WordPress, WordPress Eklentileri

WordPress Sitenizi Nasıl Bakım Moduna Alabilirsiniz?

WordPress Sitenizi Nasıl Bakım Moduna Alabilirsiniz?

WordPress sitenizi bakım moduna almak ister misiniz?

Bakım modu, web sitesi bakımı sırasında bozuk bir site yerine ziyaretçilerinize kullanıcı dostu bir arayüz göstermenizi sağlar.

Ayrıca, web sitesine erişmesi gereken kişilerin hala erişimi olduğundan, herhangi bir bakım görevini güvenli bir şekilde gerçekleştirmenizi sağlar.

Bu yazıda, WordPress sitenizi nasıl kolayca bakım moduna alacağınızı göstereceğim. Ayrıca bakım modu sayfanızı nasıl daha keyifli, faydalı ve kullanıcı dostu hale getirebileceğinizi de göstereceğim.

Sitenizi Neden ve Ne Zaman Bakım Moduna Almalısınız?

Normalde, WordPress web sitenizi bakım moduna almak zorunda kalmadan özelleştirmeye çalışabilirsiniz. Herhangi bir kesinti olmadan küçük ince ayarlar yapabilir, yeni içerik yayınlayabilir ve temaları ve eklentileri güncelleyebilirsiniz .

Ancak, örneğin manuel olarak yeni bir tema kurarken veya web sitenizin davranışını değiştiren yeni bir eklenti yapılandırırken, bazen web sitenizde daha uzun süre çalışmanız gerekebilir . Bu süre zarfında, web siteniz kullanıcılarınıza bozuk görünebilir.

Web sitenizde çok fazla trafik varsa, kötü bir kullanıcı deneyimi yarattığı ve markanız hakkında kötü bir izlenim bıraktığı için kullanıcılarınızın bozuk bir web sitesi görmesini istemezsiniz.

Bu durumla başa çıkmanın yaygın bir yolu, bir bakım modu web sitesi kurmaktır. Bu, web sitenizde bir test ortamında çalışmanıza ve işiniz bittiğinde değişiklikleri canlı web sitenize aktarmanıza olanak tanır.

Bir bakım modu sitesi kullanmıyorsanız, canlı web sitesinde değişiklikler uyguladığınız için web sitenizi kesinlikle bakım moduna geçirmeniz gerekir. Bu, kötü kullanıcı deneyimi sorununu çözmenize olanak tanır.

WordPress sitenizi bakım moduna almak, kullanıcı dostu bir bildirim, ziyaret edilecek alternatif bağlantılar göstermenize ve bakımın ne zaman yapılacağına dair bir zaman çerçevesi sağlamanıza olanak tanır.

Bunu söyledikten sonra, WordPress sitenizi bakım veya yapım aşamasında moduna nasıl kolayca koyacağınıza bir göz atalım.

WordPress Bakım Modu Eklentileri

1. SeedProd

WordPress Sitenizi Nasıl Bakım Moduna Alabilirsiniz?

SeedProd, tamamen özel Çok Yakında sayfaları, Bakım Modu sayfaları, özel 404 sayfaları ve hatta tam pazarlama açılış sayfaları oluşturmanıza olanak tanıyan ücretsiz bir WordPress eklentisidir. Bir milyondan fazla web sitesinde kullanılan WordPress için en iyi açılış sayfası oluşturucusudur.

Ayrıca SeedProd’un daha fazla premium şablon, gelişmiş özelleştirme özellikleri ve pazarlama entegrasyonları sunan premium bir sürümü de bulunmaktadır.

2. WP Maintenance Mode

WordPress Sitenizi Nasıl Bakım Moduna Alabilirsiniz?

Başka bir popüler eklenti WP Maintenance Mode dur. Basit bir bakım modunu hızlı bir şekilde kurmanıza izin verir, ancak tasarım oluşturucu işlevleri SeedProd kadar güçlü değildir.

Eklentinin ayar ekranı beş sekmeye ayrılmıştır. Varsayılan olarak, Genel seçenekler sekmesini göreceksiniz.

Arama motorlarının web sitenizi bakım modundayken görebilmesini istiyorsanız, ‘Arama Botlarını Baypas Et’ seçeneğini Evet olarak ayarlamanız gerekir. Yayınlanmış ve index almış bir web siteniz varsa, bunu Evet olarak ayarlamanızı öneririz.

3. Under Construction Page

WordPress Sitenizi Nasıl Bakım Moduna Alabilirsiniz?

Web sitenizi bakım moduna almak için premium bir WordPress bakım modu eklentisidir. WordPress topluluğunda en yaygın kullanılan ve iyi desteklenen bakım modu eklentilerinden biridir. Hızlı ve kullanımı kolaydır, herhangi bir WordPress kullanıcısının dakikalar içinde bir bakım sayfası oluşturmasına olanak tanır.

4. Elementor Page Builder

Elementor, sitenizi oluşturmak için birçok özellikle dolu bir sürükle ve bırak arayüzü sunan bir web sitesi oluşturucusudur. Bakım Modu en kullanışlı olanlardan biridir. Aslında, birkaç tıklamayla Elementor kullanarak bir bakım modu sitesi oluşturabilirsiniz .

5. Fancy Coming Soon & Maintenance Mode

Sitenizi hızlı bir şekilde bakım moduna ayarlamanıza olanak tanır. Tamamen duyarlı bir eklentidir, bu nedenle sayfanın tüm cihazlarda harika görünmesini sağlar. Ayrıca, renk düzeninize ve markanıza en iyi şekilde uymanız için seçebileceğiniz üç farklı tema sunar.

Fancy Coming Soon & Maintenance Mode kurulumu ve kullanımı kolaydır ve bir geri sayım sayacı, ilerleme çubuğu, özel logo ve özel arka planlarına sahiptir. Güzel bir tasarıma sahiptir ve ayrıca tüm WordPress temalarıyla uyumludur.

WordPress Bakım Modu Eklentinizi Seçin

Web sitenizi kaldırmanız gerekiyorsa, kullanıcılarınıza neler olduğunu bildirmek iyi bir fikirdir. Bunu yapmamak, SEO’nuzu, müşteri ilişkilerinizi ve kârlılığınızı önemli ölçüde etkileyebilir.

Bir WordPress bakım modu eklentisi ile, tek bir kod satırına dokunmadan , mobil cihazlar için optimize edilmiş ve WordPress SEO’nuzu geliştiren özel bir sayfa görüntüleyebilirsiniz. Yukarıda bahsedilen eklentilerden herhangi biri, yeni bir web sitesi kurarken veya mevcut bir web sitesini yeniden tasarlarken size yardımcı olabilir.

Halihazırda yeni bir web sitesi tasarımı üzerinde çalışıyorsanız, WordPress web siteniz için hepsi bir arada pazarlama ve potansiyel müşteri formu eklentisiyle işlevselliği geliştirin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir