wooCommerce

WooCommerce İçin En Önemli 5 Entegrasyon

WooCommerce İçin En Önemli 5 Entegrasyon

Bir WordPress altyapınız var ve e-Ticaret sitesi kurmak istiyorsunuz. Bunun için tek adres WooCommerce olmalıdır. Eğer Opencart ve WooCommerce’i karşılaştırdığımız yazıyı okumadıysanız başlangıç için okumanızı tavsiye ediyoruz

Konumuza devam edecek olursak, WooCommerce eklentisini yüklediniz ve artık sizin de bir e-Ticaret siteniz oldu. Ama piyasada bir çok kaliteli e-Ticaret siteleri ile nasıl rekabet halinde olabileceksiniz? Bunun cevabı siteniz için sınırsız geliştirme ve yenilikten geçiyor. Bu yazımızda WooCommerce entegrasyonu yapabileceğiniz en önemli olan 5 tanesinden bahsedecek ve eklenti tavsiyelerimizi size sunmuş olacağız.

WooCommerce İçin En Önemli 5 Entegrasyon

Sanal Pos

Mağaza alışverişlerinde kredi kartı ile ödeme yaparken kullandığımız ve adını sıkça duyduğumuz POS (point of sale/ödeme noktası) cihazlarının internet üzerinden veya çevrimiçi kullanılan hizmetlerine POS-VPOS (virtual point of sale) ya da sanal pos denilir.

Sanal POS’un işleyişi mağazada nasıl ki kredi kartınızı cihaza okuttuğunuzda ödeme işlemi gerçekleşiyorsa internet üzerinden girilen bilgilerin alıcının banka ve kredi kuruluşunda olan hesabından aldığı ürün ve hizmetin bedeli olan paranın satıcının banka hesabına geçirilmesine dayanır.

Muhasebe Entegrasyonu

Etkili bir gelir-gider yönetimi işletmenin geleceği için hayati önem taşır. Aynı zamanda nakit akışı ile kârlılık seviyesinin günlük etkin takibi de işletmenin karar alma mekanizmasının düzgün işlemesi için sana önemli veriler sunar. Bu konuların takip edilebilmesini daha kolay anlaşılır ve hatasız biçimde yapmak için vaktini ve sarf ettiğin enerjiyi saklamanı sağlayan pratik bir online ön muhasebe programı kullanabilirsin. Konumuzun devamında anlatacağımız paraşüt, ideal bir yazılımdır.

WooCommerce Paraşüt Eklentisi WooParaşüt Nedir?

Satılacak ürün veya hizmetiniz, hosting, alan adı, tasarım ve kullanılacak altyapı (WooCommerce) adımlarnı tamamladınız ve  satışlar başladı. Muhasebe süreçleri, kargo ve kargolama süreçlerini dert etmenize gerek yok. WooParaşüt ile siparişlerinizi otomatik olarak Paraşüt’e gönderip süreçlerinizi yüksek oranda hızlandırabilirsiniz. Ayrıca paraşüt programınızda  e-Fatura aboneliğiniz var  ise müşterilerinize anlık ve otomatik  olarak resmi bir şekilde e-Arşiv yada   e-Fatura  gönderebilirsiniz.

Kargo Entegrasyonu

Her geçen yıl artan e-ticaret işlem hacmi, çevrimiçi satış yapan şirketlerin özellikle manuel takip ettikleri e-ticaret süreçlerinde oldukça zaman kaybetmelerine sebep oluyor.
Zamanı verimli kullanmak isteyen ve işlemlerdeki hata payını en aza indirmeye çalışan pek çok e-ticaret şirketi, entegrasyon çözümlerini tercih ediyor.

woocommerce kargo entegrasyonu eklentisi

WooKargo PRO

Ürün satışı yapan e-ticaret sitelerinin en önemli ve zor operasyonlarından birisi de kargo süreçleridir. İşletmenizin  dışında yürütülen bu süreçte müşteriler bilgilendirilmek ve ürünlerine sapa sağlam ulaşmak isterler. WooKargo PRO Türkiye’de yaygın hizmet veren kargo firmalarının sistemleri ile tam entegre bir şekilde çalışarak ve tek tık ile işlem yaparak kargo bilgilendirme süreçlerinizi otomatize eder. Bu sayede hatasız ve kolay işlem yapmanıza yardımcı olur.

 Taksit Tabı Eklentisi

WooCommerce iyzico taksit tabı eklentimizle  wooCommerce tabanlı e-Ticaret sitenizin ürün tanıtım sayfasında müşterileriniz ürünlerini sepete eklenmeden önce kredi kartlarının, taksit seçeneklerinin ve toplam tutarların gösterildiği tabloyu müşterilerinize sunabilirsiniz. iyziTaksit eklentisi ile satış sayfanızda müşterilerinize sunduğunuz tüm seçenekleri göstererek ödeme ile ilgili sorunlar yaşamadan müşteri geri bildirimlerini pozitif yönde değiştirebilirsiniz.

iyzitaksit

iyziTaksit Eklentimizin Özellikleri

  • Test ve Canlı ayrımlarına göre farklı apiler ile çalışılabilir.
  • Taksit yapılmak istenmeyen kategorilerdeki ürünlerde taksit seçeneğini pasif hale getirebilirsiniz.
  • iyzico’nun desteklediği bütün kredi kartı türleri için taksit seçeneklerini destekler.(Garanti Bankası – Bonus Kart İş Bankası – Maximum Hsbc – Advantage Akbank – Axess Finans Bankası – Cardfinans Halk Bankası – Paraf Yapıkredi Bankası – Word

Pazaryeri Entegrasyonu

İnternet üzerinden satış yapmak isteyip de kendi sitesini kurmakla uğraşmak istemeyenler, pazaryerlerinde kendilerine yer bulup para kazanabiliyorlar. Bu yöntem ile site kurma, site bakım, operasyon, pazarlama gibi maliyetler ortadan kalkıyor. Üstelik marka bilinirliği yüksek bir sitede satış yapmak, hem daha çok kişiye ulaşmak hem de alıcıların güvenle ilgili şüphelerini ortadan kaldırmak adına bir fırsat oluyor.

iyzibazaar+ iyzico woocommerce pazaryeri

iyzibazaar+

WooCommerce ve WCVendor, Dokan, , WCFM(WC Lovers), Product Vendors sistemlerini kullanan pazaryeri modeli ile çalışan E-Ticaret siteniz için iyzico üzerinden ödeme almanızda, satıcı oluşturma işlemlerinizde, belirlediğiniz komisyon tutarınıza göre sepette ücret dağıtımlarını gerçekleştirme işlemlerinde kullanabileceğiniz İyziBazaar+ daha bir çok gelişmiş özelliği ile süreçlerinizde hem zamandan tasarruf hem de müşterilerinize kaliteli ve hatasız bir hizmet sunmanıza olanak tanır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir