wooCommerce

En İyi WooCommerce Eklentileri

En İyi WooCommerce Eklentileri

Muazzam yeteneklerle dikkat çeken WordPress, bildiğimiz gibi kodlama bilgisine gereksinim duyulmadan pratik şekilde web sayfaları oluşturmanıza imkan tanıyan bir içerik yönetim sistemi. WordPress tabanlı bir web sayfası ile e-ticaret yapmak isteyenler için WooCommerce öne çıkıyor. WooCommerce eklentileri ile modern ve kullanışlı bir mağaza elde etmek mümkün hale geliyor.

Dünyanın en çok tercih edilen e-ticaret çözümlerinden olan WooCommerce, çeşitli eklentiler ile uyumlu şekilde çalışabiliyor. Sitenize işlevsellik katmak istiyorsanız, şu detaylara dikkat etmenizde yarar var:

  • Web sitenizin amacını göz önünde bulundurun.
  • WooCommerce’de bulunmayan hangi özelliklere gereksinim duyduğunuzu tespit edin.
  • Gereksinimlerinizi karşılayan WooCommerce teması yok ise WooCommerce eklentileri ve uzantıları arasından seçim yapabilirsiniz.

WooCommerce Eklentileri

Pek çok online işletme, çoğunlukla kod yapısı sağlam olan, müşteri desteği sunan ve kaliteli eklentiler kullanmayı tercih eder. Fakat küçük bir işletmeniz varsa giderleri olabildiğince düşük tutmak isteyebilirsiniz. Bundan dolayı listemizde premium ve ücretsiz eklentiler yer alıyor:

1. WooCommerce PDF Invoices & Packing Slips

WooCommerce Eklentileri

Bu eklenti, PDF faturalarını epostalara otomatik şekilde eklemenizi, ayrı ayrı ya da toplu paketleme fişleri elde etmenizi ve yazdırmanızı sağlayan bir eklenti türüdür. Geçmiş ve mevcut siparişleriniz için PDF faturaları yazdırabilmenize olanak tanır. Çok sayıda dil desteği bulunmaktadır. Bütün faturaları numaralandırma ve düzenleme gibi çeşitli imkanlar sağlar. B2B e-ticaret siteleri için son derece faydalı bir eklentidir.

2. YITH WooCommerce Wishlist

WooCommerce Eklentileri

WooCommerce eklentileri arasında en popüler olanlardan biri de YITH WooCommerce Wishlist diyebiliriz. Bu, ziyaretçilerinizin hediye listeleri ve favoriler oluşturmalarına yardımcı olan bir eklenti çeşidi. Her markaya hitap etmeyebilir fakat müşterilerinizin çeşitli ürünleri daha sonra incelemelerine fırsat tanır. Hem ücretsiz hem de premium sürümü bulunmaktadır.

Baby shower ve düğünler gibi etkinlikler için ziyaretçilerin hediye listeleri oluşturmalarına izin verir. Ziyaretçiler istedikleri taktirde bu listeleri sosyal ağlar üzerinden paylaşabilirler. Eklentiyle birden çok favori listesi elde edilebilir. YITH WooCommerce Wishlist eklentisi, yeni mağazalar ya da birkaç ürünü bulunan mağazalar için idealdir.

3. Beeketing for WooCommerce

WooCommerce Eklentileri

WooCommerce eklentileri arasında yer alan Beeketing for WooCommerce, oldukça kullanışlı bir çözüm olarak dikkat çekiyor. Eklentinin premium versiyonu da var, ancak ücretsiz şekilde de bütün temel özellikleri sunmaktadır. Beeketing for WooCommerce, tek bir eklentiyle piyasadaki pek çok eklentinin sağlamış olduğu özellikleri elde etmenizi sağlar.

Ödeme aşamasına geçildiği zaman indirimler ve kuponlar sunabilmenize yardımcı olur. Ayrıca terk edilmiş sepetler için eposta şablonları ve pop-up imkânı sunar. Eklentinin Facebook Messenger desteği de bulunmaktadır. Geniş bir uzantı koleksiyonu vardır. İlgili ürün sayfalarına stok göstergeleri, geri sayım saati gibi eklemeler yapmanıza da yardımcı olur. Son görüntülenenler, çok satanlar gibi listelemeler ve slider yapmanıza da destek olur.

4. Booster for WooCommerce

WooCommerce Eklentileri

WooCommerce eklentileri listemiz Booster for WooCommerce ile devam ediyor. Müşterilerin kendi fiyatlandırmalarını sunar. 100’den fazla modüle sahiptir. Geniş özellikler listesi sağlayan eklenti, ücretsiz olmasıyla da dikkat çekiyor. Bu, yeni bir temaya ve birden çok eklentiye gereksinim duymadan her anlamda gelişmiş bir e-ticaret mağazası elde etmenize yardımcı olur.

Toptan fiyatlandırma araçları, çoklu para birimi ve özel fiyat etiketleri sağlar. Product Bulk Meta Editor ile çeşitli ürünleri toplu şekilde düzenlemenizi kolaylaştırır. Tek tek veya toplu biçimde ürün sekmelerini kişiselleştirmenizi sağlar. Ayrıca bu eklenti ile satış yapmak istemediğiniz ülkelere göre IP kısıtlaması yapabilirsiniz. Çok sayıda eklenti kullanmak istemeyenlere hitap eden eklenti, tek başına sayfanızın bütün ihtiyaçlarını karşılayabilecek kapasiteye sahiptir.

5. LiveChat Plugin for WooCommerce

En İyi WooCommerce Eklentileri

Bu yazılım, kullanıcılara müşteri desteği sağlamak isteyenlerin web sayfalarına canlı sohbet aracı dahil etmelerini sağlayan bir sistem. Sohbet tetikleyici, ziyaretçi izleme ve geri bildirim gibi çeşitli özelliklere sahip. Kişiselleştirilebilir canlı sohbet kutusu tasarlayabiliyorsunuz. Ziyaretçi takibi yapabiliyor ve müşterilerinize yardımcı olabiliyorsunuz.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir