Nasıl Yapılır

Google AdSense’i WordPress Sitenize Nasıl Ekleyebilirsiniz?

Google AdSense'i WordPress Sitenize Nasıl Ekleyebilirsiniz?

Satış ortaklığı pazarlaması ve reklam görüntüleme gibi WordPress web sitenizden para kazanmanın birçok yolu vardır . Aslında, sitenizde reklam göstermek, stratejinize ve trafik rakamlarınıza bağlı olarak size önemli miktarda para kazandırabilir.

Reklam platformları söz konusu olduğunda, Google AdSense, çoğu WordPress web sitesi için en iyi seçeneklerden biridir. Kurulumu kolaydır ve platformun birçok reklam vereni olduğundan, sitenizi ziyaretçilerinizle alakalı reklamlarla eşleştirebilirsiniz.

Bu makalede WordPress Google AdSense’in nasıl çalıştığı ve reklam kodlarının nasıl alınacağı hakkında bilgi vereceğiz. Ardından Google AdSense’i WordPress‘e manuel olarak nasıl ekleyeceğinizi göstereceğiz. Hadi hadi bakalım!

Google AdSense Nasıl Çalışır?

google adsense

AdSense , web sitesi olan herkesin katılabileceği bir reklam ağıdır. Bu nedenle, AdSense web sitenizi onaylarsa, kendi ağından reklamları göstermeye başlayabilirsiniz. AdSense, içeri girdikten sonra, görüntülediğiniz reklamların aldığı tıklamalar veya gösterimler için size ödeme yapar. 

Ağdaki her reklam Google Ads yayıncılarından gelir. Bu, yalnızca pazarlamacılar için tasarlanmış ayrı bir platformdur. Sizinki gibi web sitelerinde görünen kampanyalar ve reklamlar oluşturmalarına olanak tanır.

Uygulamada Google, pazarlamacılara reklamlarını yalnızca alakalı kitlelerin görmesini sağlamak için çok çeşitli araçlar sunar. Bu sizin için harika bir haber çünkü sitenizde gösterdiğiniz reklamların ziyaretçileriniz için alakalı olacağı anlamına geliyor.

https://gurmehub.com/nasil-yapilir/wordpress-header-footer-alanina-kod-nasil-eklenir/

Google AdSense’e katılmak istiyorsanız mevcut bir web sitesi ile platforma başvurmanız gerekir . İdeal olarak, web sitesinde zaten bir miktar içerik ve mevcut bir izleyici bulunmalıdır. Yeterli trafik olmadan, kullandığınız ağdan bağımsız olarak reklamlardan fazla para kazanamazsınız.

Web siteniz incelenip kabul edildikten sonra (bu birkaç gün sürebilir), sitenize reklam yerleştirmeye hazırsınız.

Google AdSense’i WordPress Sitenize Nasıl Ekleyebilirsiniz ?

AdSense reklamlarını WordPress web sitenizde bir eklenti kullanmadan rahat bir şekilde manuel olarak yayınlayabilirsiniz.

Google AdSense Reklam Kodunuzu Alın

Geniş anlamda, AdSense iki yaklaşım kullanarak web sitenize reklam yerleştirmenize olanak sağlar :

  1. Manuel reklamlar – Siteniz için reklam bölgelerini yapılandırabilir ve bunları nereye yerleştireceğinize karar verebilirsiniz.
  2. Otomatik reklamlar – AdSense, her sayfada kaç reklamın gösterileceğine ve bunların nerede gösterileceğine karar verir (bununla birlikte size reklam sınırları üzerinde biraz kontrol sağlar).

Her iki durumda da AdSense, sitenizde hangi reklamların gösterileceğine karar verir. Otomatik seçenek, reklamların hangi sayfalarda gösterileceğine karar vermenize ve bir sınır belirlemenize olanak tanıdığından, önerdiğim yaklaşım budur.

Otomatik reklam özelliğini sitelerinizden herhangi biri için AdSense hesabınıza erişip Reklamlar> Genel Bakış ekranına giderek etkinleştirebilirsiniz  .

Buradan   sitenizin yanındaki Düzenle düğmesini tıklayın ve Otomatik reklamlar  özelliğini etkinleştirin  . Şimdi, aşağıdakine benzer bir kod parçası göreceksiniz:

Google Adsense

AdSense Kodunu Temanızın Başlığına Manuel Olarak Ekleyin

Web sitenizin başlığına manuel olarak özel kod eklemek istiyorsanız, bunu yapmanın en iyi yolu FileZilla gibi bir FTP (Dosya Aktarım Protokolü) istemcisidir . Bu, web sitenize bağlanmanıza ve dosyalarını WordPress panonuzdan çok daha kolay düzenlemenize olanak tanır.

Bu senaryo için, temanızın functions.php  dosyasını düzenlemeniz  ve tercihen bir alt tema kullanmanız gerekir . Bu şekilde, Google reklamlarınız gibi özel kodunuz, temanızı güncellemeniz gerektiğinde (bu sık sık olur) kaybolmaz.

Başlamak için WordPress kök  klasörünüze erişin  ve  wp-content / themes sayfasına gidin . Temanızın veya alt temanızın klasörünü arayın ve açın. İçinde functions.php adlı bir dosyayı  görebilmelisiniz  :

Google-Adsense

Dosyaya sağ tıklayın ve onu açma seçeneğini bulun. Bu, dosyayı varsayılan metin düzenleyicinizi kullanarak açacaktır.

Google AdSense kodunuzu sitenizin başlığına yerleştirmek için aşağıdaki kod parçasını functions.php dosyanıza eklemeniz gerekir :

add_action ('wp_head', 'adsense_code'); 
function adsense_code () { 
    ?> 

     

    

İşlevin adını adsense_code () ' dan tercih ettiğiniz bir adla değiştirebilirsiniz .

https://gurmehub.com/wordpress/wordpress-core-nedir/

Bu kadar! Google reklamlarını sitenizden kaldırmanız gerekirse, kodu functions.php  dosyanızdan kaldırmanız veya alt temayı devre dışı bırakmanız yeterlidir  .

Sonuç

Çok fazla trafik alan bir web siteniz varsa, reklamlar, kitlenizden para kazanmanın en iyi yollarından biridir.

Google AdSense ile, dünyanın belki de en büyük reklam ağına erişim elde edersiniz. Bu, hedef kitlenizin alakalı bulacağı reklamları görüntüleyebileceğiniz ve dahası, ödemelerin önyükleme için bir aksaklık olmadan gitmesi gerektiği anlamına gelir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir