WordPress

En İyi 5 WordPress Yedekleme Eklentileri (2020)

En İyi 5 WordPress Yedekleme Eklentileri (2020)

Piyasadaki tüm farklı WordPress yedekleme eklentilerinden bunaldınız mı? İhtiyaçlarınız için en iyi çözümün hangisi olduğunu merak mı ediyorsunuz?

Bu makalede, aktif olarak kullanılan ve en yüksek en popülariteye sahip WordPress yedekleme eklentilerini karşılaştırarak WordPress siteniz için en iyi yedekleme eklentisini seçmenize yardımcı olacağız.

[lwptoc]

WordPress Yedekleme Eklentisi Nasıl Seçilir?

İşletmenizin boyutu ne olursa olsun, en doğru WordPress yedekleme eklentisine yatırım yapmak kesinlikle buna değer, çünkü en pahalı yedekleme hiç yapmadığınız yedeklemedir!

Kullanılabilir düzinelerce WordPress yedekleme eklentisi olduğundan, ihtiyaçlarınıza uygun doğru eklentiyi seçmek zor olabilir. Aşağıda, bir WordPress yedekleme eklentisinde aramanız gereken birkaç özellik bulunuyor. Bunlar:

Yedekleme yöntemleri:

  • Veritabanı yedekleme : Bazı eklentiler yalnızca WordPress veritabanınızı yedeklemenize izin verir.
  • Tam yedekleme : Bazı eklentiler, veritabanınız ve tüm WordPress dosyaları dahil olmak üzere web sitenizin tamamını yedeklemenize izin verir.
  • Zamanlanmış yedekleme : Bu seçenekle, otomatik olarak çalışacak bir yedekleme programlayarak içinizin rahat olmasını sağlayabilirsiniz.

Yedekleme konumu :

Gün içinde, çoğu WordPress yedekleme eklentisi, yedekleme dosyalarınızı yalnızca kendi sunucunuzda depolamanıza izin verir. Güvenliği artırmak için , iyi bir şekilde çalışan WordPress yedekleme eklentileri, yedekleme dosyalarınızı Dropbox, Google Drive veya Amazon S3 gibi uzak konumlara göndermenize olanak sağlar. Bu durumda, web sitenizin tamamı saldırıya uğramış olsa bile dosyalarınızı kolayca geri yükleyebilirsiniz.

Şimdi piyasadaki en iyi WordPress yedekleme eklentilerine göz atmanın zamanı geldi!

En İyi 5 WordPress Yedekleme Eklentileri (2020)

1. UpdraftPlus

updraft-plus-nedir

UpdraftPlus, piyasadaki en iyi WordPress yedekleme eklentilerinden biridir. Bir milyondan fazla aktif kullanıcısı ile WordPress için en popüler yedekleme eklentisi olarak adından söz ettirmektedir.

Eklentinin ücretsiz sürümüyle bile, veritabanınız, eklentileriniz ve temalarınız dahil olmak üzere tüm web sitesi dosyalarınızın tam, manuel veya zamanlanmış yedeklemelerini kolayca kurabilirsiniz . Dosyalarınızı geri yüklemek basittir ve bunu minimum düzeyde teknik bilgi ile yapabilirsiniz.

Hepsinden iyisi, Google Drive, Dropbox ve Amazon S3 dahil olmak üzere birden fazla bulut depolama seçeneğini bizlere sunar.

Ücretsiz sürüm tüm temel özelliklerle dolu olsa da, temel işlevleri premium sürümleriyle daha kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

2. BackupBuddy

backup-buddy-nedir

BackupBuddy , 2010’un başından beri yarım milyon WordPress web sitesine hizmet veriyor.

Sadece birkaç tıklama ile, web sitenizin tamamını WordPress panonuzdan yedeklemenizi sağlar . Otomatik yedeklemeleri planlayabilir, yedekleme dosyalarınızı uzak güvenli bir konuma gönderebilir ve dosyalarınızı hızla geri yükleyebilirsiniz.

Veritabanı onarımı ve optimize etme yeteneği, BackupBuddy’nin sunduğu en önemli özelliklerden biridir. Her eklenti satın alımından sonra 1 GB ücretsiz Stash Live depolama alanı elde edebilir ve yeni veya değiştirilmiş gönderiler gibi veritabanı değişikliklerinizi sürekli olarak yedekleyebilirsiniz.

3. VaultPress (Jetpack ile kullanılır)

vaultpress-nedir

 

VaultPress, WordPress.com’un arkasındaki ekip olan Automattic tarafından WordPress için güçlü yedekleme ve güvenlik eklentilerinden biridir.

VaultPress ile sitenizin günlük veya gerçek zamanlı senkronizasyonu ile güncel bir yedeklemesini tutabilirsiniz. Ayrıca, düzenli olarak güvenlik taramaları gerçekleştirir, böylece olası tehditleri kolayca belirleyebilir ve bunları düzeltebilirsiniz . Kötü amaçlı yazılım veya virüs tespit edilirse, bunları tek bir tıklama ile ortadan kaldırabilirsiniz.

VaultPress artık Jetpack’in bir parçasıdır, bu nedenle sitenize Jetpack yüklemeniz, web sitenizi WordPress.com’a bağlamanız ve başlamak için (en azından) kişisel ödeme planınızı seçmeniz gerekir.

4. WP Time Capsule

WordPress-Yedekleme-Eklentileri

WordPress sitenizin tamamını değil, yalnızca son dosyalarınızı yedeklemek istiyorsanız, WP Time Capsule sizin için mükemmel bir çözümdür. WP Time Capsule ile web sitenizi Google Drive, Dropbox veya Amazon S3 gibi en sevdiğiniz bulut depolama sitelerine yedekleyebilirsiniz.

WP Time Capsule’ün başlıca yararı, yedekleme dosyalarınızı sıkıştırmadığı için önemli ölçüde daha az sunucu kaynağı tüketmesidir.

Sitenizde WP Time Capsule kullanmak için, WP Time Capsule’de bir hesap açın, ücretsiz eklentiyi kurun ve ardından bulut uygulamasını eklentinizle bağlayın, böylece WordPress yedekleme dosyalarınızı tercih ettiğiniz konuma gönderebilirsiniz. Yedeklemeyi tamamladıktan sonra, son değiştirilen dosyalarınızı yedeklemek için bir zaman planlayabilirsiniz.

 

5. BackWPUp

backwpup-nedir

BackWPUp, WordPress kurulumunuzun tamamını yedekleyen ve bunları Dropbox veya Amazon S3 gibi tercih ettiğiniz uzak bir konuma kaydeden bir başka yedekleme eklentisidir.

Premium sürüm, yedekleme dosyalarını Google Drive ve Amazon Glacier’da depolamanıza olanak tanır.

Premium sürümün bazı benzersiz özellikleri şunlardır:

  • İş başına birden çok hedefe yedekleyin.
  • Dosyaları Google Drive, Dropbox gibi uzak yedekleme konumunda senkronize edin.
  • İhtiyaçlarınıza göre sitenizin belirli dosya yolunu yedekleyin.

Siteniz için en iyi WordPress Yedekleme Eklentisi hangisi?

UpdraftPlus , WordPress web siteniz için en iyi yedekleme eklentisidir. UpdraftPlus, yüklenir yüklenmez tüm temel özelliklerle birlikte gelen yedekleme eklentisidir. Hepsinden iyisi, ücretsiz sürüm diğer premium eklentilerle karşılaştırıldığında bile çok sayıda özellik sunar.

Bununla birlikte, dosyalarınız her değiştiğinde canlı yedekleme sunan premium bir yedekleme eklentisi seçmeye karar verirseniz, BackupBuddy’yi kullanabilirsiniz . Ayrıca, genel sorunları taramanıza ve onarmanıza da olanak tanır. Eklenti, Stash özelliği ile sunucu kaynaklarınızın çoğunu da kaydeder.

Bu makalenin ihtiyaçlarınız için en iyi WordPress yedekleme eklentilerini bulmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.

Sitenizi daha da hızlı ve güvenli hale getirmek için, en iyi WordPress cache eklentilerine de göz atmak isteyebilirsiniz .

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir