wooCommerce

Sanal Satışlarınızı Arttırmanız İçin En İyi 10 WooCommerce Eklentisi

Sanal Satışlarınızı Arttırmanız İçin En İyi 10 WooCommerce Eklentisi

WooCommerce, kendi başına güçlü bir platformdur. Ancak, yapamayacağı bazı şeyler vardır. Gerçekten güçlü bir çevrimiçi bir mağaza oluşturmak ve sanal satışlarınızı artırmak istiyorsanız sizin için bir araya getirdiğim “En İyi 10 Woocommerce Eklentisi” başlıklı yazımı okumaya devam edin!

WordPress ile ilgili bir çok kullanıcının sevdiği en iyi özellik, web sitenizin ihtiyacı olan eklentileri her zaman bulabilmenizdir.  Konu WooCommerce ve satışlarınız olduğunda ise binlerce eklenti seçeneği mevcut.

Makalemde, mevcut en iyi WooCommerce eklentilerinden bazılarını içeren bir liste derledim. Sizi favorilerimden bazılarıyla tanıştırayım!

1. WooCommerce Çoklu Para Birimi

woocommerce-en-iyi-10-eklenti

Eğer sadece ülke sınırları ile yetinmiyorsanız müşterileriniz için çoklu para sistemine ihtiyacınız var. WooCommerce eklentilerimizin ilki olan WooCommerce Çoklu Para Birimi ile, kullanıcıların fiyatları görmek istedikleri para birimini seçmelerini sağlayan özel açılır menüler ekleyebilirsiniz.

2. WooCommerce İstek Listesi

Sanal Satışlarınızı Arttırmanız İçin En İyi 10 WooCommerce Eklentisi

İstek listesi, müşterilerin satın alımlarını önceden planlamalarına veya özel günlerde ne almak istediklerini başkalarına bildirmelerini sağlar. WooCommerce İstek Listesi ile tüm müşterilerinizin mağazanıza daha fazla ziyaretçi çekerek listeler oluşturmasına ve paylaşmasına izin verebilirsiniz.

3. WooCommerce Hızlı Görünüm

woocommerce-hız-gorunum-eklentisi

Farklı ürünlere bakmak için birden fazla sekme açmak zorunda kalmak can sıkıcı olabilir. Çoğu çevrimiçi mağaza, bunun yerine, bulunduğunuz sayfadan ayrılmadan ürün ayrıntılarına bakmanıza olanak tanıyan ‘hızlı görünüm’ ekranlarını kullanır. WooCommerce Quick View tam olarak bunu yapar ve bu ücretsiz bir eklentidir.

4.WPML Dil Yönlendirme Eklentisi

wpml-dil-yonlendirme-eklentisi

Günümüzde internet sitelerine saniyelik girişler ve çıkışlar oldukça fazladır. Çünkü insanlar anlamadıkları dilde bir sayfa ile zaman harcamak istemezler. İşte bizim eklentimiz de bu noktada devreye giriyor.

WPML Dil Yönlendirme Eklentisi ulusal çapta, farklı ülkelerden siteye giren insanların ilk girdiklerinde siteyi hangi dille göreceklerini belirleyen bir eklentidir. Siz de sitenizin müşterilerinizin anlayacağı dilde görüntülenmesinin otomatik olmasına önem veriyorsanız tam aradığınız yerdesiniz !

5. Dinamik Fiyatlandırma

Sanal Satışlarınızı Arttırmanız İçin En İyi 10 WooCommerce Eklentisi

Mağazanızda satışları teşvik etmenin en iyi yollarından biri, büyük alışverişler için indirimler sunmaktır. Dinamik Fiyatlandırma, birden fazla ürün satın alan, belirli ürün kategorilerinden satın alan veya diğer belirli işlemleri gerçekleştiren kişiler için indirimler ayarlamanıza olanak tanır. 

6.WooCommerce Kargo Hazırlama ve Takip Eklentisi

Baskı

WooCommerce Kargo Takip Eklentisi ile siparişlerinizi kargoladığınız zaman müşteriniz ile kargo takip bağlantısını paylaşarak müşterinizin kargosunu takip etmesine yardımcı olabilirsiniz. E-Ticaret sistemleri üzerinden alışveriş yapan müşterilerin şikayetleri incelendiğinde en çok şikayet edilen ve sorulan konunun kargom nerede olduğunu biliyor muydunuz? Eklentimiz ile en yayın kargo firmalarının kargo takip bilgilerini müşterileriniz ile SMS ve E-Posta seçeneklerini kullanarak paylaşabilirsiniz.

7.WooCommerce Hediye Paketi Eklentisi

woogift-site-kapak
Web Sitenizi Özgünleştirin, İşinizi Büyütün

Hediyelik ürün satışı yapıyor yada e-ticaret sitenizden müşterilerinize özel hediye paketleri yapıp gönderiyorsanız. Bunu ücretlendirmek için wooGift kullanabilirsiniz.

  • Birden fazla Hediye Paketi seçeneği ekleyebilir ve bunları ayrı ayrı fiyatlandırabilirsiniz.
  • Sepet ve Ödeme sayfalarında Hediye Paketi Seçimi butonu ile hediye paketlerini oluşturabilirsiniz
  • Paket oluşturma metnini rengini değiştirebilir kendinize göre özelleştirebilirsiniz.
  • Hediye Paketi için müşterinizden ekstra bedel alabilirsiniz.
  • Hediye Paketine not eklettirebilirsiniz.

8. WP Mail SMTP

Sanal Satışlarınızı Arttırmanız İçin En İyi 10 WooCommerce Eklentisi

WP Mail SMTP , piyasadaki en iyi WordPress SMTP eklentisidir. Tüm WooCommerce e-postalarınızın müşterilerin gelen kutularına teslim edilmesini sağlamaya yardımcı olur.

WooCommerce mağazası, müşterilerin yanı sıra mağaza sahibine çeşitli eylemler için e-posta bildirimleri gönderir. Bunu yapmak için PHP mail() işlevini kullanır.

Ancak, çoğu WordPress barındırma şirketi bu işlev kurulumuna uygun şekilde sahip değildir ve hatta bazıları bunu engeller. Bu durumda mağazanızın e-posta özellikleri çalışmayacaktır.

9. WooCommerce Multilingual

Sanal Satışlarınızı Arttırmanız İçin En İyi 10 WooCommerce Eklentisi

İngilizce olmayan WordPress web siteleri, 2014 yılında İngilizce WordPress web sitelerini geride bıraktı. O zamandan beri İngilizce dışındaki dillerde daha fazla WooCommerce mağazası oluşturuldu. Bu, ürününüzü ve diğer WooCommerce sayfalarınızı birden çok dilde çevirmenize olanak tanır. Müşterileriniz web sitenize tercih ettikleri dilde göz atmayı seçebilir.

10. WooCommerce Subscriptions

Sanal Satışlarınızı Arttırmanız İçin En İyi 10 WooCommerce Eklentisi

WooCommerce Abonelikleri , WooCommerce mağazanıza kolayca abonelik eklemenize olanak tanır. Bu, abonelik planlarını ve planlanmış yinelenen ödemeler gerektiren diğer ürünleri satmanıza olanak tanır.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir