya daha fazla yönelmeye başladılar. Online e-ticaretin fiziksel ticaret ayıran bir çok özellik ve kolaylık olduğunu hepimiz artık özümse dik fakat bu mercanında kendine ait sıkıntıları bulunmakta. Müşteri satın alma yaptığı siteye güvenmeli ve bütün süreçlerini şeffaflıkla takip edebilmeli. Dijital bir mağazadan alınan üründe herhangi bir insan ile temasımızın olmadığında güven ile ilgili problemler olabiliyor.

2-)wooCommerce Kargo Takip Eklentisi

woocommerce-kargo

Kargo Takip Sistemi Nedir?

Kargo takip sistemi, internet sitelerinde satılan ürünlerin kargolama ve teslimat süreçlerini müşterinin anlık olarak takip edebilmesine olanak tanıyan bir sistemdir. Bu sistem ile, satılan ürünün kargoya verilip verilmediği, verilmiş ise ne zaman verildiği, müşterinin kargosunun anlık olarak nerede olduğunu veya tahmini teslim zamanı takip edilebilir.

Kargo takip sistemi, e-Ticaret hacminin artması ile birlikte çok daha fazla önem kazanmıştır. İnternetten alışveriş yapan kullanıcılar kargolarının son durumlarını bilmek isterler. Kargoların anlık durumları, kargo firmalarının sitelerinden, çağrı merkezlerinden veya alışveriş yapılan  siteden kargo takibi kodu (Sipariş kargoya verildikten sonra kargo durumunu takip edebilmeniz için verilen numaradır) ile öğrenilebilmektedir. E-ticaret sitelerinde sistem tarafından oluşturulan kargo takip numarası, satılan ürünün kargoya teslim edilmesiyle alıcının cep numarasına mesaj yoluyla veya e-posta yoluyla bildirilir.

Siparişlerinizi kargoladığınız zaman müşteriniz ile kargo takip bağlantısını paylaşarak müşterinizin kargosunu takip etmesine yardımcı olabilirsiniz. E-Ticaret sistemleri üzerinden alışveriş yapan müşterilerin şikayetleri incelendiğinde en çok şikayet edilen ve sorulan konunun kargom nerede olduğunu biliyor muydunuz?

Kargo Takip Sisteminin Avantajı Nedir?

  • Kargonun nerede olduğunu ve ne zaman teslim edileceği takip edilebildiği için alıcının adreste olmama durumunun önüne geçilebilmektedir. Böylelikle kargoyu teslim almak alıcı kargo şubesine gitmesine gerek kalmaz.
  • Sistemden kargo firması ile ilgili kargo firması adı, iletişim gibi bir çok farklı detayı da görebilirsiniz.
  • Müşteriler, ürünleri teslim aşamasına kadar geçen süreçte tüm adımlarını takip edebildikleri için güvenle alışveriş yapabilmektedirler.

Ürün satışı yapan e-ticaret sitelerinin en önemli ve zor süreçlerinden biride kargodur. İşletmenin dışında yürütülen bu süreçte müşteriler bilgilendirilmek ve ürünlerine sapa sağlam ulaşmak isterler.

WooKargo Türkiye’de yaygın hizmet veren kargo firmalarının takip numaraları müşterilerinizin sipariş ekranlarında, e-posta ve sms bilgilendirmesi yaparak kargo bilgilendirme süreçlerinizi daha şeffaf hale getirecektir. Bu şekilde müşteri memnuniyetinizde ciddi artış sağlayabilir aynı zamanda kargo bilgilendirmelerine harcadığınız vakti işinize ayırabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir