wooCommerce

WooCommerce Pazaryeri Eklentisi

WooCommerce Pazaryeri Eklentisi

WooCommerce pazaryeri eklentisi, web sitenizin işleyişini kolaylaştıracaktır. Pazar yeri eklentileri, eBay, Amazon ya da diğerleri gibi profesyonel görüntü sunan, çok satıcılı bir web sayfası oluşturmanıza olanak tanır. En iyi tarafı da kodlama bilgisine gereksinim duyulmamasıdır. Yalnızca eklentinizi kurarak ve ayarları değiştirerek harika bir platform elde edebilirsiniz.

Pazaryeri Sitesi Kurmanın Avantajları Nelerdir?

WooCommerce Pazaryeri Eklentisi

WooCommerce pazaryeri eklentisi kullanarak bir pazaryeri sitesi kurmanın birçok yönden avantajları bulunmaktadır. Bunları şu şekilde sıralamamız mümkün:

  • Her türlü ürünü satabilirsiniz.
  • Müşteriler için çeşitli ürün seçenekleri sağlayabilirsiniz.
  • Sayfanızı kolaylıkla yönetebilirsiniz.
  • Komisyon elde edebilirsiniz.
  • Maliyetten tasarruf sağlayabilirsiniz.

En Popüler WooCommerce Pazaryeri Eklentisi

En çok kullanılan WooCommerce pazaryeri eklentisi şunlardır:

1. WooCommerce Product Vendors

WooCommerce Pazaryeri Eklentisi

Eklenti, WooCommerce tarafından sunulmaktadır. Sadece dakikalar içinde çok satıcılı bir web sayfası elde etmenize yardımcı olur. Bu eklentiyi kullanabilmek için ilk olarak web sayfanızda WooCommerce’i kurmalısınız.

Eklenti ile tedarikçilerin kendi profillerini kontrol etmelerini, ürünleri yönetmelerini, ürün başına gönderim detaylarını düzenlemelerini ve çok daha fazlasını gerçekleştirmelerini sağlayabilirsiniz. Sayfanızın yöneticisi olarak, potansiyel satıcılardan gelen uygulamaları kabul edebilirsiniz.

Satıcı bilgilerini yönetmek için bir ya da daha fazla satıcı yöneticisi belirleyebilirsiniz. Ayrıca her satıcının komisyon oranını ve ödeme planını da ayarlayabilirsiniz.

2. YITH WooCommerce Multi Vendor

WooCommerce Pazaryeri Eklentisi

E-ticaret sayfanızı çok satıcılı bir pazaryerine dönüştürmeye olanak tanıyan bir eklentidir. Bu WooCommerce pazaryeri eklentisi ile web sayfanız üzerinde tam kontrol elde edersiniz. Siparişlerinizi, gelirinizi ve incelemelerinizi analiz etmenizi sağlamaktadır.

Bu eklenti hem dijital ürünleri hem de fiziksel ürünleri desteklemektedir. Bu sayede satıcılarınızın herhangi bir ürün ya da hizmeti listelemesi kolay olmaktadır. Global bir kullanıcı tabanınız bulunuyor ise müşterilerinizin kendi para birimlerinde ödeme yapmalarına izin vermektedir.

3. Dokan

WooCommerce Pazaryeri Eklentisi

WooCommerce pazaryeri eklentisi söz konusu olduğunda en iyilerden biri de şüphesiz ki Dokan oluyor. Bu, Alibaba ve Amazon gibi pazaryeri sitesi oluşturmanıza yardımcı olmaktadır. Dokan’ı kullanmaya başlamak için kodlama bilmeniz gerekmemektedir. Sadece eklentiyi yüklemeniz yeterlidir. Ayarlarınızı yapılandırdıktan sonra web sayfanızda satış yapmaya başlayabilirsiniz.

Dokan, Stripe ve PayPay gibi farklı ödeme ağ geçitlerini desteklemektedir. Çok dilli bir eklentidir. Ana dili İngilizce olmayanlara da hizmet verebilirsiniz. Dokan ile web sayfanızın kullanımını kolaylaştırmak için farklı eklentiler de kullanabilirsiniz. Örneğin, Dokan Katalog Modu Eklentisi bunlardan biridir.

4. WC Vendors Pro

WooCommerce Pazaryeri Eklentisi

WooCommerce pazaryeri eklentisi listesinde bir diğeri de WC Vendors Pro olmaktadır. Tek bir kod satırı dahi yazmadan eBay ve Amazon gibi bir site oluşturmanıza yardım etmektedir. Güçlü bir pazaryeri eklentisidir. Satıcıların kendi ürünlerini, kuponlarını ve siparişlerini takip etmelerini sağlamaktadır. Ön uç gösterge tablosu özelliği sunmaktadır.

Her türlü ürünü destekleyen WC Vendors Pro, aynı zamanda satıcıların kargo durumlarını takip etmelerini de sağlamaktadır. Müşteriler isterlerse genişletilmiş sipariş notu da ekleyebilirler. Bununla beraber eklenti, sosyal paylaşımı desteklemektedir. Sonuç olarak müşterilerin ve satıcıların ürünlerini en sevdikleri sosyal ağlarda tanıtmaları mümkün olabilmektedir.

5. WordPress WooCommerce Multi Vendor

WooCommerce Pazaryeri Eklentisi

E-ticaret sayfanızı tam anlamıyla işlevsel bir siteye dönüştürmenizi sağlamaktadır. Eklenti sayesinde hem satıcı hem de yönetici için ayrı bir profil oluşturabilirsiniz. Yönetim panosu ile her satıcı kendi kuponlarını, ürünlerini, gönderim yöntemlerini ve çok daha fazlasını yönetebilir.

WordPress WooCommerce Multi Vendor ile ürün listesini, komisyonları, satıcı listesini ve diğer ayarları kolay bir şekilde yönetebilirsiniz. Ürünleri pratik olarak düzenleyebilir ya da silebilirsiniz. Aynı zamanda satıcıları onaylayabilir veya reddedebilirsiniz. Çeşitli satıcılar için ayrı olacak şekilde komisyon oranları belirleyebilirsiniz. Eklenti yardımıyla birlikte çalıştığınız satıcılar üzerinde kontrol elde edebilirsiniz.

6. WCFM

WooCommerce Pazaryeri Eklentisi

WooCommerce pazaryeri eklentisi olarak WCFM son derece güçlü özelliklere sahiptir. Ücretsiz bir pazaryeri eklentisidir. Satıcıların ürünleri yönetmelerine yardımcı olmaktadır. Çok yönlü kargo yönetimi ve komisyon özellikleri sunmaktadır. Stripe, PayPal ve diğerleri gibi farklı ödeme seçeneklerini desteklemektedir. Ayrıca gelişmiş diğer eklentiler ile uyum içinde çalışmaktadır.

7. WC Multi Vendor

WooCommerce Pazaryeri Eklentisi

Muazzam özellikler sağlayan bir başka eklenti de WC Multi Vendor olmaktadır. Bu eklenti ile beraber örneğin eBay gibi bir sayfa oluşturmak son derece kolaydır. Bütün tedarikçilerinize ürünleri yönetme esnekliği sağlamaktadır. Ayrıca satışlar hakkında haftalık rapor da sunmaktadır. Satıcıların tercih ettikleri ödeme tekniğini seçmelerine izin vermektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir