WordPress

The Most Useful WordPress Plugins of 2022

2022'nin En Faydalı Wordpress Eklentileri

2022 yılı itibari ile tüm web sitelerin %60’ını wordpress altyapısı ile hazırlanmış web siteleri oluşturmaktadır. Dolayısıyla wordpress ile yapılan bir web sitesinin özel yazılım ile yapılabilecek web sitesinden farksız olması için sürekli çalışmalar devam etmektedir. Bu bağlamda eklentiler hayat kurtarıcı rol oynamaktadır. En faydalı wordpress eklentileri yazımızda ücretli veya ücretsiz olarak kullanabileceğiniz birçok eklentiden bahsedeceğiz. Bu eklentiler sayesinde web sitenizde rahat

En İyi Ücretsiz WordPress Eklentileri

1-Yoast SEO

Az çok wordpress ile ilgili olan herkesin bildiği ve en güvenilir seo eklentilerinden birisi olan Yoast SEO ilk sırada yer almaktadır. Yoast SEO ile web site içeriklerinizin SEO açısından uygunluğunu denetleyebilir ve belli kurallar çerçevesinde içeriklerinizi oluşturabilirsiniz. Ücretsiz olmasının yanı sıra ücretli versiyonu da bulunmaktadır. Fakat ücretsiz hali ile de çok başarılı işler çıkartabilmektedir.

 

2022'nin En Faydalı Wordpress Eklentileri

Yoast SEO Faydaları:

-SEO açısından zayıf yönlerinizi tespit edip düzeltmeniz için olanak sağlar.
-İçerik ve XML site haritalarını oluşturur.
-Google’nin güncellemelerini en yakından takip eden bir eklenti olduğu için en güncel SEO ayarlarını size sunar. Bu bağlamda içeriklerinizin üst sıralara ulaşmasını hızlandırır.

2-Contact Form 7

Müşterileriniz ya da ziyaretçileriniz ile iletişim kurmanızın en kolay yolu Contact Form 7’den geçmektedir. Ayrıca Contact Form 7 ile web sitenize birçok farklı form ekleyebilir ve özelleştirebilirsiniz. Contact Form 7’nin basit arayüzü ve değişik tasarımları ile size ulaşmak isteyen ziyaretçilerinizle en sağlıklı şekilde bağlantı kurabilirsiniz.

2022'nin En Faydalı Wordpress Eklentileri

Contact Form 7 Faydaları:

-Çok sayıda iletişim formu oluşturabilmenize olanak sağlar.
-CAPTCHA ve Akismet gibi sistemlerden faydalanarak gelebilecek spam mesajların önüne geçer. Kendi içinde filtreleme işlemi uygular.
-Oluşturduğunuz iletişim formunuzu tasarımınıza uygun hale getirebilmenize imkan tanır.

3-W3 Total Cache

Web sitenizde ister satış yapın ister sadece ziyaretçi çekmeye çalışın her zaman olmazsa olmazlarınızdan birisi web site hızınızdır. Web siteniz ne kadar hızlı olursa Google ve ziyaretçileriniz tarafından o ölçüde değerli hale gelirsiniz. Bu bağlamda cache eklentilerine ihtiyacınız doğmaktadır. Cache eklentileri basitçe önbelleklendirme olarak bilinmektedir. Web sitenizin arayüzünü önbellekleyerek daha hızlı açılmasını ve bu sayede site içi deneyiminizi güçlendirmenizi sağlar.

2022'nin En Faydalı Wordpress Eklentileri

W3 Total Cache Faydaları:

-Wordpress sitenizi önbellekler ve daha hızlı sayfa yüklenmesine olanak sağlar
-Hızlı yüklenen web siteniz ile daha fazla kullanıcı çekebilirsiniz.
-Hızlanan web siteniz SEO açısından size olumlu geri dönüşler sağlar.

4-IyziBazaar Pazaryeri Eklentisi

For your E-Commerce site that works with the marketplace model using WooCommerce and Dokan, WCVendor, Product Vendors, WCFM (WC Lovers) systems, you can use iyzico to receive payments through iyzico, create vendors, and perform cart fee distributions according to your specified commission amount. IyziBazaar With many more advanced features, it allows you to save time in your processes and make error-free transactions.

2022'nin En Faydalı Wordpress Eklentileri

 

İyziBazaar Eklentisinin Faydaları:

-Kendi pazaryerini oluşturmak isteyenlere çözümler sunar.
-Müşteri deneyiminizi iyileştirmek adına test ortamı sunar.
-Hatalı siparişlerde size bilgi verir.
-3D Secure işlemine ve sipariş iadelerine imkan sağlar.
-Ödemesi tamamlanan siparişlerde sipariş durumu tanımlayabilirsiniz.

5-Loco Translate

Kendi wordpress sitenizi kendiniz oluşturabilirsiniz. Fakat istediğiniz tasarımı elde etmeniz başlangıç için pek de mümküm değildir. Dolayısıyla güzel bir temaya ihtiyacınız olacaktır. WordPress temalarının dili yoğunlukla ingilizce olacaktır. Temanızı kurduktan sonra sitenizin dilini Türkçeye çevirmek Loco Translate ile çok basit. Tek tuş ile tüm web sitenizin dilini Türkçeye ya da dilediğiniz dile çevirebilirsiniz. Otomatik çeviriye izin verilmeyen kısımlarda ise manuel değişim yapabilmeniz mümkündür. Çeviri konusunda en faydalı wordpress eklentileri için öncelik Loco Translate eklentisidir diyebiliriz.

2022'nin En Faydalı Wordpress Eklentileri

Loco Translate Faydaları:

-Web sitenizin dilini tek bir tıkla değiştirebilirsiniz.
-Geliştiriceler için şablon oluşturmaya yarar.

6-Kolay Çoklu Adres Eklentisi

Web sitenizden ürün  ya da hizmet almış kişilerin daha sonrasında alışverişleri sırasında adreslerini kaydedebilmeleri için seçenek çıkmaktadır. Bu durum alışveriş sürecini hızlandırır ve daha pratik bir hale getirir. Müşterilerinizin tekrar adres girmesine gerek kalmaz. Aynı zamanda sipariş teslim adresi dışında fatura için de aynı şekilde adres kaydedebilmektedir.

2022'nin En Faydalı Wordpress Eklentileri

Kolay Çoklu Adres Eklentisinin Faydaları:

-Müşterilerinizin ödeme adımlarını hızlı bir şekilde geçmesini sağlar.
-Temanıza uygun tasarım yapmanıza olanak sağlar ve bu sayede müşterilerinizin gözüne daha şık bir adres ekleme sayfası sunar.
-Ödeme ekranında müşterilerinize zaman kazandırdığınız için site içerisindeki dolaşım oranını artırabilirsiniz.

7-All-In-One-Migration Eklentisi

En faydalı wordress eklentileri serimize bu kez wordpress alanında yetkin olmayan kişilere hitap edecek bir eklenti ile devam ediyoruz. Web sitenizin sunucusunu değiştirmek istiyorsunuz fakat yedekleme işlemleri için gözünüz mü korkuyor? All In One Migration eklentisi ile tek bir yazılım bilgisine sahip olmadan tek tık ile web sitenizi yedeklemeniz mümkün.

2022'nin En Faydalı Wordpress Eklentileri

All-In-One-Migration Eklentisinin Faydaları:

-Site yedekleme ve taşıma noktasında hiçbir bilgisi olmayan herkesin bu işlemleri yapabilmesini sağlar.
-Sadece sürükle bırak yaparak web sitenizi başka bir yere taşıyabilirsiniz.
-Site yedeklemesini kendi içerisinde bölerek parçalar halinde indirdiği için büyük dosya boyutlarınızı da kolayca ve sorunsuz bir şekilde yedekleyebilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *