Rehberler, WordPress

Web Sitenizde İletişim Formu Bulundurmanız İçin 6 Neden

Web Sitenizde İletişim Formu Bulundurmanız İçin 6 Neden

Web sitenizde neden her zaman bir iletişim formu bulundurmanızın tavsiye edildiğini merak ettiniz mi? Neden sadece e-posta adresinizi kullanmıyorsunuz?  Sonuçta, ziyaretçilerinizin size ulaşmasına yardımcı olacak bir ortama ihtiyacınız var.

Bu kötü bir fikir olmasa da, tam olarak neden bunu yapmamanız gerektiğini ve bir İletişim Formunun işinizi geliştirmenize nasıl yardımcı olabileceğini size anlatacağım. Öyleyse başlayalım.

1. Sitenize Profesyonellik Katar

İletişim formu olmayan bir web sitesi her zaman eksik görünür. Web sitenize iletişim formu eklemek, site görünümünü anında olumlu yönde etkiler çünkü artık siteniz ziyaretçilerinize daha profesyonel görünür. Ancak sadece web sitenizde kullanmak yeterli değildir. Müşterileriniz tarafından daha kolay görülebilmesi için stratejik olarak yerleştirmeniz gerekmektedir.

2. Kullanılabilirlik

Bir İletişim Formu kullanmanız için bir başka neden ise formunuzun her zaman etkileşim almaya hazır olmasıdır. Bir iş yürütmek her zaman kolay değil. İletişim dikkate alınması gereken birçok görevi içerir. 

Bu nedenle, tüm sorulara hemen cevap veremeyebilirsiniz. Ancak elinizde bir İletişim formu ile bu artık bir sorun değil. Gönderen, gönder düğmesine basar basmaz alacağı otomatik bir yanıt ayarlayabilirsiniz.

3. Web Sitenizi İstenmeyen Maillerden Korur

E-posta adresinizi doğrudan web sitenize eklemek, gelen kutunuzu yalnızca spam gönderenlere açabilir. Bir İletişim Formu kullanmak, tüm zamanınızı ve enerjinizi bunları temizlemekten tasarruf etmenizi sağlar. Yolunuza çıkan her türlü spam’ı filtreleyerek sürekli çalıştığı için web sitenizin çevresinde çok güvenli bir katman tutmanıza yardımcı olur.

4. Kişilerinizi Düzenli Tutar

İletişim Formları ile ilgili en iyi şey, gelen kutunuzdaki e-posta adreslerini arayarak zaman kaybetmekten asla endişelenmenize gerek olmamasıdır. İletişim Formu eklentileri, istediğiniz zaman erişebilmeniz için kişilerin tek bir yerde saklandığı harika özelliklerle birlikte gelir.

5. Çok işlevli

İletişim formları 2 yönlü iletişim kurma ihtiyacını karşılar. Ancak bu aynı zamanda bir sorgulama, iş başvurusu, geri bildirimde bulunmak, bir etkinliğe kaydolmak vb. için de kullanılabilir. Başka bir deyişle iletişim formları, işletmeniz için çok işlevli bir amaca hizmet eder.  

6. Ziyaretçilerinizi Takip Edin

Bu formların getirdiği bir diğer harika özellik de ziyaretçilerinizi ne kadar kolay takip edebileceğinizdir. İletişim Formu sayfanızdaki ziyaretçi sayısını takip edebileceğiniz bu formlara dönüşüm hedefleri belirleyebilirsiniz. Sadece bu değil, aynı zamanda ziyaretçilerinizin iletişim sayfanıza girdiği sayfayı da izleyebilirsiniz. Böylece, kullanıcınızın faaliyetlerine bağlı olarak, artık ziyaretçilerinizi nasıl potansiyel müşterilere dönüştüreceğinizi strateji ve planlayabilirsiniz.

WooSms Bilgilendirme Eklentisi

woosms
Web Sitenizi Özgünleştirin, İşinizi Büyütün

WooSms Bilgilendirme Eklentisi Contact Form 7 ile entegre çalışan bir SMS gönderme eklentisidir. Örneğin; bir doktor randevusu için bilgilerinizi ilgili alanlara girdiniz ve kaydet butonuna bastınız. Fakat kaydınızın başarılı bir şekilde oluşturulduğunu göremediniz. İşte tam bu anda telefonunuza gelen “Randevunuz başarılı bir şekilde oluşturuldu” mesajı içinizi rahatlatacaktır. Aynı şekilde randevunun başarılı bir şekilde oluşturulduğunun bilgisi ilgili kişiye sms bildirimi olarak gitmesi de birçok karışıklığı engelleyecektir.

Nedir Bu Contact Form 7

Contact Form 7, WordPress alt yapısı kullanan web sitelerinin iletişim formları oluşturulabilmesini sağlayan en popüler iletişim formu eklentisidir. 43 farklı dil için çevrilen ve 5 milyondan fazla kişinin internet sitelerinde kullandığı bir eklentidir.

Peki WooSms Bilgilendirme Eklentisi Burada Tam Olarak Ne Yapıyor ?

Contact Form 7 iletişim formu doldurulduğu zaman dolduran kişiye ve sitenin yöneticisine bilgi SMS i gönderir. Bunu WooSms sayesinde yapar. Mesaj yazma alanının değiştirilebilir olması da büyük avantaj sağlar.

7. Ulaşılabilirlik

Birçok web sitesi sahibi, insanlarla bağlantı kurmak için sosyal medya adreslerini kullanır. Bu şekilde, kullanıcılarınız sosyal profiliniz üzerinden size ulaşabilir. Peki ya sosyal medya kullanıcısı değilseniz?

İşte tam bu noktada iletişim formları devreye giriyor. İnsanlara sitenizde kullandığınız İletişim Formu aracılığıyla doğrudan ulaşılabilir olduğunuzu bildirmek için harika bir alternatif.  

Sonuç

Bunlar, web sitenizde kesinlikle bir İletişim Formu kullanmanızın nedenlerinden bazılarıdır. İletişim formlarına sahip olmamak, yalnızca işletme itibarınızı mahvetmekle kalmaz, aynı zamanda birçok potansiyel müşteriyi kaybetmenize de neden olabilir. Bu durum, işinizi doğrudan etkileyecektir. Bu yüzden şimdi  WooSmS eklentisi kullanın .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir