E-Ticaret, Nasıl Yapılır, WordPress

Chatbot Kullanım Avantajları

Chatbot Kullanım Avantajları

Chatbot internet dünyasındaki tüketicilerin artması ile sohbet botlarının kullanımını etkiler. Hemen hemen her bir internet sitesinin chatbot yani sohbet botu bulunmaktadır. Dijital tüketicilerin artması ile internet üzerinden iş yapanlar rolünde büyük artış vardır.

E- ticaret de bir dışardaki mağazadır içesi derli toplu, temiz, göz alıcı  ve kolay ulaşılabilir olmasını sağlarız. En önemlisin de gelen müşterileri  orda yalnız bırakmak istemezsiniz. Onlarla aradıklarını bulmalarını sağlamalı, birtakım soruları yanıtlanmalıdır. İnternetteki satış temsilciniz bir kişide olabilir yapay zeka da olabilir.

İnternette bu işleri yapmak fiziksel dünyaya göre daha az maliyetlidir.  Kurumunuza özel sohbet konuları ve işlemleri tanımlanır. Yapay zeka verilen cevapları ve gelen cevapları kaydeder. Gelen sorular ve cevaplar sayesinde yapay zeka kendini geliştirir ve müşteri memnuniyetini artırır.

İşiniz internette de olsa ürününüz/hizmetinizi ulaştıracağınız nihai yer bir insan olacak. Biz insanlar sosyal varlıklar olduğumuz için iletişim, bir etkileşim olsun isteriz. Biri bizimle konuşsun bizi dinlesin ve derdimizi anlasın çözüm getirsin isteyen varlıklarız. Müşterilerinize sitenizde yalnız olmadıklarını hissettirin. Bu sayede potansiyel satışınız ve müşteriler için güvenirliğiniz artacaktır.

Chatbot Kullanım Avantajları

 

Bir çok alanda sohbet botlarının kullanımı yaygın olsa da en yaygın olduğu alanlar;

  • Chatbotlar, gerçek insanlardan daha hızlı yanıt süresine sahiptir.
  • Tüketicilerin %68’ine göre, hızlı yanıtlar verdikleri için sohbet robotlarını seviyorlar.
  • Bir sohbet robotunun mesai saatleri dışında yardımcı olabilmesi ve bunları gerçek bir kişiye iletilmesidir.
  • Tüketicilere göre, 1 numaralı chatbot avantajı 7/24 destek.
  • Chatbotlar, operasyonel müşteri hizmetleri maliyetlerini %30’a kadar düşürmeye yardımcı oldu.

İstatistikleri detaylı görmek için tıklayın 

Operasyonel Süreçlerini Chatbot ile Kolaylaştırın

Chatbotları alışveriş sürecine ilişkin süreçleri yönetmek için de kullanılır ve noktada müşterilerin sipariş ve kargo takibi, iade ve değişim talebi gibi ihtiyaçlarını sizin yerinize yanıtlar. Müşterilerden gelen kargo takibi, iade , ürün stok durumu gibi sorulara hızlıca IF/THEN şeklinde soru-cevap kurgusu ile yanıt almak onları mutlu edecektir. Bir kere kuracağımız chatbot ile sizin de bunun için ekstra bir operasyonel süreçi yönetmenize gereksinim kalmaz.

Bir çok chatbot uygulaması içinde sizin ihtiyacınıza ve maliyetine göre istediğiniz uygulamayı seçebilirsiniz. Dijimad ajansı Tidio ve Freshdesk uygulamaları ile müşterilerimize en iyi chatbotları kurup müşteri deneyimlerini iyileştiriyoruz.

Yüksek hacimli özel sohbet botu kurgularına, yapay zeka tabanlı bot kurgusuna ihtiyaç olan yerlerde Freshdesk Messaging. Daha giriş seviyesine başlayacak müşterilerimize için de Tidio chatbot kurulumlarını ve destek hizmetini veriyoruz. Kolay kullanımlı hızlı kurumu ve uygulama hizmetleri için bizimle sohbet botu üzerinden yada https://dijimad.com/ucretsiz-teklif-al/bölümünden iletişim kurabilrisiniz.

Chatbot kurgulanması, API lerinizle entegre edilmesi ve eğitimleri için bize ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir