WordPress Eklentileri

WordPress Discord Sunucusu İle Buluştu

WordPress Discord Sunucusu İle Buluştu

Bilindiği gibi WordPress Dünya’nın en çok kullanılan CMS’dir. WordPress altyapısına sahipseniz ve discord sunucunuz varsa WordPress Discord botu tam size göre. Peki nedir bu Discord ve botu?

Covid-19 ile beraber daha popüler hale gelen ve kullanıcılarına bir çok özellik sunan iletişim platformu Discord’un en benzersiz özelliklerinden biri de botlarıdır. Discord botları, sunucunuzda yeni üyeleri karşılama, içeriği denetleme ve kural ihlallerini belirleme gibi bir dizi yararlı otomatik özellikleri içerir. Sunucunuza müzik, mem, oyun ve diğer içerikleri eklemek için Discord bot komutlarını kullanabilirsiniz. Discord botları, ister sunucunuzu yönetme konusunda yardım arayan bir yönetici, ister diğer sunucu üyeleriyle etkileşim kurmanın yeni yollarını arayan bir kullanıcı olun, deneyiminizi bir sonraki seviyeye taşıyabilir.

Bu nedenle, botların nasıl kullanılacağını öğrenmek , platformdaki deneyiminizi en üst düzeye çıkarmak için çok önemlidir . Bu makalede ise sizlere discord botlarını tanıtacağım.

Discord Botları Nereden Bulunur?

discord-wordpress-botu

Discord’a bot eklerken, önce sunucunuzda ne tür bir bot istediğinizi düşünün. Mesela WordPress blog siteniz var ve paylaştıklarınızı Discord sunucunuzla ile de anlık olarak paylaşmak isteyebilirsiniz.

Hemen WordPress Discord Botumuzu Deneyin!

Top.gg, botları kendi platformlarına göre derecelendirmeye, konuya, yeniliğe ve sertifikasyona göre listelere ayırır. Botlarda yeniyseniz ve sunucunuz için en iyi botları bulmak istiyorsanız, ilgilendiğiniz botları bulmak için yukarıdaki listelerde arama yapmanızı öneririm.

discord-wordpress
Web Sitenizi Özgünleştirin, İşinizi Büyütün

Discord için en iyi botlar için bazı hızlı öneriler. MEE6, en iyi moderasyon botudur. MEE6 bot komutları, sunucunuzun sohbetini küfür, kötü bağlantılar, spam ve spoiler için otomatik olarak tarayabilir ve kullanıcıları kural ihlalleri konusunda uyarabilir. Ayrıca MEE6’yı belirli sayıda ihlalden sonra kullanıcıları sessize alacak, tekmeleyecek veya yasaklayacak şekilde yapılandırabilirsiniz. MEE6 ayrıca kanalınızdaki kullanıcıları katılım için “seviye atlayabilir” ve onları özel rollerle ödüllendirebilir ve müzik arayabilir ve çalabilir.

WPDISCORD Nedir?

WordPress Discord Sunucusu İle Buluştu
Web Sitenizi Özgünleştirin, İşinizi Büyütün

WordPress Discord Bildirim Eklentisi Websiteniz için özelleştirilebilir discord botunuz. wpDiscord ile istediğiniz bir discord kanalına düzenleyebileceğiniz bildirimler gönderebilirsiniz. Gurmewoo sizleri düşünerek ihtiyacınız olan tüm eklentileri tasarlamaya devam ediyor.

Discord Sunucunuza WPDISCORD Botunu Nasıl Eklersiniz?

Discord için bir çok bot hali hazırda bulunsa da 100% Türkçe ve WordPress entegresi ile bulunan bot sayısı yok denecek kadar az. Ayrıca aktif çalışan ise çok az. Peki GurmeWoo olarak geliştirdiğimiz WpDiscord’u sunucunuza nasıl entegre edeceksiniz? Aşağıdaki adımları takip edin!

1-)Kanalı düzenlemek için dişli çark’a tıklayın

wpdiscord

2-)Entegrasyonlar sekmesine gidin ve Webhook oluştur’a tıklayın

2021-wordpress-discord-eklentisi

3-)Bir isim girin daha sonra Webhook URL’i kopyalayıp kaydedin. Daha Sonra Resimdeki Alana Yapıştırın

wordpress-eklentisi-2021-discord

Discord İçin Botlar Nasıl Yapılır?

Peki kendi botunuzu yapmak isterseniz?

Discord‘da kendi botunuzu yapmak biraz daha karmaşıktır ve temel bilgisayar programlama bilgisi gerektirir, bu nedenle yenisini yapmadan önce başka bir uygulamanın aradığınız işlevleri yerine getirip getirmeyeceğini kontrol ettiğinizden emin olun.

Annotation on 2020-05-27 at 15-13-37

Başlamak için Discord Geliştirici Portalı’na gidin ve bir “Yeni Uygulama” oluşturun. Ardından, uygulama ekranınızın sol tarafındaki “Bot” sekmesine tıklayın. Botunuzu adlandırın ve botunuz için bir dizi sayı ve harften oluşan bir “jeton” oluşturmak için “Oluştur” jeton düğmesini tıklayın. Discord için doğrulamak için bu jetonu botunuzun kodlamasının sonunda girmelisiniz.

Kodlamanın geri kalanı için, Node (ağ uygulamaları için) veya Pylon (özellikle botlar oluşturmak için yeni bir uygulama) gibi bir uygulamayı kullanarak başlayabilirsiniz . Bu uygulamalar, programınızı JavaScript kullanarak yazdıktan sonra çalıştıracaktır. “Discord botları” ararsanız , GitHub’da binlerce kod örneği de bulabilirsiniz .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir