E-Ticaret, E-Ticaret İpuçları

Shopify Mağazasında Olması Gereken Uygulamalar

Shopify Mağazasında Olması Gereken Uygulamalar

Shopify mağazasında olması gereken uygulamalar, online mağazanızın daha kullanışlı ve pratik olmasını sağlamaktadır. Shopify ile kurduğunuz bir e-ticaret siteniz varsa ve mağazanızı en iyi şekilde geliştirmek istiyorsanız; çeşitli uygulamalar kullanarak bunu sağlayabilirsiniz. İşte o Shopify uygulamaları…

Shopify Kargo Entegratör

Shopify mağazasında olması gereken uygulamalar

Shopify mağazasında olması gereken uygulamalar listesinde ilk sırada Shopify Kargo Entegratör yer almaktadır. Bu uygulamanın öne çıkan özelliği, tüm kargo sürecinizi hızlandırmasıdır. Uygulama sayesinde modül üzerinden kargo tanımlayabilirsiniz. Bununla beraber çok sayıda ürünün kargo işlemini pratik şekilde yapabilme avantajı elde etmektesiniz.

Uygulama, size sunmuş olduğu kolaylığı müşterilerinizi bilgilendirme aşamasında da sunmaktadır. Belirli şablonlar üzerinden müşterilerinize otomatik şekilde SMS gönderilmesine izin vermektedir. Bu sayede müşterileriniz kargolarını kolay şekilde takip edebilmektedir.

Doofinder

Shopify Mağazasında Olması Gereken Uygulamalar

Shopify mağazasında olması gereken uygulamalar arasında bir diğeri de Doofinder oluyor. Bir arama motorunun mağazanızı nasıl iyileştirebileceğini merak ediyor olabilirsiniz. Doofinder’ı özel kılan pek çok farklı nitelik bulunmaktadır. Bunları aşağıdaki şekilde açıklamamız mümkün olmaktadır:

  • Akıllı arama: Dili doğal olarak işlemek için NLP teknolojisine sahiptir. Böylece aramaları işleyebilir ve kullanıcının ne bulmak istediğini anlayabilir, eş anlamlıları kullanabilir.
  • Kişiselleştirilmiş sonuçlar: Her kullanıcıya ve her müşterinin isteklerine ya da davranışına göre farklılaşan sonuçlar sağlamaktadır.
  • Ürünlerin tanıtımı: Öne çıkmasını istediğiniz bir ürününüz var ise uygulama, belirli bir arama için onu diğerlerinin üzerinde göstermektedir.

Free Shipping Bar

Shopify Mağazasında Olması Gereken Uygulamalar

Genel olarak ücretsiz gönderim, bir işletmenin satışlarını artırmaktadır. Fakat bunun işe yaraması için doğru bir şekilde reklamının yapılması gerekmektedir. Bu uygulama, ücretsiz gönderim hakkında bilgi vermek için web sitenizin en üstüne bir buton eklemenize olanak tanımaktadır. Aynı zamanda uygulama, potansiyel müşterileri elde tutmanıza da yardımcı olmaktadır.

Judge.me

Shopify Mağazasında Olması Gereken Uygulamalar

Bir ürünü satın almayı düşündüğümüzde, sahip olduğu puanlara bakmamız çok yaygın bir davranıştır. Ürünün puanı ne kadar yüksek ise onu satın alma ihtimalimiz o kadar yüksek olur. Shopify mağazasında olması gereken uygulamalar listesinde bulunan Judge.me, ürün incelemelerini daha iyi yönetmenize imkân tanımaktadır. Bu uygulama, alıcı incelemelerini toplamak ve bunları herkese açık olarak görüntülemek için mükemmel bir seçimdir.

Privy

Shopify Mağazasında Olması Gereken Uygulamalar

Privy uygulaması, abone edinmenize, mağaza dönüşümünü artırmanıza ve nihayetinde müşteri sadakati oluşturmanıza yardımcı olmaktadır. Tüm bunlar, pop-up’lar veya e-postalar gibi öğelerin kullanımı yoluyla gerçekleşmektedir. Bu uygulama ile müşterilerinize gösterebilecekleriniz şunları içermektedir:

  • Özel promosyonlar ya da indirim kuponları
  • Terk edilmiş sepet bildirimleri
  • Ücretsiz kargo bildirimleri

Ancak uygulamanın ücretsiz seçeneği e-posta göndermenize izin vermemektedir ve pop -up’lar için beş bin sayfa görüntüleme sınırınız bulunmaktadır. Uygulama için on beş günlük ücretsiz deneme hakkı sunulmaktadır. Böylece uygulamayı her daim deneyebilir ve denemenin sonunda planlardan birine abone olmaya ya da ücretsiz sürümde kalmaya karar verebilirsiniz.

Plug in SEO Optimizer

Shopify Mağazasında Olması Gereken Uygulamalar

Shopify mağazasında olması gereken uygulamalar söz konusu ise bu listede Plug in SEO Optimizer uygulaması da yer almaktadır. Ücretsiz sürümü oldukça eksiksizdir ve konumlandırmanızı etkileyen hataları tespit etmenize yardımcı olmaktadır. Örneğin, olası bozuk bağlantılar ya da optimize edilmemiş ürün sayfaları veya sayfaların başlıkları hakkında sizi bilgilendirmektedir. Ayrıca, web konumlandırmanıza zarar verebilecek diğer faktörleri kontrol etmenizi sağlamaktadır.

Ücretli sürümüyle arasındaki en büyük fark, sadece bilgilendirme sunmaması ve ek olarak sizin için bazı değişiklikleri otomatik olarak yapmasıdır.

Bulk Image Edit

Shopify Mağazasında Olması Gereken Uygulamalar

Bu uygulama, görsel SEO optimizasyonu ile ilgili her şeyi halleder. Kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen uygulamalar arasında yer almaktadır. Uygulama ile resimlerin optimizasyonunu pratik şekilde yerine getirebilirsiniz. Yükleme hızını artırmak için görüntü sıkıştırma özelliği sunmaktadır.

Referral Candy

Shopify Mağazasında Olması Gereken Uygulamalar

Shopify mağazasında olması gereken uygulamalar listemiz Referral Candy ile devam ediyor. Uygulama, alıcıya mağazayı bir arkadaşına tavsiye ettiği için bir ödül sunmaktadır. Bu ödül, indirimler, mağazada harcanacak kuponlar ya da bir sonraki siparişte hediye şeklinde verilebilir. Bu uygulama yalnızca yeni müşterileri çekmekle kalmaz, aynı zamanda normal müşterileri de elinizde tutmanıza yardımcı olmaktadır.

PageFly Landing Page Builder

Shopify Mağazasında Olması Gereken Uygulamalar

PageFly Landing Page Builder uygulaması, herhangi bir tür sayfayı kolayca tasarlamak için muazzam bir seçimdir. Bilgisayar veya tasarım bilgisi olmayanlara hitap etmektedir. Herhangi bir e-ticaret sitesinde kullanılabilir. Uygulama ile iletişim sayfası, hakkımızda sayfası, ürün sayfaları, sipariş sayfaları tasarlanabilir ve bu sayfalar kişiselleştirilebilir.

Bir Shopify mağazasına sahip olmak istiyorsanız; Shopify geliştirme hizmeti için ekibimiz ile iletişim kurabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir