wooCommerce, Ödeme Eklentileri

WordPress Ödeme Eklentileri

Wordpress Ödeme Eklentileri

WordPress ödeme eklentileri, online ticaret konusunda büyük kolaylıklar sunmaktadır. Benzer yapılarına rağmen bütün ödeme eklentilerinin eşit şekilde tasarlanmadığını söyleyebiliriz. Her birinin kendine has özellikleri bulunmaktadır. E-ticaret yapıyorsanız; ödeme eklentileri hakkında bilgi sahibi olmanız önemli.

WordPress Ödeme Eklentileri Nelerdir?

Ödeme ağ geçitlerinin bir uzantısı olan öğeler, WordPress ödeme eklentileri olmaktadır. Bu eklentiler, web sayfanız üzerinden dijital ödeme kabul etmenize yardımcıdır. Müşterileriniz ödemelerini web sayfanız aracılığı ile kolaylıkla gerçekleştirir ve ürün/hizmet satın alabilirler. Bu sayede siz de ödeme almış olursunuz.

Ürün/hizmet ödemelerini direkt olarak web sayfası üzerinden kabul etmek isteyen kullanıcılar için bu eklentiler muhakkak gereklidir. Sayfanız bir şey satmak üzerine kurulu olmasa dahi kullanıcılardan ücret talep etmek için farklı nedenleriniz olabilir. Mesela abonelik ücretleri için ödeme almanız gerekebilir.

Tüm bunlardan dolayı çoğu web sitesinin ödeme ağ geçitlerine gereksinimi olmaktadır. Bunu sağlamanın en kolay yolu ise WordPress ödeme eklentileri kullanmaktan geçmektedir.

WordPress Ödeme Eklentileri Gerekli Mi?

Wordpress Ödeme Eklentileri

Ödeme eklentilerini kullanmak yerine özel bir ağ geçidi oluşturabilirsiniz. Bunu öncelikli olarak özel bir kod yapısı ile elde edebilirsiniz. Bu tarz yöntemlere gerek duymuyorsanız ya da daha kolay ve kullanışlı bir ödeme ağ geçici kurmak istiyorsanız; yapmanız gereken tek şey sayfanıza ödeme eklentisi kurmak olacaktır.

WordPress ödeme eklentileri dakikalar içerisinde kurulur ve kullanmaya başlanabilir. Kullanıcılara ve web sitesi sahiplerine pek çok açıdan avantaj ve pratiklik sunmaktadır. Kolay bir şekilde ödeme alabileceğiniz, zamandan ve enerjiden tasarruf sağlayabileceğiniz çeşitli eklentiler var. Güvenli, pratik ve ihtiyaçlarınıza hitap eden ödeme eklentileri için sayfamızdaki ürün seçeneklerine de göz atabilirsiniz.

WordPress Ödeme Eklentileri Hangi Ödeme Yöntemlerini Kabul Eder?

Bu sorunun cevabını hepsi olarak yanıtlayabiliriz. Birçok ödeme eklentisi mevcut bir ödeme hizmetine dayanır. Bunlar arasında en yaygın olanları Stripe, PayPal ve Square’dir. Bunların her birinin farklı avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır. Örneğin, Stripe pratikliği ve sınırlı kısıtlamasından dolayı oldukça popülerdir. Fakat bütün ödeme teknikleri çeşitli ödeme türlerini kabul etmenize yardımcı olmaktadır.

En İyi WordPress Ödeme Eklentileri Nelerdir?

WordPress ödeme eklentileri şu şekilde sıralanabilir:

1. Stripe Ödemeleri

Wordpress Ödeme Eklentileri

Oldukça kolay bir ödeme yöntemidir. Stripe Payments, web sayfanıza basit bir şerit tabanlı ödeme sistemi dahil eder. Müşterilerin web sayfanızda kredi kartı ile ödeme yapmalarını kolaylaştırmak için özel bir alan ekler. Tek tıklamayla ödeme yapmaya izin verir ve beni hatırla seçenekleri sunar. Ücretsiz bir seçenektir. Ancak büyük çaplı mağazalar için yetersiz kalmaktadır.

2. WPForms

Wordpress Ödeme Eklentileri

En iyi anket eklentilerinden olmasının yanı sıra WPForms, buna ek olarak temel ödeme çözümleri de sunmaktadır. Günlük birçok işlemi gerçekleştirmenize olanak tanıyan eklenti, ödeme konusunda da ihtiyaçlarınıza hitap edebilir. Fakat temel düzeyde gereksinimleri karşıladığını hatırlatırız.

WPForms kullanarak ödeme almak için POS Entegratör Business‘ı kullanabilirsiniz.

3. WP Simple Pay Pro

Wordpress Ödeme Eklentileri

WordPress ödeme eklentileri arasında bir diğeridir. Basit olduğundan dolayı sıklıkla tercih edilen ödeme eklentileri arasında yer almaktadır. Bu ödeme eklentisi ile alışveriş sepeti kurmanıza bile gerek kalmaz. Ödemeler direkt olarak bir web sayfasından işlenebilir. Müşterilerin tek bir tuşla temel işlemleri tamamlamasına yardımcıdır. Aynı zamanda bağış düğmeleri gibi özellikler eklemeye de destek olur.

4. WooCommerce

Wordpress Ödeme Eklentileri

Daha ciddi ihtiyaçları olanlar için harika bir seçenektir. Çeşitli eklentiler ile koordineli olarak çalışmaktadır. Eksiksiz bir online ödeme çözümü olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Her türlü ödeme sistemini oluşturmanızı sağlamaktadır. Ödeme ağ geçidi özelliğine ek olarak dijital envanterle eksiksiz online mağazalar tasarlamanızı mümkün kılar.

WooCommerce ile ödeme almaya başlamak için POS Entegratör kullanabilirsiniz.

5. MemberPress

Wordpress Ödeme Eklentileri

Dijital pazarda bulabileceğiniz en benzersiz ödeme eklentilerinden biridir. Esasen bir üyelik eklentisidir. Müşterileri, oluşturacağınız bir üyelik hizmetine pratik olarak davet etmenizi sağlar. Aynı zamanda üyeliklerle alakalı ödemeleri kabul etmenize izin vermektedir.

6. Easy Digital Downloads

Wordpress Ödeme Eklentileri

WordPress ödeme eklentileri listesinde bulunan Easy Digital Downloads, kullanışlı bir öğedir ve ihtiyaçlarınızı karşılayabilir. Bu nedenle bu eklentiyi WooCommerce’in daha basit bir versiyonu olarak düşünebilirsiniz. Farklı niteliklerde son derece geniş bir online mağaza elde etmenize olanak tanımaktadır. İşlevsellik ve erişilebilirlik açısından oldukça iyidir.

7. WP Fluent Forms

Wordpress Ödeme Eklentileri

Bu eklenti, form oluşturma özelliği sunmaktadır. Ayrıca daha geleneksel ödeme eklentilerine benzer şekilde ödemeleri almanıza yardımcıdır. Temel işlevlerinin kapsamı bakımından diğer eklentilerden ayrılır. WP Fluent Forms ile hemen her türlü online formu oluşturabilirsiniz. Ödeme formları da yaratabilirsiniz. Esasen bu eklenti en iyi ödeme formlarından bazılarını elde etmenize destek olmaktadır.

8. Mollie Payments

Wordpress Ödeme Eklentileri

Bu eklenti ile tercih ettiğiniz ödeme yöntemlerini istediğiniz şekilde ekleyebilirsiniz. Bununla beraber profesyonel görünümlü şablonları kullanarak iyi bir ödeme sayfası elde edebilirsiniz. Ödeme seçenekleriniz için detaylı analizler ve gelişmiş güvenlik özellikleri sağlamaktadır.

9. Braintree

Wordpress Ödeme Eklentileri

Braintree ile ödemeleri nasıl kabul ettiğiniz değil nasıl ödeme yaptığınızla ilgilenir. Hemen her türlü ödeme kaynaklarından ödeme kabul etmeyi sağlar. Bu, diğer eklentilerden farklı bir yönüdür. Eklenti, sizden herhangi bir kurulum ücreti talep etmemektedir. Bunun yerine ödeme işlemlerinin belirli bir yüzdesini alır.

10. Paykun

Wordpress Ödeme Eklentileri

WordPress ödeme eklentileri arasında popüler olanlardan biridir. WooCommerce’in bir uzantısı şeklinde işlev görür. Bu yüzden bu eklentiyi kullanmak için WooCommerce’in sitenizde kurulu olması gerekmektedir. En erişilebilir ve kapsamlı ödeme eklentileri arasında sayılmaktadır. Gelişmiş ölçüm, belirli geri ödeme seçenekleri gibi olanakları bulunmaktadır. Bu sebeple de farklı gereksinimleri olanlara hitap etmektedir.

11. Square

Wordpress Ödeme Eklentileri

WooCommerce’in bir diğer uzantısıdır. Bu öğe WooCommerce ile uyum içinde çalışmaktadır. Son dönemlerde sıklıkla tercih edilen ödeme eklentilerinden biridir. Mobil ödeme seçeneği olması da bu eklentinin popüler olmasını etkilemektedir. Küçük mağazalar için idealdir. Düşük bir ücret karşılığında kullanımı basit bir platformda temel ödemeleri almanıza yardımcı olmaktadır.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir