wooCommerce

E-Ticaret Sitenizde Satışları Artırmanın Yolları: Teklif Yapın!

E-Ticaret Sitenizde Satışları Artırmanın Yolları: Teklif Yapın!

Don Corleone, “Bana reddedemeyeceğim bir teklif yap” dediğinde, bu sözün ne kadar akılda kalıcı olacağını tahmin etmemiştik. Şimdi bu cümleyi her duyduğunuzda, The Godfather filmi aklımıza geliyor . İnternette gerçekten beğendiğiniz bir ürüne baktığınızı ve satıcının size tam olarak bu kelimeleri söylediğini hayal edin. Pekala, kesin değil; ama size fiyat için bir teklif yapma seçeneği sunsa, bir müşteri olarak kendinizi özel hissetmez misiniz? Hissedeceğine eminim! Ve tahmin et, aslında bu özelliğe sahip çok az e-Ticaret sitesi var!

WooCommerce Mağzanıza “Teklif Yap” Özelliğini Etkinleştirin

E-Ticaret Sitenizde Satışları Artırmanın Yolları: Teklif Yapın!

Bir satıcının bakış açısından düşünürsek, heyecanlı ve mutlu bir alıcıdan daha karlı hiçbir şey yoktur. WooCommerce’deki ‘teklif ver’ özelliği, emin olmayan bir alıcıyı kendinden emin bir alıcıya dönüştürme potansiyeline sahiptir. Satıcıya esnek olma fırsatı verir. Ülkece pazarlık konusunda ne kadar iyi olduğumuzu düşürsek bu durum alıcıyı mutlu edecektir.

Peki bunun gibi bir şey satıcıya nasıl yardımcı olur? Hadi bir bakalım!

Satıcılar için ‘Teklif Yapmanın’ Faydaları

E-Ticaret Sitenizde Satışları Artırmanın Yolları: Teklif Yapın!

WooCommerce’in teklif yap özelliği belki de satıcı açısından pek sıcak karşılanmayacaktır. Ama durum aslında böyle değil. Aslında, bir satıcının topu müşterinin sahasına koymasının pek çok avantajı vardır.

  1. Müşteri güveni ve sadakati oluşturmanın harika bir yoludur. Alıcılar, bir satıcıyla bire bir etkileşimde bulunabilmek ister. Buna sevdikleri bir ürünün fiyatı üzerinde pazarlık yapma şansını da ekleyin. Muhteşem! Müşteriler, tekliflerini değerlendirmeye söz veren ve onlarla gerçekten konuşan bir satıcıya güvenir. Bu durum, müşterilerinizin sürekli olarak sizi seçmeleri için artı bir neden olur.
  2. Satıcı, müşterileri kendisiyle pazarlık yapmasına ve ürün için bir kazan-kazan fiyatı belirlemeye ikna ederek pazarlık becerilerini iyi bir şekilde kullanabilir. Ve bu süreçte satışlarını artırmasına da yardımcı olur. 
  3. WooCommerce ‘teklif yap’ özelliği, satıcının daha fazla gelir getireceğinden emin olan ürünleri satmasına yardımcı olabilir. Bu ürünleri stratejik olarak pazarlığa açık hale getirebilir ve bu süreçte daha fazla satış yapabilir. En çok satan, popüler veya genel olarak müşteriler arasında popüler olan ürünler, alıcılara bir fiyat teklifi verme şansı verilerek daha da popüler hale getirilebilir.
  4. Ayrıca, müşterilerin uzun süredir istek listelerinde bulundurdukları ancak bir nedenden dolayı satın almayı erteledikleri ürünlerin satılmasına da yardımcı olacaktır. Birçok kişi ürün fiyatlarının düşmesini bekler ve bu zamana kadar bunları istek listesinde tutar. Bir teklifte bulunma şansı verilirse istek listesindeki ürünleri satın almayı düşünebilirler.

Bu tekniğin daha önce nerede kullanıldığını merak ediyorsanız, geçmişte Amazon’un bile bundan yararlandığını bilmek sizi şaşırtmayacaktır! Aralık 2014’te  Amazon , satıcılarına ‘Teklif yap‘ özelliğini etkinleştirme seçeneği sunarak alıcıların listelenen fiyatlardan daha düşük fiyatlar vermesine olanak tanıdı. Alıcılar bir teklif gönderebilme ve e-posta üzerinden pazarlık başlatabilme şansına sahipti. Kullanıcılar arasında büyük bir hit oldu ve çok fazla dikkat çekmeyi başardı.

WooCommerce Teklif Yap Özelliğini Nasıl Kullanabilirim?

Yazımın bu noktasına kadar eminim heyecanla bu sorunun cevabını aradınız.  İletişim formlarını düşünüyorsanız, hemen aklınızdan çıkarın! Bu görüşmeler için özel bir iletişim ortamına ihtiyacınız var. İletişim formları, müşteri geri bildirimleri, satış sonrası sorgulamalar, web sitesi spam’ini azaltmak, hizmet bilgisi taleplerini azaltmak ve müşterilerin tam olarak ne istediğini bilerek belirsiz bilgilerin akışını kontrol etmek için harika bir yoldur.

Şimdi ‘Teklif Ver‘ özelliğini de eklerseniz, mağazanız için çok büyük bir adım atmış olacaksınız. Hatta yaklaşan yılbaşı partilerini, hediye alışverişlerini düşünün! Bunun yerine, müşterilerin size teklif vermesi için özel olarak oluşturulmuş bir aracı seçin. Bir pazaryerine sahipseniz, ilgili satıcının sorguyu doğrudan alıcıdan alması bu özelliği otomatikleştirebilirsiniz.

Özel ‘Teklif Ver’ İletişim Kanalının Faydaları

Yüzlerce alakasız e-postayı incelemek zorunda kalmadan herhangi bir e-postayı hemen bulmanıza yardımcı olur.

  • Ek satış kapsamı.
  • Müşterilerin sizinle doğrudan etkileşim kurmasına izin verir.
  • Emin olmayan alıcıları potansiyel müşterilere dönüştürür.
  • Alıcılara istedikleri şey için pazarlık yapma gücü verir.

Ve en iyi yanı, çok az sayıda web sitesinin “Teklif Ver” özelliğini kullanmasıdır, bu da size para kazanma ve aynı zamanda alıcılarınızı mutlu etme şansı verir. Bu muhtemelen bir kazan-kazan durumuna mükemmel bir örnektir. Öyleyse ne duruyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir