E-Ticaret

WooCommerce Paraşüt Entegrasyonu Nasıl Yapılır? 2020 | WooParasut Nedir?

WooCommerce Paraşüt Entegrasyonu Nasıl Yapılır? 2020 | WooParasut Nedir?

Yazımızda ön online muhasebe nedir ? , WooCommerce Paraşüt Entegrasyonu Nasıl Yapılır? konularını ele alıp geliştirdiğimiz Woocommerce Paraşüt eklentisini anlatacağız.  Öncelikle Online muhasebeden başlayalım.

[lwptoc]

Ön muhasebe nedir?

on-muhasebenin-onemi-nedir

İşletmeler için muhasebenin ilk adımı olarak kabul edebileceğimiz ön muhasebe, nakit paranın, çek ve senetlerin, banka hesaplarının, müşterilerin, banka hesaplarının ve bu unsurlara ait hareketleri takip eder. İşletmenin nakit olarak bulundurduğu paranın takibi, yani kasa hesabının takibi, işletmenin nakit girişi ve çıkışı, tahsilat ve ödeme takibi, bankaya yatırılan, bankadan çekilen ve bankaya yapılan havalelerin kaydı, alınıp satılan mal ve hizmetlerden doğan borç ve alacakların takibi, fatura kesimi, çek ve senet takibi, stok girişleri ve personelin aylık bordrolarının takibi ön muhasebenin sorumluluğundadır. Raporlama, analiz ve sınıflandırma gibi daha detaylı finansal operasyonların ve hareketlerin bir ön hazırlığı niteliğindeki ön muhasebe şirketin içinde tutulur.

Etkili bir ön muhasebenin önemi

Etkili bir gelir-gider yönetimi işletmenin geleceği için hayati önem taşır. Aynı zamanda nakit akışı ile kârlılık seviyesinin günlük etkin takibi de işletmenin karar alma mekanizmasının düzgün işlemesi için sana önemli veriler sunar. Bu konuların takip edilebilmesini daha kolay anlaşılır ve hatasız biçimde yapmak için vaktini ve sarf ettiğin enerjiyi saklamanı sağlayan pratik bir online ön muhasebe programı kullanabilirsin. Konumuzun devamında anlatacağımız paraşüt, ideal bir yazılımdır.

WooCommerce Paraşüt Entegrasyonu Nasıl Yapılır ?

Entegrosyon için ilk olarak bir eklentiye ihtiyacımız var. Ayrıca eklentinin çalışabilmesi için sisteminizde wooCommerce eklentisinin kurulu olması gerekmektedir . “Peki eklentiyi nereden bulacağız?” diye soracak olursanız sizler için geliştirdiğimiz WooParasut  eklentisini tanıtacağız.

WooCommerce Paraşüt Eklentisi WooParaşüt Nedir?

WooCommerce Paraşüt

Satılacak ürün veya hizmetiniz, hosting, alan adı, tasarım ve kullanılacak altyapı (WooCommerce) adımlarnı tamamladınız ve  satışlar başladı. Muhasebe süreçleri, kargo ve kargolama süreçlerini dert etmenize gerek yok. WooParaşüt ile siparişlerinizi otomatik olarak Paraşüt’e gönderip süreçlerinizi yüksek oranda hızlandırabilirsiniz. Ayrıca paraşüt programınızda  e-Fatura aboneliğiniz var  ise müşterilerinize anlık ve otomatik  olarak resmi bir şekilde e-Arşiv yada   e-Fatura  gönderebilirsiniz.

WooPraşüt Eklentisinin Avantajları Nedir?

  • Paraşüt entegrasyonu için ön ayarlarınızı WordPress paneliniz üzerinden yapabilirsiniz. 

  • Siparişlerde gözüken faturalama seçenekleriyle siparişlerinizi otomatik faturalandırabilirsiniz.
  • WooCommerce ödeme yöntemlerinize göre alınan siparişin ödeme tutarını Paraşüt üzerinde kayıtlı olan ilgili kasaya tahsilat olarak yazılabilmektedir.

  • Malzeme ekleme ve düzenleme işlemleriniz sonrası Paraşüt sistemi üzerinde tekrar değişiklik yapmanıza gerek kalmaz. WooSözleşme Malzemelerinizi otomatik olarak senkronize eder.

  • Müşteri kayıt ve güncelleme işlemleriniz otomatik olarak Paraşüt üzerinde de güncellenir.
  • 1 ay süresince Gurmehub üzerinden açacağın destek talepleri ile eklenti için soru ve yardım talebi açabilirsin. Güncellemelerden sınırsız süre faydalanabilirsin

WooParaşüt Eklentisi Hangi Özelliklere Sahiptir?

Ürünler/Hizmetler Ayarlar

Eklediğiniz wooCommerce ürünlerinizin yada hizmetlerinizin otomatik Paraşüt malzemeler kısmına oluşturulmasını istiyorsanız kutucuğu işaretleyebilirsiniz. Otomatik senkronize aktif edilmezse Fatura oluşturma özelliğinde malzeme Paraşüt’e oluşturulur.

woocommerce efatura paraşüt

Müşteri Cari Ayarları

e-Ticaret sitenizden sizden alış veriş yapan müşterilerinizi Paraşüt tarafına cari olarak oluşturabilmek için gerekli olan ayarları burdan yapıyoruz. Cari oluşturabilmek için bazı alanlar gerekiyor bu alanları hangi meta bilgilerinden alınması gerektiğini bu kısımdan seçebilirsiniz. Özel alanları eklemek isterseneniz bunun için Checkout Field Editor yada GurmeWoo’un wooFatura woocommerce fatura eklentisi ni kullanabilirsiniz.

woocommerce-parasut-entegrasyon-musteri-ayarlari

Faturalar

Otomatik Tahsilat Ekleme

Oluşturulan faturalar için otomatik tahsilat eklenmek isteniyorsa bu seçenek seçilebilir. Otomatik tahsilat eklenecek kasa Kasalar/Bankalar kısmından seçilebilir. Yeni kasa açmak için Paraşüt arayüzünü kullanmanız gerekmektedir.

Faturaları e-Fatura Olarak Oluştur

Oluşturulan faturaların otomatik e-Fatura olarak kesilmesini istiyorsanız bu seçeneği işaretlemeniz gerekmektedir.

WooCommerce Paraşüt Entegrasyonu Nasıl Yapılır? 2020 | WooParasut Nedir?

Daha fazlası için aşağıdaki eklenti fotoğrafına tıklamanız yeterli olacaktır:

WooParaşüt

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir