WordPress Eklentileri

WordPress SEO Eklentileri Nelerdir?

Wordpress SEO Eklentileri Nelerdir?

WordPress SEO eklentileri, rakiplerinizle yarışabilmenize yardımcı olurken diğer yandan arama motorlarında üst sıralarda yer almanıza olanak tanıyacaktır. Bundan dolayı kullanışlı ve kaliteli bir SEO eklentisi tercih etmeniz önem arz eder.

WordPress SEO Eklentileri

En popüler ve pratik WordPress SEO eklentileri şu şekilde sıralanabilir:

1. Yoast SEO

Wordpress SEO Eklentileri

Milyonlarca web sayfasının üst sıralarda konumlanmasına yardımcı olan Yoast SEO, en çok tercih edilen WordPress eklentileri arasında yer alıyor. Bu eklenti, sayfanızın ve içeriklerinizin optimizasyonunu kolayca gerçekleştirmenizi sağlar. Yoast SEO ile içeriklerinizi ve sayfalarınızı anahtar kelimeye göre analiz edebilirsiniz.

2. Rank Math

Wordpress SEO Eklentileri

WordPress SEO eklentileri arasında bir diğeri de Rank Math olmaktadır. SEO’ya dair bütün kontrolü ele almanıza yardımcı olan bir eklenti. Kullanıcı dostu, işlevsel ve ücretsiz bir araç olan Rank Math, teknik SEO detaylarını analiz etmenize, her içerik için meta ve açıklamaları ayarlamanıza, otomatik alt yazı ve başlık eklemenize destek olur.

Rank Math ve Yoast SEO: WordPress İçin En İyi SEO Eklentisi Hangisi?

3. All in One SEO Pack

Wordpress SEO Eklentileri

İki milyondan fazla web sayfasında kullanılan All in One SEO Pack, son derece pratik bir eklentidir. Ayrıca bu eklenti online satış sayfalarının optimizasyonu için de idealdir. Bu SEO aracı ile meta etiketleri, XML ve görsel site haritaları, şema işaretlemesi, botları engelleme gibi işlemler gerçekleştirilebilmektedir.

4. SEMRush

Wordpress SEO Eklentileri Nelerdir?

WordPress SEO eklentileri listesinde en çok kullanılanlardan biri de SEMRush oluyor. Bu eklenti için piyasadaki en ayrıntılı SEO aracıdır diyebiliriz. Rakip analizi son derece güçlüdür. Keyword araştırması hem kendi sitenizi hem de rakipleri kapsamaktadır. Panele eklenerek SEO dostu içerikler hazırlamanıza destek olmaktadır.

5. Broken Link Checker

Wordpress SEO Eklentileri Nelerdir?

Bu eklenti arka planda sürekli olarak çalışmaktadır. Bu sayede sayfanızdaki iç ve dış bağlantıları taramaktadır. Bozuk bağlantıları tespit edip onarmanızı sağlamaktadır. En önemli özelliği, kopuk bağlantıları yalnızca birkaç tıklama ile toplu şekilde düzeltmenize izin vermesidir. Çok fazla bant genişliği kullanabileceği için bu aracı arada devre dışı bırakmak gerekebilir.

6. Google Keyword Planner

Wordpress SEO Eklentileri Nelerdir?

WordPress SEO eklentileri söz konusu olduğunda Google Keyword Planner aracı da son derece önemli. Bu eklentinin asıl amacı reklamlar için uygun olan keywordleri belirlemenizi sağlamaktır. Bu aracın verilerini yüksek arama hacmi olan keywordleri tespit etmek için kullanabilirsiniz.

7. Squirrly SEO

Wordpress SEO Eklentileri

Bu eklentiyi benzersiz kılan nitelikler analiz ve araştırmaya dayalı olmasıdır. Sosyal medya, başlık/açıklama yönetimi, XML site haritaları gibi bütün standart SEO eklentisi özelliklerini taşımaktadır. Gösterge panelinden ayrılmadan anahtar kelime araştırması ve arama hacmi gibi detaylara göz atabilirsiniz. Briefcase özelliğiyle önemli keywordlerin site içinde kullanımını yönetmeniz mümkündür. Aynı zamanda Google aramalarındaki sıralamanızı takip etmenize izin vermektedir.

8. SEOPress

Wordpress SEO Eklentileri Nelerdir?

WordPress SEO eklentileri arasında sıklıkla tercih edilenlerden biri de SEOPress. Bu, reklamsız şekilde kullanabileceğiniz, her şey dahil bir eklentidir. SEOPress ile yazılar, başlıklar, terimler ve sayfalar için meta açıklamalarınızı yönetmeniz mümkündür. Ayrıca XML ve HTML site haritaları oluşturabilirsiniz. Eklenti aynı zamanda IP anonimleştirme, PDF, DOCX, XLSX indirme, demografik raporlama, alan adlarını izleme gibi çeşitli özellikler de sunmaktadır.

9. SEO Framework

Wordpress SEO Eklentileri Nelerdir?

All in One SEO Pack ve Yoast gibi özellikler sağlamaktadır. Ek özellikler için ödeme yapmanız gerekmemektedir. Hızlı, reklamsız ve hafif bir eklentidir. İçerik geliştirme, yerel SEO, AMP entegrasyonu ve gizli mod gibi nitelikler vadetmektedir.

10. MonsterInsights

Wordpress SEO Eklentileri Nelerdir?

Web sayfanızın SEO stratejilerini geliştirmek için aradığınız pek çok şey bu eklentide mevcut. MonsterInsights ile Google Analytics’i panele kolay bir şekilde yükleyebilirsiniz. En iyi içeriğinizin hangisi olduğunu, ziyaretçilerin nereden geldiğini, kullanıcıların web sayfasında neler yaptığını bu eklenti ile analiz edebilirsiniz.

11. WP Rocket

Wordpress SEO Eklentileri Nelerdir?

WordPress SEO eklentileri listemizin sonuncu aracı WP Rocket. Bu, piyasadaki en iyi WordPress önbellek eklentisi olmaktadır. Esasen bir SEO eklentisi değildir. Fakat site hızı önemli bir nitelik olduğundan bu araç son derece kullanışlıdır.

Web sayfanız için farklı eklenti çözümleri arıyorsanız; Gurmehub seçeneklerine göz atabilir ve ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir