WordPress

Yoast SEO Nedir? Neden Yoast SEO Kullanmalıyız? 2022

Yoast SEO Nedir? Neden Yoast SEO Kullanmalıyız? 2022

Yoast SEO en çok kullanılan ücretsiz wordpress eklentilerinden birisidir. Yoast’ı tanımadan önce ”SEO nedir?” sorusunun cevabına hakim olmamız gerekiyor. SEO (Search Engine Optimization), arama motoru optimizasyonu en basit tabiri ile ücretsiz bir şekilde Google’de kendinizi üst sıralarda görmenize olanak sağlayan kurallar bütünüdür diyebiliriz. Fakat bu kadar basit olmamasının yanı sıra oldukça komplike bir sistematiği vardır.

Yoast SEO Uyumlu Makale Yazmak

Web sitenizin Google’de üst sıralara yükselmesinde Yoast SEO, seo ayarlarınızda sizin eşlikçiniz ve en büyük yardımcınız olacaktır. Blog yazıları yazarken, ürün bilgilerini girerken ve yüklediğiniz görsellerin açıklamalarına kadar birçok alanda neler yapmanız gerektiği konusunda size tavsiyelerde bulunmaktadır. Bu tavsiyelere yazınızda gireceğiniz anahtar kelimelerin ne sıklıkta olacağı, meta açıklamalarınız, metin uzunluğu ve giden bağlantılar gibi tavsiyeler örnek teşkil edecektir.

Öyle ki, şu an okumakta olduğunuz yazı da seo uygun bir şekilde yazılmış olup, size referans olabilir.

Yoast SEO, Google SEO değişikliklerini yakinen takip eden ve sizi buna bağlı olarak ayarlarınızda değişikliğe gitmenizi sağlayan en güncel ve ücretsiz bir eklentidir. Yoast Premium ile avantajlarınızı daha fazla artırabilirsiniz. Detayları Yoast‘ın kendi web sitesinden öğrenebilirsiniz.

yoast-seo-nedir-2021
Web Sitenizi Özgünleştirin, İşinizi Büyütün

Neden Yoast SEO Kullanmalıyız?

WordPress üzerinden açmış olduğunuz web sitenizde SEO ayarlarınızı yapabilmek için bir yardımcıya ihtiyacınız vardır. Sonuçta çok iyi SEO bilgimiz olmayabilir. Dolayısıyla rakiplerinizin önüne geçebilmek için SEO ayarlarınızın iyi bir şekilde yapılmış olması gerekir. Bu web sitenizin hızından tutun, kullandığınız temanın dahi etkili olabileceği bir alandır. Hepsini uygun seçmenizin dışında site içerisinde yapacağınız her hamle sizi üst sıralara çıkarmak için etken olacaktır.

Birçok alternatifi bulunmasına karşın Yoast’ın en çok tercih edilen SEO eklentisi olmasının en büyük nedeni kendisini sürekli güncel tutmasıdır. Google kendisini sürekli güncelleyen ve bizim için en iyi sonuçları gösterecek optimizasyonu sağlamak için uğraşmaktadır. Yoast’da bu gelişmeleri takip ederek bizim için en güncel ve kullanışlı ayarları sunmaktadır.

Ayrıca özellikle E-ticaret ile uğraşıyorsanız verimliliğinizi artıracak en güncel ve etkili eklentilere ulaşmak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir