WordPress, Payment Add-ons

Create a Donation Form for NGO with WordPress

Create a Donation Form for NGO with WordPress

WordPress ile STK için bağış formu oluşturabilirsiniz. Platform, kar amacı gütmeyen kuruluşlar ve hayır kurumları tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Çünkü bağış formu eklentileri ile sitelerin işleyişi daha kolay bir şekilde gerçekleşmektedir. İnsanların kendi web sayfalarında bağış kabul etmelerini kolaylaştıran çeşitli eklentiler bulunmaktadır.

Kâr amacı gütmeyen kuruluşunuz için harika bir web sayfası elde etmenize yardımcı olacak çeşitli WordPress temaları da vardır. Fakat insanların kuruluşunuz için bağış yapmasını sağlayacak etkili bir mekanizma söz konusu ise seçenekleriniz sınırlıdır.

GiveWP Eklentisi: WordPress Bağış Eklentisi

WordPress ile STK

WordPress ile STK için bağış formu eklentileri söz konusu olduğunda en popüleri şüphesiz ki GiveWP eklentisi olmaktadır. WordPress panelde eklentiler alanına gelip, yeni ekle kısmını tıklayın. Give WordPress bağış eklentisi kelimesini aratın. Eklentiyi bulun. Kurun ve etkinleştirin.

Kitle fonlaması sitelerinde her bir bağış çok önemlidir. WordPress ile STK için bağış formu oluştururken, bağışta bulunan kişiye parasının somut bir şeye gittiğini hissettirmeniz önemli. Bunu sağlamak adına bağış formunuz için bir hedef belirlemeli ve ilgili hedefi ziyaretçilere tanıtmalısınız.

WordPress ile STK

Bu eklentinin sunmuş olduğu avantajlar şu şekilde sıralanmaktadır:

  • Bu bağış formunu etkinleştirmek ve kurmak son derece basittir. Tıpkı Contact Form 7 ve Gravity Formları gibi kolay kullanım sunmaktadır. Bağışlar alanında form ekle diyerek, düzenlemeleri başlatabilirsiniz.
  • Varsayılan bağış formu kurulumunda çeşitli değişiklikler yapabilirsiniz. Çok detaylı bir form tasarlayabilir ya da belirli bir bağış miktarı ayarlayabilirsiniz. Dilerseniz kullanıcın bağış düzeyini ayarlamasına da izin verebilirsiniz.
  • Herhangi bir içeriği form alanlarının altında ya da üstünde konumlandırabilirsiniz.
  • Ödeme alanlarını üç seçenekte gösterebilirsiniz.
  • Çevrimdışı bağış prosedürü oluşturabilirsiniz.
  • Bağışçının fatura bilgileri talep etmesini sağlayabilirsiniz.
  • Kayıt butonları oluşturabilirsiniz.
  • Sadece kayıtlı olan üyelerin bağış yapabilmesini sağlayabilirsiniz.
  • Herhangi bir bağış için koşullar ekleyebilirsiniz.

WordPress ile STK

İşlemleri İzleme, Rapor Oluşturma ve Veri Toplama Yeteneği

WordPress ile STK sitesi oluştururken GiveWP bağış formu eklentisi daha pek çok konuda fayda yaratmaktadır. Sitenizde kaç kişinin işlem başlattığını, kaç işlemin yarıda kaldığını ve kaç işlemin başarısız sonuçlandığını da görüntüleyebilirsiniz. Elde edilen veriler kolay bir şekilde dışa aktarılabilir. Bunun için üçüncü taraf araçlar ya da istatistiksel araçlar kullanabilirsiniz. Verileri araştırmak ve daha yüksek bağış geliri hedeflerine erişmek için R dilinden de faydalanabilirsiniz.

Create a Donation Form for NGO with WordPress

Eklentinin oluşturduğu raporları detaylıca inceleyerek, sitenizdeki aktivitelerden haberdar olabilirsiniz. Bu raporlar size nerede olduğunuz ve ilerleyen zamanda ne kadar bir gelir toplayacağınız hususunda fikir verecektir.

Create a Donation Form for NGO with WordPress

GiveWP Eklentisi Hakkında Diğer Detaylar

Bağışçıların ödeme ya da başarısız işlemlerini arka plandan izleyebilirsiniz. İnsanların bağış yaptığı para birimleri bağışçının bulunduğu ülkeye göre farklılık gösterir. Ayrıca bağışçı para birimini buna göre değiştirme olanağınız bulunmaktadır.

Create a Donation Form for NGO with WordPress

Bununla beraber eklentinin PayPal desteği de sunulmaktadır. Eklenti üzerinde sağlanan görüntüleme seçenekleri kişiselleştirilebilir. Bağışçının dikkatini dağıtacak ya da web sayfasını yavaşlatabilecek pek çok içerik kaldırılabilir.

Formu web sayfanızın farklı alanlarında devre dışı bırakabilirsiniz. Bu sayede form, kullanıcıları rahatsız etmemiş olur. Eklenti ayarlarında, bağış yapan kişilere teşekkür etmek için çeşitli e-posta gönderilerini manuel olarak oluşturabilirsiniz. Onlara sunulan etkileyici bir mesaj, daha fazla bağış yapmalarına imkan sağlamaktadır.

Eklenti, formu web sayfanızın herhangi bir yerinde konumlandırmanız için yapılandırılabilir. Ayrıca, eklentiye dilediğiniz gibi farklı ve yeni işlevler dahil edebilirsiniz. Bu eklentinin WordPress ile STK için bağış formu oluşturmak adına kullanışlı ve pratik olduğunu söyleyebiliriz. Fakat diğer ödeme eklentileri ile kombine bir şekilde kullanılması tavsiye edilmektedir. GiveWP Sanal Pos Eklentimiz ile bağış alabilirsiniz.

One thought on “WordPress ile STK için Bağış Formu Oluşturma

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *