Nasıl Yapılır, Rehberler

WooCommerce Pazaryeri Çok Para Birimi ile Satış Nasıl Yapılır?

WooCommerce Pazaryeri Çok Para Birimi ile Satış Nasıl Yapılır?

WooCommerce pazaryeri çok para birimi ile satış mümkündür. WordPress’in kendisi muazzam yeteneklere sahip bir CMS’dir. Herhangi bir kod bilmeden kolayca makaleler, ürünler ve sayfalar yayınlayabilirsiniz. Sayfanızın nasıl görüneceğine gelince WordPress temaları farklı birçok seçenek sunmaktadır. WooCommerce eklentileri ise e-ticaret sitenizi işlevsel hale dönüştürmenize izin vermektedir.

WooCommerce Pazaryeri Çok Para Birimi ile Satış İçin Gerekenler

WooCommerce Pazaryeri Çok Para Birimi ile Satış

Bir WooCommerce pazaryeri siteniz varsa ve mağaza fiyatlarınızı farklı para birimlerinde sunmak istiyorsanız, bir döviz bozdurma eklentisi yüklemeniz gerekmektedir.

WooCommerce Pazaryeri Çok Para Birimi ile Satış Eklentileri

Fiziksel mağazalardan farklı olarak, WooCommerce ile çevrimiçi satış yapmak, dünyanın her köşesinden müşterilere sorunsuz bir şekilde ulaşmanıza olanak tanımaktadır. WooCommerce döviz değişimi eklentileri sayesinde, mağazanızı optimize edebilir ve kullanıcı tabanınızı birkaç dakika içinde küresel düzeyde genişletebilirsiniz. Ürünlerinizi sadece sınırlar ve sınırlar arasında satmakla kalmaz, aynı zamanda müşterileriniz yerel para birimlerinde özgürce alışveriş yapmalarına izin verirsiniz.

WooCommerce pazaryeri sitenizde kullanabileceğiniz dövizli satış eklentileri bulunmaktadır. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz:

1. Çoklu Para Birimi Eklentisi – Multi Currency Shop

WooCommerce Pazaryeri Çok Para Birimi ile Satış

WooCommerce pazaryeri çok para birimi ile satış yapmak istediğinizde Multi Currency Shop eklentisi en iyi seçimdir. Kullanımı son derece kolay olan bu eklenti, satış fiyatlarını döviz üzerinden belirlemenize ve ülkemizdeki döviz dalgalanmalarından etkilenmesini önlemenize destek olmaktadır. Eklenti ile Merkez Bankası destekli tüm para birimlerinde satış yapabilirsiniz. Kullanıcılara dilediğiniz para biriminden çeviri yapabilir ve fiyatların istediğiniz biçimde görünmesini sağlayabilirsiniz. Eklenti, Dokan altyapılı pazaryerleriyle de uyumlu biçimde çalışmaktadır.

2. WOOCS – Currency Switcher for WooCommerce

WooCommerce Pazaryeri Çok Para Birimi ile Satış

Eklenti, WooCommerce para birimi değiştirici eklentileri arayan site sahipleri için en güvenilir seçimlerden biridir. WOOCS’un temel görevi, ürünlerinin fiyatlarının para birimlerini gerçek zamanlı olarak belirlenen döviz kurlarına göre değiştirmektir. Ayrıca müşterileriniz hangi para biriminde ödeme yapacaklarını da seçebilirler. Eklenti bir widget’ta mevcuttur. Kısa kod widget’ını üst menüye bile ekleyebilirsiniz. Oranları otomatik olarak güncellemek için 7+ para birimi içermektedir.

3. Currency Switcher for WooCommerce by WP Wham

WooCommerce Pazaryeri Çok Para Birimi ile Satış Nasıl Yapılır?

Currency Switcher for WooCommerce by WP Wham çok basit bir eklentidir. İşlevlerinin açıklamaları basit olmasa da oldukça kesindir. Eklenti, otomatik döviz kuru güncellemeleri, ürün başına fiyatlar, ülke veya dil başına para birimi vb. gibi bir WooCommerce para birimi değiştiricisinin sahip olması gereken tüm temel özellikleri sağlamaktadır. Bununla beraber, ödeme sırasında fiyatı orijinal para birimine geri döndürme seçenekleriyle birlikte gelmektedir. Mağaza yöneticisi siparişin para birimini sorunsuz bir şekilde değiştirme hakkına sahip olacaktır.

4. Aelia Currency Switcher for WooCommerce

WooCommerce Pazaryeri Çok Para Birimi ile Satış Nasıl Yapılır?

WooCommerce pazaryeri çok para birimi ile satış yapmak için tercih edebileceğiniz eklentilerden bir diğeri de Aelia Currency Switcher for WooCommerce. Eklentinin kurulumuyla, fiyatları görüntüleyebilir ve çok sayıda para biriminde ödeme kabul edebilirsiniz. Bu eklenti etkinleştirildiğinde, sitenizde kabul etmek istediğiniz para birimlerinin listesini yapılandırmanıza imkan tanımaktadır.

Ardından para birimlerini hemen bir widget şeklinde bir liste halinde görüntüler. Yeni para birimi seçildiğinde, tüm fiyatlar ve tamamlanan işlemler senkronize edilecek ve değiştirilecektir. Bu WooCommerce döviz bozdurma eklentisinin en iyi yanı, kullanıcılar farklı para birimlerinde ödeme yaptığında dönüştürme ücretini düşürmesidir.

5. Currency Conventer Widget

WooCommerce Pazaryeri Çok Para Birimi ile Satış Nasıl Yapılır?

Bu, müşterilerinizin WooCommerce mağazanızda görüntülenen para birimini esnek bir şekilde değiştirmesine olanak tanıyan başka bir premium ve uygun fiyatlı widget’tır. Bir mağaza sahibi olarak, widget ayarları aracılığıyla istediğiniz kadar para birimi eklemek ve dönüştürmek için para birimi dönüştürme widget’ını kullanabilirsiniz.

WooCommerce sitenizde bu eklentilerden herhangi birini kullanarak çoklu para biriminde satış gerçekleştirebilirsiniz. Eğer henüz bir WooCommerce siteniz yok ise Dijimad ekibinden e-ticaret pazaryeri geliştirme hizmeti alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir