How to Make, Guides

How to Make Foreign Currency Sales in WooCommerce?

How to Make Foreign Currency Sales in WooCommerce?

WooCommerce’de online bir mağazanız varsa ve birden fazla ülkeye birden fazla para birimiyle satış yapıyorsanız, potansiyel müşterilerinize yerel para birimlerinde ürün fiyatları sunmak isteyebilirsiniz. Bu da WooCommerce dövizli satış anlamına gelmektedir.

Dövizli satış yapmak adına ürünlerinizin ve hizmetlerinizin satın alınmasını kolaylaştıran ve web sayfanızı kişiselleştiren bir eklenti kullanmanız gerekmektedir. WooCommerce dövizli satış nasıl yapılır detaylıca açıklayalım.

WooCommerce Dövizli Satış Yapmak İsteyenlerin Bilmesi Gerekenler

WooCommerce Foreign Currency Sales

Mağazanız aracılığıyla birkaç ülkeye satış yaptığınızda, er ya da geç fiyatları, satış yaptığınız ülkelerin farklı para birimlerinde gösterme gereğini düşünürsünüz. Çünkü mağazanızın kolay şekilde yapılandırılması ve müşteriye hitap eden özellikler sunması, satışlarınızın artmasına imkân tanımaktadır. WooCommerce mağazanızda dövizli satış yapabilmek için özel eklentiler kullanmanız lazım.

WooCommerce dövizli satış yapacaksanız; öncelikli olarak şu detayları göz önünde bulundurmalısınız:

 • İhtiyaçlarınıza hitap eden bir eklenti bulun. Ücretsiz mi yoksa ücretli mi olduğunu ve web sitemizle uyumlu olup olmadığını kontrol etmemiz gerekecek. Tercih ettiğiniz dövizli satış eklentisi WordPress sürümü, WooCommerce sürümü, editör sürümü, WPML veya benzeri diğer özelliklerle entegrasyon olanağı sağlamalıdır.
 • Döviz kuru eklentisinin dinamik ya da statik olacağına karar verin. Statik bir dönüşüm yapan eklentiler vardır. Ve onu dinamik yapan, bazı resmi döviz kuru kaynaklarına bağlı olanlar ve o sırada para birimini dönüştürenler var. Bunlar arasında size hitap edeni seçmelisiniz.
 • Potansiyel müşteriyi konumlandıran ve onlara fiyatları kendi para birimlerinde doğrudan gösteren eklentiler arasından tercih yapmalısınız.
 • Döviz kurunu sadece bilgi amaçlı gösteren, ancak daha sonra ana para biriminde ücretlendirilen eklentiler bulunmaktadır.
 • Tercih edeceğiniz döviz eklentisinin sanal pos’larla uyumlu olması son derece önemlidir.

Multi Currency Shop ile WooCommerce Dövizli Satış

WooCommerce Foreign Currency Sales

Multi Currency Shop eklentisi, dövizli alınan ürünlerin satarken kur değişiminden etkilenmemesi için özel olarak geliştirilmiş bir eklentidir. Bu eklentiyi kullanarak, satış fiyatını tek bir para biriminden girip, istediğiniz para biriminde satış yapmanız söz konusu olabilecektir. Dövizli satış eklentisi; WooCommerce altyapılı sitenizdeki ürünlere birden çok para birimi eklemenize, çeşitli para birimlerinde ürün fiyatlarını ayarlamanıza imkân sağlamaktadır. Ayrıca eklenti; payment plugins ile uyumlu olmaktadır.

Multi Currency Shop Eklentisinin Avantajları Nelerdir?

How to Make Foreign Currency Sales in WooCommerce?

Uluslararası satış yapmak zordur. Bu zorluklar arasında, ziyaretçileriniz için tercih edilen para biriminde fiyatları görüntülemek de yer almaktadır. Müşterilerin mağazanızda bir yabancı para birimini görerek gezinmesi, onlar için gerçekten rahatsız edici olabilmektedir. Her bir ürünün ne kadara mal olduğunu tam olarak bilemeyecekler ve bölgelerine gönderilip gönderilmediğinden emin olmayacaklar. İşte Multi Currency Shop eklentisi tam da bu aşamada devreye girmektedir.

Eklentimiz; WooCommerce dövizli satış konusunda kapsamlı çözümler sunmaktadır. Dünyanın her yerinden para birimlerini işlemek için son derece kapsamlı bir çözümdür. Uluslararası müşteri tabanınıza hitap etmesi açısından çeşitli özelliklerle donatılmıştır. En önemli özelliği ise her para birimi için izin verilen ödeme yöntemlerini tanımlama yeteneğidir. Multi Currency Shop eklentisinin temel avantajları şu şekilde sıralanmaktadır:

 • WooCommerce ürün fiyatlarını çeşitli para birimlerinde ayarlamanıza yardımcı olmaktadır. Fiyatları farklı para birimlerinde mağaza sayfasında gösterebilirsiniz.
 • WooCommerce ürün fiyatlarını çeşitli para birimlerinde güncelleyebilir, fakat mağaza sayfasında döviz kurları ile dönüştürülmüş ana para biriminde görüntülenmesini sağlayabilirsiniz.
 • Multi Currency Shop Eklentisi ile Merkez Bankası onaylı bütün para birimlerinde satış yapmanız mümkün olmaktadır.
 • Eklentiyi Dokan altyapılı pazaryerlerinde kullanabilirsiniz.
 • Çeşitli ödeme eklentileri ile uyumlu şekilde çalışmaktadır.
 • Kur güncelleme süresini kendiniz belirleme fırsatı elde edersiniz.

İhtiyacınız olan diğer e-ticaret eklentileri için Gurmehub koleksiyonunu inceleyebilirsiniz.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *