WordPress Eklentileri

En İyi 6 WordPress Popüler Yazı Eklentisi

En İyi 6 WordPress Popüler Yazı Eklentisi

Popüler WordPress Yazı Eklentileri

En popüler yazılarınızın görüntülemesinin arkasındaki ana etken, sitenize gelen ziyaretçilerin yazılarınızı bulmasını kolaylaştırmaktır. Blog arşivleriniz büyüdükçe, sitenize yeni gelenlerin en iyi içeriğinizi bulması zor olabilir ve kolayca görülebilen bir listeye sahip olmak bu sorunu çözmek önemli bir adımdır.

Şimdilerde her türlü yazı listesini görüntüleyebilen birçok wordpress yazı eklentisi var. En yaygın olanlardan biri, şu anda görüntülenenlere benzer bir kategorideki içeriği gösteren “ilgili gönderi” listesidir.

Bu tür eklentiler, en iyi içeriğinizin  her sayfada gösterilmesini sağlar ve bu da bir kullanıcının yazınızı okumak için tıklama şansını artırabilir. Daha popüler yazılarınız ile okuyucuların bülteninize kayıt olmalarını sağlayabilirsiniz.

En İyi WordPress Popüler Yazı Eklentisi Nasıl Seçilir?

Belirtildiği gibi, popüler yazıların bir listesini görüntüleyebilecek pek çok eklenti mevcuttur. Pek çok seçeneğin bulunduğu bir ortamda seçim yapmak zor olabilir. Ama seçim yaparken dikkat etmemiz gereken başlıca özellikler vardır:

 • Bütçe: Bütçe dikkate alınması gereken ilk (ve en önemli) faktörlerden biridir. Birçok eklenti ücretsiz olarak veya ücretsiz denemelerle mevcut olsa da, en iyi seçeneklerden bazıları Premium yani ücretlidir. Bir eklenti için ödeme yapmaya istekli olup olmadığınıza karar vermek önemli bir adım ve ayrım olacaktır.
 • Görüntülemek istediğiniz içerik türü: Yalnızca blog yazılarınızı görüntülemek isteyip istemediğinizi veya sergilemek isteyeceğiniz bazı özel gönderi türleri (ürünler gibi) olup olmadığını düşünün. Her eklenti birden fazla türü kapsamaz.
 • Ne kadar özelleştirmeye ihtiyacınız var? Basit bir liste düzeni yeterli mi, yoksa popüler yazılar listenizi sitenizin temasına uyacak şekilde özelleştirebilmeyi mi istiyorsunuz? Belki listeyi yalnızca belirli sayfalarda görüntülemek istersiniz. Eklenti seçenekleri ne kadar özelleştirme sunduklarına ve kullanıcıya sundukları ayarlara göre değişir.
 • Kullanım kolaylığı. Son olarak, teknoloji konusunda ne kadar bilgili olduğunuzu düşünün. Birden çok ayar menüsünü kolay bir şekilde anlayabiliyor musunuz?
https://gurmehub.com/nasil-yapilir/alan-adi-alirken-nelere-dikkat-etmeliyiz/
Alan Adı

Bu soruları yanıtladıktan sonra potansiyel eklentilerin listesini büyük ölçüde daraltacaksınız. Aslında, bu listedeki eklentileri seçerken dikkate aldığım birincil kriterler bunlardı. Kriterler demişken diğer kriterlere de hemen bakalım.

En Popüler 6 WordPress Popüler Yazı Eklentisi

Popüler bir yazı eklentisinin ne olduğunu ve iyi bir seçimim olanı nasıl olacağını öğrendikten sonra, seçim yapma zamanı. Size yardımcı olmak için, piyasadaki en popüler yazı eklentilerinden altı tanesini yazdım. Hadi bir bakalım!

1. Jetpack

wordpress-populer-yazi-eklentisi

Jetpack , birçok wordpress kullanıcısının bildiği bir eklentidir. Jetpack’teki popüler yazı listesi eklentisi  Top Posts & Pages Widget dir. .

Ana Özellikler:

 • Son derece popüler: Yaşadığınız sorunlara hemen çözüm bulabilirsiniz.
 • Çok çeşitli diğer özellikler: Bir taşla potansiyel olarak iki (veya daha fazla) kuşu vurabilirsiniz.
 • Kullanımı kolay: Özelliği açmanız ve widget’ı aktif etmeniz yeterlidir.

Jetpack Tam Size Göre …

Fiyat:  Ücretsiz planları ve aylık 19,95 ABD dolarından başlayan ücretli planlarları mevcut.

2. WordPress Popular Posts

En İyi 6 WordPress Popüler Yazı Eklentisi

WordPress Popular Posts , kullanımı kolay, güçlü ve zengin özelliklere sahip bir eklentidir. Günlük toplam görünüm, yorum veya ortalama görünüm sayısına göre gönderileri görüntülemek üzere özelleştirilebilir.

Ana Özellikler:

 • Çoklu pencere öğesi özelliği: Sitenize birden çok popüler gönderi pencere öğesi yerleştirebilir ve her biri için farklı ayarlar yapılandırabilirsiniz.
 • Son derece yapılandırılabilir: Temalar, sıralama seçenekleri ve görüntülenen gönderiler için bir zaman aralığı belirleme yeteneği vardır.
 • Kullanımı kolay: Tek tık ile tüm özellikleri sitenize uygulayabilirsiniz.

Fiyat:  Bedava

3. Top 10

En İyi 6 WordPress Popüler Yazı Eklentisi

Top 10 , popüler yazılarınızı görüntülenmesini sağlamak için son derece zengin özelliklere sahip bir wordpress popüler yazı eklentisidir. Hatta widget için yerleşik bir önbelleğe alma sistemine ve geliştiricilerin birlikte çalışması için kendi API’sine sahiptir. Bu durum, bu kadar basit bir özellik için aşırı gibi görünebilir, ancak esnekliğe ihtiyacınız varsa, Top 10 tam size göre.

Ana Özellikler:

 • Özelliklerle dolu: Bu eklentinin üstesinden gelemeyeceği bir şeyi bulmakta zorlanacaksınız.
 • Güçlü yönetici arayüzü: En iyi performans gösteren gönderilerinizi WordPress kontrol panelinden görün.
 • Genişletilebilir: Top 10’un kendi API’si ve çok sayıda kanca ve filtresi vardır, bu nedenle biraz kodlama deneyiminiz varsa, işlevselliğini istediğiniz kadar genişletebilirsiniz.

Fiyat:  Bedava

4. WP Tab Widget

En İyi 6 WordPress Popüler Yazı Eklentisi

WP Tab Widget , popüler yazılara biraz farklı bir yaklaşım getiriyor. Sayfa görünümlerine veya yorumlara göre tek bir liste seçmek zorunda kalmak yerine, bu eklenti hem son gönderiler hem de etiketlerle birlikte her ikisine de sahip olmanızı sağlıyor. Her bölüm, yalnızca tıklandığında yüklenen sekmelere ayrılmıştır, böylece sitenizin hızına yük bindirmez.

Ana Özellikler:

 • Sekmeli arayüz: Hepsine sahip olduğunuzda popüler gönderilerinizi nasıl filtreleyeceğinizi seçmenize gerek yok.
 • Geç yükleme: İçerik talep üzerine yüklenir, bu nedenle performans etkisi minimumdur.
 • Son derece özelleştirilebilir: Widget’ın görünümünü değiştirmek için çok sayıda seçenek.

Fiyat:  Bedava

5. Super Post

En İyi 6 WordPress Popüler Yazı Eklentisi

Super Post , düşük bir fiyata bazı etkileyici özellikler sunan harika bir premium wordpress popüler yazı eklentisidir. Etiket, kategori, yayınlanma tarihi, yorumlar, ilgili gönderiler ve daha fazlasına göre de yazılarınızın görüntülenmesini sağlayabilirsiniz.

Ana Özellikler:

 • Birden çok sorgu türü: Gönderileri popülerliğe, yorum sayısına, etikete, kategoriye ve daha fazlasına göre sıralayın.
 • Gönderiler için paylaşım özellikleri: Popüler sosyal medya siteleri aracılığıyla derecelendirmek ve paylaşmak için butonlar içerir .
 • Özel JavaScript desteği: JavaScript ile kendiniz ek özellikler ekleyin.

Fiyat:  11 $

6. Display Posts

En İyi 6 WordPress Popüler Yazı Eklentisi

Son olarak, Display Posts, widget’ları sürükleyip bırakmak yerine içeriğinizi görüntülemek için kısa kodlardan(shortcode) yararlanan çok basit ama güzel görünümlü bir eklentidir. Sonuçlar güzel görünüyor ve oldukça özelleştirilebilir. Ayrıca , popüler gönderilerinizi ihtiyaçlarınıza göre uyarlamak için bol miktarda özellik de vardır.

Ana Özellikler:

 • Kolay uygulama: Kullanılan kısa kodlar(shortcode) basit ve anlamlıdır.
 • Mükemmel dokümantasyon: Geliştirici, farklı türden post gösterimlerinin nasıl uygulanacağı konusunda dokümantasyon sağlamıştır.
 • Uzantı desteği: Eklentinin ihtiyaçlarınıza göre daha da özelleştirilmesi için çeşitli uzantılar mevcuttur.

Fiyat:  Bedava

Sonuç

Popüler yazıların listesi, ziyaretçilerin sitenizdeki en iyi içeriği bulmasına ve ilgisini çekmesine yardımcı olabilir.

 1. Jetpack , başka bir özelliği için kullanıyorsanız yazılarınız içinde kullanabilirsiniz.
 2. WordPress Popular Posts , kullanımı kolay, güçlü ve zengin özelliklere sahiptir.
 3. Top 10 , çok sayıda özellik ve özelleştirme sunar.
 4. WP Tab Widget , tek bir widget’ta çeşitli gönderi listelerini temiz bir şekilde görüntülemenizi sağlar.
 5. Super Post son derece esnektir ve birinci sınıf destek sunar.
 6. Display Posts , basitliği bir özellik olarak kabul ediyorsanız mükemmel bir seçimdir.

Popüler yazı eklentileri hakkında sorularınız mı var? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bana bildirin!

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir