WordPress

Türkiye’nin En iyi 5 WordPress Hosting Sağlayıcısı

Türkiye'nin En iyi 5 Wordpress Hosting Sağlayıcısı

Türkiye’de aktif olarak hizmetlerini devam ettiren ve hosting alanında kendinden bahsettiren birçok WordPress hosting sağlayıcısı bulunmaktadır. Hız günümüz internet dünyasının en önemli konusudur. Bunun yanında hizmet kalitesi bu hizmeti alacak müşteriler için çok önemlidir.

Hosting seçimi yaparken sizde göreceksiniz ki şirketler, kalite, fiyat, performans ve destek anlamında oldukça farklılık gösterir. Bazı şirketler çok iyi bir performans vadederken fiyatları çok yüksek tutar. Bazıları ise uygun fiyatlara vasat hizmetler verir. Ama hosting sektöründe rekabet oranı yüksek olduğundan iyi firmalar müşteriyi daha fazla düşünmekte ve hizmetlerini her geçen gün geliştirmektedir.

WordPress Siteniz İçin Hemen Eklenti Hizmeti Alın!

Durum bu şekilde iken ihtiyacınıza göre uygun fiyata sahip yüksek performanslı hosting hizmetini iyi bir araştırma sonrası bulabilirsiniz. Buradaki durumda ise ihtiyacınız nasıl belirlemeniz gerektiğidir. Bu yazımda özellikle WordPress hosting seçerken nelere dikkat etmemiz gerektiğinden ve 5 WordPress Hosting hizmeti veren şirketten bahsedeceğim.

WordPress Hosting Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

1. Uptime (Çalışma Süresi): Çoğu işletme, çalışma süresini doğrudan ölçmek yerine, kesinti süresini hesaplar . Kesinti süresi , bir işletmenin yılda kaç dakika çevrimdışı duruma geldiğinin veya başka bir şekilde çalışamaz hale getirildiğinin bir ölçüsüdür . Hem kesinti hem de çalışma süresi “ yılda dakika ” biçiminde veya yüzde olarak ifade edilebilir . Örneğin, bir işletme yıl içindeki toplam dakikaların %0,1’i için çevrimdışıysa, işletmenin o yıl için %99,9 kesintisiz çalışma elde ettiği söylenebilir. Kısaca hizmet aldığınız hosting şirketinin uptime süresi doğrudan sizi de etkiler.

2. Sayfa yüklenme süresi: Sitelerin sayfa yüklenme sürelerinin 2-3 saniye altında olması arama motorlarından bir nevi artı puan almalarına neden olmaktadır. Dolayısıyla site ne kadar hızlı açılıyorsa SEO açısından o kadar olumlu etki edeceği anlamına gelmektedir.

3. En düşük fiyatlı hosting paketlerinin maliyetleri: Özellikle küçük ölçekli işletmeler için bütçenin büyük bir kısmını hosting hizmetine ayırmak kabul edilemez bir durum olabilir. Bu yüzden daha önce de söylediğim gibi iyi bir fiyat/performans araştırması gerekmektedir.

4. Özellikler: Bazı hosting sağlayıcıları müşteri ilgisini çekebilmek adına cretsiz web sitesi taşıma, ücretsiz alan adı veya ücretsiz SSL sertifikası veriyor. Bu süreçler takip edilmeli ve bu özelliklerden yararlanılmalıdır.

6.Kullanım kolaylığı: Hosting hizmeti alacak müşteriler için en önemli unsurlardan bir tanesi de paneldir. cPanel veya Plesk panel genelde hosting firmalarının kendi oluşturduğu panellerden daha kullanışlı olmaktadır.

7. Türkiye’de sunucu bulundurma durumu: Bir hosting sağlayıcısının sunucularının bulunduğu ülke çok önemlidir. Bu durum sitenizin hızına doğrudan etki sağlamaktadır. Özellikle sunucuları Türkiye’de bulunan hosting sağlayıcıları seçilip hizmet alınırsa Türkiye’den giriş yapan kullanıcılar için artı hız sağlar.

8. Müşteri desteği: Müşteri desteği kesinlikle önemsenmesi gereken bir konudur. Teknik açıdan her konuya hakim olamayabilirsiniz. Bu tür durumlarda her müşteri hızlı ve kesin bir ger dönüş almak ister.

9. Türkçe destek: İngilizce seviyeniz her zaman yeterli olmayabilir. Bu tür durumlarda süreç tıkanır. Bundan kaçınmak için %100 Türkçe desteği sağlayan bir hosting sağlayıcısı ile çalışmayı kesinlikle tavsiye ederim.

10. Geri ödeme politikaları: Geri ödeme süreleri incelendiğinde en yüksek süre ile ödeme yapan hosting sağlayıcılarını seçmek her zaman en idealidir.

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen WordPress Hosting Sağlayıcısı Hangileridir?

1-) Turhost

turhost-wordpress-hosting
Web Sitenizi Özgünleştirin, İşinizi Büyütün

Turhost Türkiye’deki lider hosting firmalarından bir tanesidir. Diğer hosting sağlayıcılarına göre fiyat/performans bakımından iyidir. cPanel ile tek tıkla uygulama kurulumları yapabiliyorsunuz. Haftalık yedekleme ile de verileriniz için endişelenmenize gerek kalmıyor.

2-) Alastyr

Türkiye'nin En iyi 5 Wordpress Hosting Sağlayıcısı

Alastyr Türkiye’deki en uygun fiyatlı hosting firmalarından biri olduğunu düşünüyorum. Ayrıca Alastyr etkili kayıt kuruluşudur. .TR alan adlarının ücretsiz taşımasını yapar. Yaklaşık 20 yıldır hosting sektöründe aktiftir. Hosting fırsatları konusunda kullanıcılar için birçok seçenek sunmakta.

3-) İsimtescil

isimtescil

İsimtescil’in sunucuları İstanbul’da bulunmaktadır. 45 kişilik ekibi ile Pazar payının %42’sine sahiptir. Ayrıca sunucu hizmetide sağlaması diğer hosting sağlayıcılara göre önemli bir avantajdır. İsimtescil üzerinden .TR uzantılı domain almanız da mümkündür.

4-) Natro

Türkiye'nin En iyi 5 Wordpress Hosting Sağlayıcısı

Natro kendi sunucularını kullanmaktadır ve sunucuları İstanbul’dadır. Türkiye’deki en yüksek performans sergileyen hosting şirketlerinden bir tanesidir. Sunucu lokasyonu olarak Türkiye ve Almanya seçenekleri sağlamaktadır.

5-) SiteGround

Türkiye'nin En iyi 5 Wordpress Hosting Sağlayıcısı

Son 6 yıldır isminden söz ettiren hosting sağlayıcısındır. Özellikle WordPress hosting hizmeti piyada bulunan hizmetlerin en kalitelisidir. Siteground tek tıkla kurulum ve kendine özgü detaylı bir kontrol paneli ile hizmet vermektedir. Ücretsiz SSL vermesinin dışında WordPress altyapısı kullanarak yüksek bir performans alabileceğinizi garanti ederim.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir