E-Ticaret, E-Ticaret İpuçları, WordPress Eklentileri

E-Ticaret Siteniz İçin 10 Ücretsiz WordPress Eklentisi 2024

E-Ticaret Siteniz İçin 10 Ücretsiz WordPress Eklentisi 2024

E-Ticaret sizeniz için Ücretsiz WordPress Eklentisi mi  arıyorsunz?

Eklentiler, WooCommerce kullanarak e-ticaret sitenizi oluşturmanızı sağlar . Yeni özellikler eklemenize olanak sağlayarak son yıllarda artan rekabet ortamında işinizi büyütmenize olanak tanırlar.

Kullanabileceğiniz tonlarca ücretsiz ve premium eklenti olmasına rağmen hepsi kullanılabilirlik açısından üst seviyelerde değil. E-ticaret siteniz için en iyi WooCommerce eklentilerini nasıl bulursunuz?

Bu yazıda, satışlarınızı artırmak ve işinizi büyütmeniz konusunda yardımcı olabilmek adına E-Ticaret Siteniz İçin Ücretsiz WordPress Eklentilerinden 5 tanesini sizler için açıkladık.

Henüz WooCommerce mağazanızı oluşturmadıysanız, WooCommerce ile bir mağazayı nasıl oluşturacağınıza dair adım adım anlatan bir kılavuzumuz var . En iyi WooCommerce temasını nasıl seçeceğinizi de sizler için anlattık.

Bunu söyledikten sonra WooCommerce için de kullanabileceğiniz, ücretsiz WordPress eklentilerine bir göz atalım.

E-Ticaret Siteniz İçin 5 Ücretsiz WordPress Eklentisi

1-) Advanced Coupons

woocommerce-ücretsiz-eklenti

Advanced Coupons, WooCommerce için piyasadaki en iyi Ücretsiz WordPress eklentisidir. Sınırlı WooCommerce kupon işlevini daha etkili kılar ve müşterileriniz için bir çok farklı kupon oluşturmanıza olanak sağlar.

WooCommerce ile tam bir şekilde entegre olur ve  kupon URL’leri, planlanmış kuponlar, otomatik uygulanan kuponları, kargo kuponları ve daha fazlasını bizlere sunar. Kullanımı kolaydır ve E-ticaret sitenizdeki satışları artırmanıza yardımcı olur.

Ayrıca ücretsiz olması büyük bir avantaj.

2-) WooCommerce Multilingual

ucretsiz-wordpress-eklenti

İngilizce olarak kullanılmayan WordPress siteleri 2014 yılında İngilizce olarak kullanılan WordPress sitelerini geride bıraktı. Ayrıca bu durum WordPress e-ticaret sitelerininde birçok farklı dilde oluşturulduğunu gösteriyor. WooCommerce Multilingual, temaları ve eklentileri kendi kullandığınız dile çevirmeye veya aynı siteye birçok dil seçeneği eklemenize olanak sağlan Ücretsiz WordPress Eklentisidir.

3-)WooCommerce Products Slider

woocommerce-icin-ucretsiz-eklenti

WooCommerce Products Slider, kolayca ürünlerinizi sergilemenize ve kayan resimler oluşturmanıza ve bunları WooCommerce mağazanızın herhangi bir yerine eklemenize olanak tanır.

4-)WooCommerce Customizer

woocommerce-duzenleyici-eklenti

WooCommerce Customizer, WooCommerce filtrelerini kullanmak için anlaşılabilir bir arayüz sunar. Bu filtreler, ürün metni, etiketler, alanlar ve çok daha fazlasını özelleştirmenize olanak tanır.

Normalde, bu filtreleri kullanmak yazılım bilgisi ve haliyle PHP bilmeniz gerekir. WooCommerce özelleştirici ile, bu filtreleri basit bir şekilde ayarlar sayfasından kolayca kullanabilirsiniz..

5-)WP Mail SMTP by WPForms

ucretsiz-wordpress-eklentileri

 

WooCommerce mağazası, mağaza sahibinin yanı sıra müşterilere çeşitli eylemler için e-posta bildirimleri gönderir. Bunu işlem için hazır bir fonksiyon olan PHP mail () ‘i kullanır.

Bununla birlikte, çoğu hosting şirketi bu eklenti gibi bir yapıya sahip değillerdir ve hatta bazıları bunu engellemektedir. Bu durumda da mağazanızın e-posta özellikleri çalışmayacaktır.

WP Mail SMTP, mail gönderebilmeniz için SMTP servis sağlayıcısı kullanır ve bu sorunu çözer . Bu, WooCommerce e-postalarınızın kullanıcılara gönderilemesini ve spam olarak engellenmesine yardımcı olur.

6-)Order Delivery Date for WooCommerce

deliverydate-nedir

Order Delivery Date For WooCommerce, olası müşterilerin ödeme işlemi sırasında ürünler için bir teslim tarihi seçmelerini sağlar. WooCommerce mağaza sahipleri, yönetici alanındaki siparişler sayfasında istenen teslimat tarihini görebilir.

7-)YITH WooCommerce Quick View

woocommerce-urun-hızlı-gosterme

WooCommerce Quick View, müşterilerinizin sadece farelerini bir düğmenin üzerine getirerek ürün ayrıntılarına göz atmalarını sağlar. Bu, müşterilerin ürün listelerinden veya mağaza sayfasından ayrılmadan ürün bilgilerini hızlı bir şekilde göz gezdirmesine yarar.

Kullanıcılar, bir lightbox açılır penceresindeki daha büyük bir ürün resmini, ürün açıklamasını ve sepete ekle düğmesini görebilir .

8 -)WPForms

wpforms-nedir

Her web sitesinin bir iletişim formuna ihtiyacı vardır. WPForms, WordPress siteniz için en iyi sürükle ve bırak mantığı ile çalışan form oluşturucudur . İletişim formları, çevrimiçi anketler, anketler ve daha fazlası dahil olmak üzere her türden form oluşturmanıza olanak tanır.

WPForms ücretsiz sürümünde , basit bir iletişim formu oluşturabilir ve tüm temel özellikleri ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

WooFatura

WooFatura

WooFatura

 

9-)YITH WooCommerce Ürün Karşılaştırması

woocommerce-urun-karsilastirmasi

Adından da anlaşılacağı gibi, bu eklenti sitenizdeki olası müşterilerinizin iki veya daha fazla WooCommerce ürününü yan yana duracak bir şekilde karşılaştırmasını sağlar. Kullanıcıların karşılaştırma tablosunda hangi alanları göreceğini ayarlayabilir veya gerektiğinde bu seçenekleri yeniden sıralayabilirsiniz.

10-)YITH WooCommerce Ajax Araması

woocommerce-urun-arama-eklentisi

Hız , herhangi bir web sitesinin, özellikle de bir E-ticaret sitesinin başarısı için çok önemlidir. Sayfa yüklemesinde tek saniyelik bir gecikme, alışveriş sepetinin terk edilmesini önemli ölçüde artırabilir ve olası müşterilere ulaşmanızı engeller.

YITH WooCommerce Ajax Search, kullanıcılar arama alanına yazmaya başladığında ürünleri anında görüntülemek için güçlü bir arama özelliği sunar. Arama sonuçlarını almak için Ajax Post kullanır ve bu da olası müşterilerinizin şu anda görüntüledikleri sayfadan ayrılmadan arama yapabileceği anlamına gelir.

 

Bu makale, E-Ticaret Siteniz İçin 10 Ücretsiz WordPress Eklentilerinden bazılarının veya hepsinin işinize yarayacağını umuyoruz. Ayrıca e-ticaret siteniz için en iyi WooCommerce temalarından oluşan uzman seçimimizi de görmek isteyebilirsiniz .

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen yorumlarda belirtin. Sorularınızı mail yolu veya yorumlarda belirtebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir