WordPress Eklentileri

Ücretsiz En İyi WordPress Eklentileri 2022

Ücretsiz En İyi WordPress Eklentileri 2022

WordPress eklentileri, işinizin çevrimiçi başarısını hızla artırmanıza yardımcı olacak güce sahiptir. Ancak WordPress eklenti kütüphanesi 55.000’den fazla eklentiyle doludur, bu nedenle bu makale, web siteniz için en iyi eklentileri içermektedir. Ayrıca makalede yer alan çoğu eklenti ÜCRETSİZ ! Hemen okumaya başlayın !

En İyi WordPress Eklentileri

İşte sizler için derlediğimiz en iyi WordPress eklentileri:

1.  MonsterInsights Lite  (Ücretsiz)

Ücretsiz En İyi WordPress Eklentileri 2022

MonsterInsights Lite , WordPress web sitenizi Google Analytics hesabınıza bağlamanıza olanak tanır. Bununla, site ziyaretçilerinin web sitenizi nasıl bulduklarını ve oradayken ne yaptıklarını görebilirsiniz. Bu alanda çok sayıda WordPress eklentileri vardır. Ama en çok tercih edilen MonsterInsights Lite dır.

Özellikleri:

 • Gösterge Tablosu Raporları – Doğrudan WordPress sitenizin gösterge tablosunda bulunan, okunması kolay bir raporda gerçek zamanlı istatistikleri görün.
 • Evrensel İzleme — Yerinde bulunan evrensel izleme sistemi sayesinde istatistikleriniz asla çarpık olmaz. Başka bir deyişle, site ziyaretçileriniz bir mobil cihazdan masaüstüne geçerse, yine de doğru veri sayıları alırsınız.

2. WPForms Lite  (Ücretsiz)

Ücretsiz En İyi WordPress Eklentileri 2022

En iyi ücretsiz WordPress eklentilerinden biri WPForms Lite dır. Bu popüler araç, piyasadaki kullanımı en kolay ve en iyi WordPress form eklentisidir. 

Özellikleri:

 • Görsel Oluşturucu — Web siteniz için kolayca iletişim formları oluşturabilmeniz için sürükle ve bırak özelliğine sahiptir.
 • Önceden Oluşturulmuş Şablonlar — Önceden oluşturulmuş form şablonları, ihtiyacınız olan form alanlarıyla birlikte gelir, böylece formunuzu uygun gördüğünüz şekilde özelleştirebilirsiniz.
 • Mobil uyumlu — %100 duyarlı, mobil uyumlu ve SEO için optimize edilmiştir.
 • Hız — Çevredeki en hızlı iletişim formu eklentilerinden biridir, bu nedenle web sitenizi yavaşlatması konusunda endişelenmenize gerek yok.

3.  SpeedProd

Ücretsiz En İyi WordPress Eklentileri 2022

En güçlü WordPress çok yakında gibi açılış sayfaları oluşturmanıza olanak tanıtan bir eklentidir. Web sitenizin açılış sayfalarını tasarlamayı ve özelleştirmeyi kolaylaştırır. 

Özellikleri:

 • Daha Fazla Potansiyel Müşteri Elde Edin – Dönüştüren muhteşem açılış sayfalarıyla dönüşüm oranlarınızı artırın.
 • Kullanımı Kolay — Görsel bir oluşturucu ve tonlarca açılış sayfası şablonu, yeni başlayanlar için bile web sitenizin sayfalarını oluşturmayı son derece basit hale getirir.
 • Çok Yakında Sayfalar – Harika yakında sayfa ve bakım modu özellikleriyle arama motoru sonuçlarında ilk sıralarda yer alın.
 • Entegrasyonlar – Açılış sayfalarınızı oluşturmayı ve korumayı kolay ve başarılı hale getirmek için tonlarca diğer WordPress eklentisiyle uyumlu çalışır.

4.  TrustPulse  (Ücretsiz)

Ücretsiz En İyi WordPress Eklentileri 2022
Web Sitenizi Özgünleştirin, İşinizi Büyütün

TrustPulse, web sitelerinde daha fazla dönüşüm ve satış sağlamaya yardımcı olmak için FOMO’dan (Kaybetme Korkusu) yararlanır. Ve özellikle WooCommerce gibi bir e-ticaret mağazanız varsa, sitenizde kesinlikle sosyal kanıt kullanmalısınız . WordPress eklentileri içinde en çok kullanılanlardan biridir.

Özellikleri:

 • Görsel Oluşturucu – Ziyaretçileri dönüştürdüğü kanıtlanmış WordPress FOMO açılır pencereleri oluşturmanıza olanak tanıyan, kullanımı kolay bir sosyal kanıt bildirim oluşturucuya sahiptir.
 • Basit Özelleştirme — Renkler, mesaj ve resimler gibi şeyleri özelleştirmek kolaydır, böylece bildirimlerinizi sitenize benzeyecek şekilde markalaştırabilirsiniz.

5.  WP Mail SMTP  (Ücretsiz)

Ücretsiz En İyi WordPress Eklentileri 2022
Web Sitenizi Özgünleştirin, İşinizi Büyütün

WordPress’in e-posta göndermemesiyle ilgili sorun yaşıyorsanız, size yardımcı olması için en iyi WordPress işlem e-posta eklentisi  WP Mail SMTP’ye ihtiyacınız olacak. Bu ücretsiz eklenti, uygun SMTP sağlayıcısını kullanmak için wp_mail() PHP işlevini yeniden yapılandırmaya yardımcı olur. Başka bir deyişle, WordPress sitenizden gönderilmesi gereken tüm WordPress e-postalarının olması gerektiği gibi alıcının gelen kutusuna teslim edilmesini sağlar. WordPress eklentileri içinde en çok kullanılanlardan biridir.

Özellikleri:

 • Çalışıyor — WP Mail SMTP, WordPress’i e-posta gönderirken uygun bir SMTP sağlayıcısı kullanacak şekilde yeniden yapılandırarak e-posta teslim edilebilirliğinizi düzeltir (ve çalışır).
 • Çoklu Entegrasyon — Sendinblue dahil tüm SMTP sağlayıcılarını tek bir eklentide bir araya getirir, böylece her sağlayıcı için ayrı eklentiler kullanmanıza gerek kalmaz.

6. OptinMonster

Ücretsiz En İyi WordPress Eklentileri 2022
Web Sitenizi Özgünleştirin, İşinizi Büyütün

Dünyadaki en iyi WordPress potansiyel müşteri oluşturma eklentisi OptinMonster’dır. Küçük işletme sahipleri, blog yazarları ve herhangi bir web sitesi için sahip olunması gereken bir eklentidir. Bunun nedeni, bu eklentinin işinizi çevrimiçi olarak büyütmek için değerli özelliklere sahip olmasıdır.

Özellikleri:

 • Çıkış Amaçlı Teknoloji – Sitenizi terk etmeye yönelen site ziyaretçilerinibunun yerine e-posta abonelerine dönüştürün.
 • MonsterLinks™ 2 Adımlı Seçenekler — Herhangi bir bağlantıyı veya resmi bir optin formuna dönüştürün ve dönüşümleri %785 oranında artırın.
 • Coğrafi Konum Hedefleme – Kampanyaları ziyaretçinizin konumuna göre kişiselleştirerek daha fazla potansiyel müşteri elde edin.
 • Kullanımı Kolay — Sürükle ve bırak oluşturucu, yalnızca birkaç tıklamayla görsel olarak çarpıcı formlar oluşturmanıza olanak tanır.

7. RafflePress (Ücretsiz)

Ücretsiz En İyi WordPress Eklentileri 2022
Web Sitenizi Özgünleştirin, İşinizi Büyütün

RafflePress , sitenizde kullanmanız gereken harika bir hediye eklentisidir. 

Özellikleri:

 • Kullanımı Kolay – Arayüz basit ve moderndir ve birkaç dakika içinde başarılı çekilişler yapmak için bir sürükle ve bırak hediye oluşturucu kullanabilirsiniz.
 • Güvenli — Dolandırıcılık koruması sunarlar
 • Müşteri Adayı – Dikkat dağıtmayan açılış sayfaları kullanarak daha fazla giriş ve e-posta alın.
 • Sosyal Entegrasyonlar — Viral paylaşımla büyüyebilmeniz için tüm popüler sosyal medya entegrasyonları ile bağlantı kurun.
 • E-posta Pazarlama Entegrasyonları — RafflePress, tonlarca e-posta pazarlama hizmeti ve CRM ile entegre olduğundan, kullanımı çok kolaydır.

8. Smash Ballon

Ücretsiz En İyi WordPress Eklentileri 2022
Web Sitenizi Özgünleştirin, İşinizi Büyütün

En iyi WordPress sosyal besleme aracı, farklı sosyal medya platformlarını yöneten birden çok eklentinin etkileyici bir koleksiyonu olan Smash Balloon’dur .

Özellikleri:

 • Kullanımı Kolay — Facebook , Instagram , Twitter ve YouTube için beslemeleri kolayca kontrol edin .
 • Esnek — Beslemeleri tam olarak istediğiniz gibi görünecek şekilde özelleştirin.
 • SEO Dostu — Kanallarınızı büyütebilmeniz için yayınlarınızın arama motoru sonuçlarında kalmasına yardımcı olur.
 • Duyarlı — Kendiniz, müşteriler ve hayranlar arasındaki sosyal etkileşimi artırabilmeniz için tüm cihazlarda harika görünür.

9. Live Chat

Ücretsiz En İyi WordPress Eklentileri 2022
Web Sitenizi Özgünleştirin, İşinizi Büyütün

LiveChat , en iyi canlı sohbet eklentisi ve bu alanda en çok tercih edilen premium bir eklentidir.

Özellikleri:

 • Harika görünüyor – WordPress web sitenize bir sohbet kutusu eklemek için güzel tasarlanmış bir canlı sohbet destek uygulaması sunarlar.
 • Her Yerden Çalışın — Mobil uyumlu olduğundan, temsilcilerinizle birlikte dizüstü bilgisayarlar, tabletler ve mobil cihazlarınızdan müşterilerle sohbet edebilirsiniz. 
 • Anketler — Sohbet oturumundan önce ve sonra değerlendirme anketleri ekleyerek nerede iyileştirme yapabileceğinizi öğrenin .
 • Entegrasyonlar — LiveChat, e-posta pazarlama hizmetleri ve diğer pazarlama otomasyon yazılımları dahil olmak üzere tonlarca başka araçla entegre olur .
 • Hızlı Hız — Mükemmel bir kullanıcı deneyimi için yıldırım hızında yükleme süresine sahiptir.

10. All In One SEO  (Ücretsiz)

Ücretsiz En İyi WordPress Eklentileri 2022
Web Sitenizi Özgünleştirin, İşinizi Büyütün

WordPress SEO’nuz üzerinde tam kontrol sağlar. 2 milyondan fazla web sitesi, gönderilerini, sayfalarını ve WooCommerce ürünlerini optimize etmek için aktif olarak bu eklentiyi kullanıyor. Ayrıca harika bir Yoast SEO ve Jetpack alternatifidir.

Özellikleri:

 • Otomatik Meta Etiketler – Otomatik olarak meta etiketler oluşturun, ardından istediğiniz zaman kendi meta başlıklarınızı ve meta açıklamalarınızı yazın.
 • Ek Anahtar Sözcükler — AIOSEO’nun Semrush entegrasyonu ile tek bir tıklamayla ek anahtar sözcükleri keşfedin ve sıralayın .
 • WooCommerce SEO – E-Ticaret mağazanız için tam SEO entegrasyonu ile ürün listelerini ve kategori sayfalarını optimize edin.
 • Schema.org İşaretleme – Arama motorlarının sayfalarınızın içeriğini anlamasına yardımcı olan doğru şema işaretlemesiyle farklı gönderi türlerini kolayca optimize edin.
 • Akıllı XML Site Haritaları — AIOSEO ile site haritalarınız her zaman günceldir. Eklenti, değişiklik yaptığınızda Google ve Bing’i bile bilgilendirir.

11. WooCommerce  (Ücretsiz)

Ücretsiz En İyi WordPress Eklentileri 2022
Web Sitenizi Özgünleştirin, İşinizi Büyütün

En iyi WordPress eklentilerinin hangileri olduğunu soruyorsanız ve ürünleri çevrimiçi satmak istiyorsanız oldukça kolay bir yanıtı var. WooCommerce, iyi WordPress e-ticaret eklentisidir.

Özellikler:

 • WordPress Entegrasyonu – Bu çevrimiçi mağaza yaratıcısı, WordPress.org’daki çevrimiçi mağazanızın tasarımı ve işlevselliği üzerinde tam kontrol sağlar.
 • Esneklik — İstediğiniz her şeyi farklı şekiller, boyutlar, ürün varyasyonları ve konfigürasyonlarla tamamlayın. Ve ücretsiz gönderim veya gerçek zamanlı olarak hesaplanan gönderim gibi çok çeşitli gönderim seçenekleri sunun.
 • Ödeme Seçenekleri — Büyük kredi kartlarını, BAC’leri ve teslimatta nakit ödemeyi kabul edin, böylece insanlar alışverişlerini istedikleri gibi yapabilirler.
 • Hepsi Sizindir — Hepsine sahipsiniz, böylece bir 3. taraf platformunun mağazanızın verilerini toplayıp onlarla birlikte alması konusunda asla endişelenmenize gerek kalmaz.
 • Satışları Arttırın – Çevrimiçi gelirinizi hızla artırmak için WooCommerce için canlı satış bildirimlerini kullanın

12. W3 Total Cache  (Ücretsiz)

Ücretsiz En İyi WordPress Eklentileri 2022
Web Sitenizi Özgünleştirin, İşinizi Büyütün

En iyi ücretsiz WordPress eklentilerinden bir diğeri de W3 Total Cache adlı bir önbelleğe alma eklentisidir Site hızı, en önemli SEO sıralama faktörlerinden biri olduğundan, sıralamaları, site trafiğini ve dönüşümleri artırmak için site hızınızı herhangi bir şekilde iyileştirmeye odaklanmanız gerekir . Bu eklenti bu konuda yardımcı olabilir.

Özellikleri:

 • Sitenizi Hızlandırır — Bu önbelleğe alma çözümüyle ( WP Super Cache ile birlikte dünyanın en iyi WordPress cache eklentisi ) site ziyaretçilerinize sıkıştırılmış ve önbelleğe alınmış dosyalar sunabilir, sunucunuzdaki yükleme süresini kısaltabilir ve genel site hızını artırabilirsiniz.
 • Bant Genişliğini Kaydet — W3 Toplam Önbellek bant genişliğinden tasarruf etmenizi sağlar ve HTML, JavaScript, CSS ve yayınları küçültür.

13. LearnDash

LearnDash , çevrimiçi kurslardan para kazanmanıza yardımcı olabilecek bir LMS eklentisidir ve piyasadaki en iyi ücretsiz WordPress eklentilerinden yalnızca biri değil, aynı zamanda WordPress için en iyi LMS eklentilerinden biridir .

Özellikleri:

 • Kullanımı Kolay — Çok seviyeli kurslar oluşturmanıza ve ardından dersler, ödevler ve testler eklemenize olanak tanıyan görsel bir sürükle ve bırak kurs oluşturucu ile birlikte gelir.
 • Kullanıcı Ödülleri — Kursları tamamlayan öğrencilere sertifika verir.
 • Zamanlayıcılar — İnsanların dersleri atlamasını önlemek için bir zamanlayıcı kullanır.
 • Para Kazanma Seçenekleri – LearnDash’in en havalı kısımlarından biri, tek seferlik satın alma, tekrar eden üyelik ve kurs paketleri dahil olmak üzere birçok para kazanma seçeneğine sahip olmasıdır .
 • Ödeme Desteği — Stripe ve PayPal gibi çoklu ödeme ağ geçitlerini destekler .

14. Smush (Ücretsiz)

Ücretsiz En İyi WordPress Eklentileri 2022
Web Sitenizi Özgünleştirin, İşinizi Büyütün

Görseller, web sitenizi yavaşlatan en önemli etkenlerden biridir. Ve görüntü optimizasyonu olmadan (hız ve performans için) yükleme süreleriniz zarar görecektir. En iyi WordPress resim optimizasyon eklentisi olan Smush , Medya Kitaplığınıza yeni bir resim yüklediğinizde bunu sizin için otomatik olarak yapar.

Özellikleri:

 • Otomatik Optimizasyon — Bu ücretsiz WordPress eklentisi, tüm resimlerinizi otomatik olarak yeniden boyutlandırır, optimize eder ve sıkıştırır.
 • Kalite Kaybı Yok — Tüm bunları görüntü kalitesinden ödün vermeden yapar, böylece web siteniz optimum hızlarda çalışır ve arama sonuçlarında üst sıralarda yer almaya devam eder.
 • Sunucularını Kullanır — İşi sizin değil, Smush sunucuları yapar, ek yükü ve kaynak kullanımını azaltır.

15. Lazy Load by WP Rocket (Ücretsiz)

Ücretsiz En İyi WordPress Eklentileri 2022
Web Sitenizi Özgünleştirin, İşinizi Büyütün

Web sitenizin hızı, kullanıcı deneyimi ve Google arama sıralamanız için çok önemlidir. İle WP Rocket tarafından Lazy Load ziyaretçilerin gördüğü alanı yükleyerek site hızını artırır.

Özellikleri:

 • Hızı Artırır — CDN desteği ile yapılan HTTP isteklerinin sayısını azaltır ve WordPress sayfa yükleme sürelerinizi iyileştirir.
 • Esnek — Bu ücretsiz eklenti küçük resimler, gönderi içeriği, avatarlar ve iFrame görüntüleri üzerinde çalışır.
 • Hafif — Eklentinin kendisi süper hafif olduğundan sitenizin hızını ve performansını da etkilemez .

16. Shared Counts (Ücretsiz)

Ücretsiz En İyi WordPress Eklentileri 2022
Web Sitenizi Özgünleştirin, İşinizi Büyütün

Shared Counts , gönderi içeriğinden önce veya sonra paylaşım butonları eklemek için basit bir kısa kod kullanmanıza izin veren harika bir sosyal paylaşım eklentisidir. Viral bir gönderiden para kazanmak isteyen herhangi bir blogda olması gereken bir özelliktir.

Özellikleri:

 • Sosyal Sayıları Korur — Google tarafından “Güvenli Değil” olarak işaretlenmemek için HTTP’den HTTPS’ye geçiş yaptığınızda, Sosyal Sayılar, istatistiklerinizi asla kaybetmemeniz için sosyal paylaşım sayınızı korur.
 • Güvenli — Diğer sosyal paylaşım araçlarından farklı olarak Social Counts, tanımlama bilgileri kullanmaz, komut dosyaları izlemez veya kullanıcı verilerini saklamaz.
 • NewShareCount API – Facebook, Pinterest, LinkedIn ve Twitter gibi bir sürü sosyal medya platformu için paylaşım sayılarını destekler.

17. Insert Headers and Footers (Ücretsiz)

Ücretsiz En İyi WordPress Eklentileri 2022
Web Sitenizi Özgünleştirin, İşinizi Büyütün

Bazen, Google Analytics veya özel CSS gibi belirli işlevleri etkinleştirmek için sitenizin header ve footer bölümüne kod eklemeniz gerekir . Ve bazı insanlar teknik olarak tema dosyalarını nasıl değiştireceklerini bilecek kadar gelişmiş olsalar da, herkes nasıl yapılacağını bilmiyor veya bu riski almak istemiyor. 

Özellikleri:

 • Kullanımı Kolay — Eklentinin basit arayüzüne komut dosyaları ekleyin ve gerisini sizin için eklentinin yapmasına izin verin. 
 • Esnek  — HTML ve Javascript dahil olmak üzere herhangi bir kod veya komut dosyası ekleyin.

18. Duplicator (Ücretsiz)

WordPress web sitenizi bir yerden diğerine taşımak, deneyimli olanlar için bile çok zor olabilir. Neyse ki, Duplicator bir siteyi bir konumdan diğerine taşımayı, kopyalamayı veya klonlamayı çok basit hale getirir. 

Özellikleri:

 • Çoğaltma — Canlı bir siteyi başka bir yerde kullanmak üzere kolayca çoğaltabilirsiniz; bu, özellikle müşteriler için birden çok site oluşturanlar için site geliştirmeyi kolaylaştırır.
 • Kesinti Süresi Yok – WordPress sitesini etki alanları veya ana bilgisayarlar arasında taşırken, taşırken veya klonlarken sıfır kesinti süresi sunar .
 • Kullanımı Kolay — Canlı bir siteyi test ortamına çekmeyi ve geri taşımayı kolaylaştırır.

19. Broken Link Checker (Ücretsiz)

Ücretsiz En İyi WordPress Eklentileri 2022

Web sitenizi bozuk bağlantılar için aktif olarak izler ve bulursa onları düzeltebilmeniz için hemen size bildirir. Ayrıca bazı wordpress eklentileri nedeni ile oluşmuş kırık bağlantıları da hızlıca bulabilirsiniz.

Zaman zaman iç ve dış bağlantılar kopuyor. Ancak web sitenizde kırık bağlantılara sahip olmak sadece SEO için kötü değil, aynı zamanda kullanıcı deneyimine de zarar verir. Bu araç, bloglar için en iyi WordPress eklentilerinden biridir çünkü muhtemelen blogunuzda sonunda kopmuş bağlantılara sahip olabilecek çok sayıda içerik üretiyorsunuzdur.

Özellikleri:

 • Otomatik Taramalar – Yayınlarınızı, sayfalarınızı, yorumlarınızı, blogunuzu ve hatta özel alanlarınızı kontrol eder, içerik açısından yoğun siteler çok sayıda bağlantı içerebileceğinden bloglar için en iyi WordPress eklentilerinden biridir.
 • Akıllı — Kırık Bağlantı Denetleyicisi, resimler üzerinde çalışmayan bağlantıları da algılar; bu, resim aramaları söz konusu olduğunda da önemlidir.
 • Bildirimler – Bildirimleri e-posta yoluyla veya WordPress panosunda yönetin. 
 • Arama Motoru Davranışını Kontrol Edin — Arama motorlarının bozuk bağlantıları takip etmesini önleyin ve hatta bağlantıları URL’ye göre arayıp filtreleyerek işinizi çok daha kolay hale getirin.

20. Really Simple SSL (Ücretsiz)

Ücretsiz En İyi WordPress Eklentileri 2022

Çok sayıda ücretsiz SSL sertifikası mevcuttur, ancak Google’ın güvenli olmayan tüm web sitelerine eklediği “Güvenli Değil” uyarılarını geçersiz kılmak için sitenizin tamamını HTTPS’ye taşımak, ne yaptığınızdan emin değilseniz zor olabilir. İyi haber şu ki, en iyi WordPress SSL eklentisi olan Really Simple SSL’i ücretsiz olarak kull

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir