WordPress Eklentileri

En İyi WordPress E-Ticaret Eklentileri

En İyi WordPress E-Ticaret Eklentileri

Bir çevrimiçi mağaza oluşturmak için seçenekler her yıl giderek artıyor. Shopify ve BigCommerce gibi SaaS (hizmet olarak yazılım) platformlarınız ve aynı derecede güçlü WordPress, e-ticaret eklentilerine sahiptir . Ancak mevcut WordPress sitenizi tamamen işlevsel bir çevrimiçi mağazaya dönüştürebilmek wordpress kullanımının gerçek nedenidir. Bir gün blog yazıyor ve takipçi sayınızı artırıyor olabilirsiniz ve ertesi gün e-Kitaplar ve ürünlerle bir ürün galerisi açabilirsiniz.

Kendi ürünlerinizi satmak gerçekten çevrimiçi para kazanmanın en iyi yollarından biridir ve kullanışlı küçük bir eklenti ile yapılabilir.

Bu WordPress e-ticaret eklentileri ile mümkündür. Ayrıca SaaS ürünleriyle aynı özellikleri ve faydaları sağladıkları ve mükemmel destek kaynakları, gelişen geliştirme toplulukları ve dünyadaki en kolay içerik yönetimi sistemiyle bir entegrasyon sağlayacaksınız demektir. Yani sattığınız her şey çörekleriniz veya dijital ürünleriniz – sadece birkaç dakika içinde hazır ve çalışır hale gelen çevrimiçi bir mağazada satabileceksiniz

Aşağıda özetleyeceğimiz eklentiler, şuanda en iyi wordpress e-ticaret eklentileridir. Bununla birlikte, bazıları farklı kullanıcılara hitap ederken, diğerleri belirli ürünleri satmak için daha uygundur . Örneğin, web sitenizde yalnızca video içeriği satmanız gerekebilir.  İster dijital bir perakendeci olarak onu büyütmeye çalışıyor olun, ister fiziksel bir ürün mağazasına zaman ayırmak istiyor olun, hangi WordPress e-ticaret eklentisinin kuruluşunuz için mükemmel olduğunu anlamanız size 1 adım öne çıkaracaktır.

[lwptoc wrapNoindex=”1″ useNofollow=”1″]

2020 Yılının En İyi WordPress E-Ticaret Eklentileri

Çoğu ciddi işletmenin, doğru eklentileri bulana kadar e-ticaret eklentilerini test etmeyi ve karşılaştırmayı planladığını düşünecek olursak, aşağıda en iyi WordPress e-ticaret eklentilerinin her birinin tam bir değerlendirmesine sahibiz. Bununla birlikte, aceleniz varsa veya e-ticaret eklentilerini kendiniz test etmeye başlamak istiyorsanız, işte en iyi seçeneklerinizin hızlı bir listesi.

 1. WooCommerce
 2. Easy Digital Downloads (EDD)
 3. Cart66 Cloud
 4. Ecwid Ecommerce Shopping Cart
 5. WP EasyCart Shopping Cart
 6. BigCommerce WordPress

2020’deki En İyi WordPress E-Ticaret Eklentilerinin İncelenmesi

WordPress e-ticaret eklentilerine bakarken, yukarıda özetlendiği gibi en önemli özelliklerin neler olduğunu anlamak istedik. Bundan sonra, bu eklentilerin her birini diğerlerine kıyasla öne çıkaran şeyin ne olduğunu bulmak çok önemli. Bazı e-ticaret eklentilerinin genel olarak daha fazla özelliğe sahip olduğunu, diğerlerinin ise basit, temiz mağazalar için daha iyi olduğunu göreceksiniz. Öte yandan, dijital indirmeleri çevrimiçi satmak gibi belirli eylemleri tamamlamak için birkaç niş wordpress e-ticaret eklentisi olduğunu göreceksiniz.

WordPress sitlerinde en çok kullanılan ve tavsiye edilen 5 e-ticaret eklentisinin en avantajlı olduğu alanları öne çıkararak bu eklentilerin karşılaştırmalarını yapacağız. Eğer sizde bu eklentilerin avantajlarını ve farklarını merak ediyorsanız okumaya devam edin.

1. WooCommerce

wordpress-e-ticaret-eklentisi

WooCommerce’in büyümeye devam etmesinin nedeni de, sonunda WordPress’i işleten organizasyon olan Automattic tarafından satın alınmış olmasıdır.

WooCommerce, bir çevrimiçi mağazayı hızla oluşturmaya ve genişletmeye çalışırken genellikle en iyi çözümlerinden biri olarak kabul edilir . Blogunuz için beş ürünle bir mağaza oluşturabilir veya binlerce üründen oluşan geniş bir koleksiyona yer verebilirsiniz. Eklentinin fiyatı her zaman aynıdır: ücretsiz.

Barındırmanın yanı sıra, birçok şirket hala WooCommerce ile entegre olan belirli öğeler için ödeme yapıyor. Örneğin, birçok premium WordPress teması, bir alışveriş sepeti ve güzel ürün galerileri ile WooCommerce ile mükemmel şekilde çalışmak üzere yapılmıştır. Mağazanızın işlevselliğini geliştirmek için bir veya iki uzantıya ihtiyacınız olduğuna da karar verebilirsiniz. WooCommerce kendi uzantı mağazasına sahiptir ve WooCommerce için uzantılar oluşturan çok çeşitli üçüncü taraf geliştiriciler bulabilirsiniz .

WooCommerce Mağzanız İşin Eklenti Talebinde Bulunmak için Tıklayın…

Neden WooCommerce Kullanmalısın?

 • Ortalama küçük bir mağazanın WooCommerce’i almak için herhangi bir para harcaması gerekmez. Temalar ve eklentiler bile o kadar pahalı değil, bu yüzden WooCommerce bir çevrimiçi mağaza açmanın ekonomik bir yoludur.
 • WooCommerce, en popüler WordPress e-ticaret eklentisidir. Automattic ile olan ilişkisi ve büyük geliştirici topluluğu ile sürekli güncellenen ve gelişen bir wordpress e-ticaret eklentisidir.
 • Birçok geliştirici, mağaza sahiplerinin yaşayabileceği sorunları çözmek için uzantılar oluşturur.
 • WooCommerce, hemen hemen istediğiniz her şeyi satmanıza izin verir.
 • WordPress için yapılan çoğu e-ticaret teması WooCommerce etrafında oluşturulmuştur.
 • Hem bu alanda yeni olan kullanıcılar hem de ileri düzey kullanıcılar WooCommerce’i kolaylıkla anlayabilir ve kullanabilir. Panel bu alanda yeni olanlar için yeterince anlaşılabilirken, REST API, dokümantasyon ve açık kaynak kodu sayesinde bir çok geliştirici için farklı bir çok eklenti fikrine açıktır.

2. Easy Digital Downloads (EDD)

Easy Digital Downloads (EDD), WordPress’te dijital ürünlerinizi yönetmenizi ve satmanızı sağlamak için oluşturulmuş kolay anlaşılabilir bir wordpress e-ticaret eklentisidir. WooCommerce de bu alanda kullanılabilir  ancak EDD’nin dijital satışa odaklanan daha fazla özelliği var ve arayüz çok daha anlaşılır bir şekilde tasarlanmıştır. Bu nedenle, yalnızca e-Kitaplar, PDF dosyaları veya ses klipleri gibi öğeler satıyorsanız (ve fiziksel hiçbir şey satmıyorsanız), diğer WordPress e-ticaret eklentileri yerine EDD’yi kullanmanızı tavsiye ediyoruz. EDD’nin başarısının nedenlerinden biri, temel eklentinin ücretsiz olmasıdır. Web sitenize yüklersiniz ve hemen indirim kodları, dosya erişim kontrolü ve etkinlik takibi özellikleri içeren bir dijital satış platformuna sahip olursunuz.

wordpress-e-ticaret-eklentileri

Galeriler oluşturabilir ve EDD temaları arasından seçim yapabilirsiniz. Birisi web sitenizden bir ürün satın aldığında, sistem onlara indirme bağlantısını içeren bir e-posta gönderir . EDD‘nin eksiksiz bir alışveriş sepeti sağladığını unutmayın, böylece web sitenizdeki ödemeleri işleme koyarsınız ve gereken tıklama sayısını en aza indirirsiniz.

Neden Easy Digital Downloads Kullanmalısınız?

 • Fiziksel ürünlerin özelliklerini ortadan kaldırdığı ve e-Kitaplar ve müzik gibi şeyler için daha gelişmiş çözümlere sahip olduğu için dijital indirmeler satmak için en iyi sonucu verir.
 • Front-end gönderimlerine izin vererek veya yazılım lisansını dahil ederek daha gelişmiş bir dijital mağaza oluşturabilirsiniz.
 • Kendi ödeme ağ geçidinizi seçmek için de birçok seçenek vardır.
 • Birincil eklenti tamamen ücretsizdir. Ortalama bir küçük işletme veya sanatçı bunu uygulamakta ve satış sürecinin iyi işlemesini sağlamakta hiçbir sorun yaşamayacaktır.
 • Gelişmiş geliştiriciler de EDD kullanır. Özelleştirmeler üzerinde tam kontrol için RESTful API’den yararlanabilirler..
 • Ana özellikler arasında eksiksiz bir alışveriş sepeti, müşteri yönetimi, indirim kodları ve veri raporlama bulunur. Ayrıca geri ödeme takibi, bağlı kuruluş sistemleri, posta listeleri ve daha fazlası için araçlar bulabilirsiniz.

3. Cart66 Cloud

Cart66 Cloud , eklentisini her türden insan için akıllı bir platform olarak inşa etti. Çünkü sitenizin bir eklenti ve uzantı koleksiyonuyla çalışmasını sağlamak genellikle zor olabilir. Bu nedenle, Cart66 Cloud, yerleşik özelliklerinin çoğuna sahip bir WordPress e-ticaret eklentisini size sunar. Yapılandırması kolaydır ve kullanıcılardan gelen incelemeler çoğunlukla olumludur. E-ticaret alanında WooCommerce’e karşı çıkmak zor, ancak Cart66 Cloud sağlam bir nişe sahip. Eklentilerle uğraşmak istemeyenler için en iyi eklentilerdendir. Aslında, Cart66 Cloud, kendilerini geliştirici olarak görmeyen sıradan insanlar için daha iyi olabilir.

wordpress-diger-e-ticaret-eklentileri

Cart66 Cloud’un bir başka ilginç yanı, şirketin kendi satıcı pazarını sunmasıdır . Şahsen bunu büyük bir avantaj olarak görmesek de (ortalama bir kişi Cart66 Marketplace üzerinden çevrimiçi alışveriş yapmayacağından), işletmeniz hakkında bilgi vermenin başka bir yoludur.

Neden Cart66 Cloud Eklentisiniz Kullanmalısınız?

 • Müşteri destek ekibi, sektörün en iyilerinden biri olarak bilinir.
 • Ücretsiz ve premium özellikleri vardır.
 • Tüm özellikler eklentiye dahil edilmiştir, bu nedenle eklentileri aramanıza ve yapılandırmanıza gerek yoktur. Ayrıca bir geliştirici tutmanız veya nasıl kodlayacağınızı öğrenmeniz gerekmez.
 • Geliştirme çalışmalarının çoğu Cart66 ekibi tarafından perde arkasında tamamlandı.
 • Cart66’nın e-posta pazarlaması, bazı rakiplerden daha güçlü. Örneğin, liste bölümleme, kampanyalar ve zamanlanmış takip e-postaları için araçlar hizmetinize sunulmuştur.
 • Cart66, hem fiziksel hem de dijital ürünler için uyumlu bir wordpress e-ticaret eklentisidir. Yani, aynı anda bazı e-Kitaplar ve ayakkabılar satmak istiyorsanız, bu mümkün.
 • Eklenti yüklemenizi gerektiren diğer çoğu e-ticaret eklentisinin aksine, eklenti 100’den fazla yerleşik ödeme ağ geçidi sağlar.

4. Ecwid Ecommerce Shopping Cart

WooCommerce gibi görünüyor ama aslında oldukça farklı olduğunu mükemmel derecelendirme ve bir kurulum sahiptir. Ana farklılıklardan biri, Ecwid’in istediğiniz herhangi bir web sitesinde kullanılabilmesidir. Aynısı Tumblr, Facebook, WordPress ve daha fazlası için de geçerli. Alternatif olarak, WooCommerce yalnızca bir WordPress eklentisidir. Bu iyi bir şey, ancak bu tek içerik yönetim sistemiyle sınırlısınız.

Bu nedenle, daha fazla yerleşik araç arayan birçok kullanıcının Ecwid’i tercih edeceğini düşünüyoruz. Özelliklerin zaten mevcut olduğu ve bir kitaplığa veya üçüncü taraf geliştiricilere dağılmadığı Cart66’ya benzer. Ücretsiz plan, genel çevrimiçi mağaza açısından güçlüdür. Mobil duyarlı bir alışveriş sepeti, 10 ürüne kadar destek ve birden çok sitede satış yapma olanağı elde edersiniz.

Neden Ecwid Ecommerce Shopping Cart Eklentisi Kullanmalısınız?

 • Ecwid, 10 ürüne kadar ücretsiz bir plan sunar. Bundan sonra, makul aylık ücretler karşılığında güzel bir kurulum süreci, arayüz ve özellik seti sunar.
 • Ecwid, WordPress tabanlı bir eklenti olmasına rağmen,  çoğu CMS panele kolayca entegre olabilmektedir
 • Bazı planlar için hem telefon hem de sohbet desteği, bazı planlarda ücretsiz özelleştirmeler ve öncelikli destek sağlanır.
 • Ecwid,  PCI-DCC Sertifikalıdır. Bu yüzden alışveriş güvenliği konusunda güvenilirdir. Listedeki diğer eklentilerin çoğu için, barındırma sağlayıcınızdan PCI uyumu almanız gerekir.
 • Ecwid, birden fazla satış kanalından anında satış yapmanıza yardımcı olmaya güçlü bir şekilde odaklanmıştır.
 • Ecwid’i bir siteye kurduğunuzda, tüm mağaza verileri farklı bir web sitesine aktarılabilirsiniz.

5- WP EasyCart Shopping Cart and eCommerce Store Eklentisi

Bazen WooCommerce, Cart66 veya Easy Digital Downloads gibi temel eklentiler bile küçük işletme sahipleri için yeterli olamıyor. WP EasyCart kullanmak için hiç eğitim almaya gerek kalmadan güzel bir çevrimiçi mağaza oluşturmak isteyen küçük işletme sahipleri için tasarlanmıştır. Mağaza yine de WordPress üzerinde çalışacaktır, ancak şaşırtıcı derecede hızlı bir yapılandırma süreci sunar.

WP EasyCart, Squarespace veya Wix gibi bir SaaS e-ticaret platformu gibi çalışır . Tüm basit araçlar sizin için hazır bir şekilde bulunmaktadır. Tek fark, siteniz üzerinde WordPress ve kendi barındırmanızla tam kontrole sahip olmanızdır. Özellikler, sınırsız ürün desteği, canlı gönderi hesaplayıcıları ve gelişmiş ürün çeşitleri ile ücretsiz sürümde şaşırtıcı derecede gelişmiştir.

Neden WP EasyCart Shopping Cart and eCommerce Store Eklentisini Kullanmalısınız?

 • Vergiler, ürün çeşitleri ve video satışı gibi şeyler için sınırsız ürün ve çeşitli araçlar içeren ücretsiz bir plan mevcuttur.
 • Premium planlar, küçük işletmeler için oldukça fazla şey sunar ve bütçenizi aşmazlar. Yıllık 99 $ ‘lık bir plan, ile küçük işletmelerin işini rahatça görecektir.
 •  AffiliateWP, MailChimp , Quickbooks, Stamps.com ve Groupon seçeklerinden yararlanırsınız.
 • Müşteri desteği gelişmiş ve birçok eğitici videoya sahiptir.
 • WP EasyCart, bağışlar, faturalar, e-Kitaplar ve video içeriği gibi çeşitli benzersiz ürün türlerinin satışını destekler.
 • WP EasyCart, siteyi açtırmak ve günden güne daha fazla zaman geçirmek isteyen küçük işletme sahipleri için en basit arayüzlerden birine sahiptir.

6. BigCommerce WordPress Eklentisi

BigCommerce , bir süredir kendi e-ticaret platformunu çalıştırıyor, bu nedenle kendi içerik yönetim sistemini ve barındırma sistemini sağlamış durumda. Ancak, BigCommerce şimdi geliştirici beta sürümüyle WordPress alanına girmeye çalışıyor.

bigcommerce-worpdress-e-ticaret-eklentisi

Neden BigCommerce Ekelnetisini Kullanmalısın?

 • En iyi içerik yönetim sistemini en iyi e-ticaret platformlarından biriyle birleştirebilirsiniz.
 • BigCommerce birçok işleme şirketi ile ortaktır ve kullanıcıları için genellikle çok daha iyi kredi kartı işlem oranları elde eder.
 • Sitenizin e-ticaret kısmı back-end tarafında çalıştırılırken, içerik front-end kısmından yönetilir  ve sitenizi etkin bir şekilde hızlandırır ve potansiyel olarak sizin için barındırma maliyetlerinden tasarruf sağlar.
 • Tüm PCI Uyumluluğu BigCommerce tarafından yönetilir. WooCommerce gibi eklentilerle, bu güvenlik için ana makinenize başvurmanız gerekir.
 • BigCommerce sistemini birden fazla sitede çalıştırabilirsiniz
 • Özet

  WooCommerce ve Easy Digital Downloads tipik olarak kullanıcıların seçtiğini gördüğümüz e-ticaret eklentileri olsa da, bu her zaman doğru seçim oldukları anlamına gelmez. WordPress hakkında harika olan bu, farklı seçenekleriniz var. Peki işiniz için en iyisi hangisi?

  • Çok sayıda özelleştirme aracına ihtiyaç duyan bir geliştiriciyseniz – WooCommerce veya Easy Digital Downloads’ı düşünün .
  • E- ticarete tamamen yeni başlıyorsanız, Cart66 veya WP EasyCart’ı düşünün. Birçok kişi WooCommerce ile de başlayabilir.
  • Küçük işletmeler için seçilmiş birçok özellik istiyorsanız – WP EasyCart’ı düşünün.
  • Ücretsiz bir temel e-ticaret eklentisi arıyorsanız – WooCommerce’i düşünün.
  • Daha az eklentiyle maliyetlerinizi düşük tutmak istiyorsanız, Cart66 Cloud veya WP EasyCart’ı düşünün.
  • Eklenti fikrini seviyorsanız – WooCommerce’i düşünün.
  • Yalnızca dijital ürünler satıyorsanız – Easy Digital Downloads’ı düşünün.
  • Birçok kanalda satış yapmak istiyorsanız – Ecwid’i düşünün.
  • Güçlü BigCommerce’i WordPress ile birleştirme fikrinden hoşlanıyorsanız – BigCommerce Beta’yı düşünün.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir