WordPress Help

The 2 Best WordPress Forums to Get Help

The 2 Best WordPress Forums to Get Help

Yardım alabileceğiniz en iyi 2 wordpress forumu tanıtmadan önce kısaca WordPress Nedir? sorusuna cevap verelim.

 Özünde, WordPress, kendi web sitenizi veya blogunuzu oluşturmanın en basit ve en popüler yoludur. Aslında, WordPress , İnternet’teki tüm web sitelerinin %40.0’ı WordPress altyapısını kullanmaktadır . Evet – ziyaret ettiğiniz her dört web sitesinden biri muhtemelen WordPress altyapısını kullanıyor.

Biraz daha teknik bir düzeyde, WordPress, GPLv2 altında lisanslanan açık kaynaklı bir içerik yönetim sistemidir ve bu durumda da isteyen ücretsiz bir şekilde WordPress’i kurup kullanılabilir. İçerik yönetim sistemi temelde, programlama hakkında hiçbir şey bilmenize gerek kalmadan web sitenizin içerik gibi önemli yönlerini yönetmeyi kolaylaştıran bir araçtır.

#WordPress nedir? Basitçe söylemek gerekirse, bir web sitesi oluşturmanın en iyi kolay yoludur 

WordPress İle İlgili Sorularınızı Sorabileceğiniz 2 Harika Site

Yukarıda da açıkladığımız gibi WordPress altyapısı bir çok web sitesinde kullanıyor. Ayrıca açık kaynak kodlu olması WordPress’ e inanılmaz bir esneklik katıyor. Tabii bu esnekliğin olumlu tarafları olsa da olumsuz tarafları da var.

Kullanıcı sayısı arttıkça çok farklı hatalar ile karşılaşan kullanıcı sayısı da aynı oran da artıyor. Peki hatalar ile karşılaştığımızda çözümü ilk nerede aramalıyız?

İlk olarak Google üzerinden hatayı aratmak çoğu zaman çözümü ayağınıza getirecektir. Ama genel hatalar dışındaki durumlarda yardım almanız gerekebilir. Peki her yardım için para mı ödeyeceksiniz ? Tabii ki hayır. WordPress bir çok gönüllü geliştiriciyi bünyesinde barındırır. Size sadece onlara ulaşmak kalır 🙂

1-) WordPress Forum

wordpress-forum-siteleri

WordPress altyapısına ait olan bu WordPress forumu içerisinde bütün dünyadan üyeyi barındır. Sorulan birçok soruya hızlı bir şekilde geri dönüş gelir ve birçok WordPress kullanıcısı ile tanışıp yeni bilgiler edinebilirsiniz. Ayrıca forumda gezerek ilginç hatalar görüp bilgi sahibi olabilirsiniz

2-) GurmeWoo Forum

gurme-forum

Türkiye’nin, bünyesinde en çok WordPress geliştiricisini barındıran forum sitesidir. Üstelik diğer örneklerimize göre avantajı Türkçe yardım alma imkanınızın olması. Özellikle İngilizce bilmeyen WordPress kullanıcıları için benim tavsiyem GurmeWoo Forum‘dur. Ücretsiz ve hızlı bir şekilde sorunuza karşılık alabiliyorsunuz.

Forum içerisinde geliştiriciler olduğu için birçok eklenti hakkında soru da sorabiliyorsunuz. Girip göz atmanızı tavsiye ederim.

Ekstra: WordPress Stackexchang

The 2 Best WordPress Forums to Get Help
Customize Your Website, Grow Your Business

Adını sıkça duyduğunuz ve geliştiriciler için vazgeçilmez olan StackOverFlow geliştiricilerinin tasarladığı ve WordPress’ e özel olan bir forum sitesi olan WordPress Stackexchang’in tek dezavantajı İngilizce olması. Ama çoğu zaman yayınlanmış kodları deneme yanılma yöntemi kullanarak rahat bir şekilde çözüme ulaşabiliyorsunuz.

http://gurmehub.com/e-ticaret/e-ticaret-2021-yilinin-trendleri/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *