WordPress

Neden WordPress? WordPress Kullanmak için 15 Neden

Neden WordPress? WordPress Kullanmak için 15 Neden

Neden WordPress kullanmalısınız?  WordPress’in web siteleri oluşturmak için kaliteli bir platform olmasının birçok nedeni vardır. Ancak neden WordPress’i kullanmanız gerektiğine henüz ikna olmadıysanız, WordPress’in bir blog veya web sitesi oluşturmak için neden bu kadar harika bir seçenek olduğuna dair 15 sağlam nedeni bir araya getirdik.

[lwptoc wrapNoindex=”1″ useNofollow=”1″ skipHeadingText=””]

1. Kullanımı Kolay

En önemlisi,  WordPress’in  kullanımı kolaydır. WordPress, web siteniz için her şeyi basitleştiren basit bir platformdur. Örneğin,

 • Kod bilmenize gerek yok.
 • Karmaşık bir program öğrenmenize gerek yok.
 • Bir uzmana ihtiyacınız yok.

neden-wordpress

Kullanımı Kolay WordPress Admin Paneli

Microsoft Word gibi temel bilgisayar yazılımlarını kullanabiliyorsanız veya e-postayı yönetebiliyorsanız, WordPress’i kullanabilirsiniz.

 • Yeni içerik paylaşmak çok kolay. WordPress editörü ile kolayca yeni içerik paylaşabilirsiniz. WordPress, düzenleyicisi ile yeni içerik paylaşmayı kolaylaştırır. Buradan yeni gönderi içeriği veya yeni sayfa içeriği ekleyebilirsiniz. Kontrol sizdedir.
 • Eski içeriği düzenlemek çok kolay. WordPress Paneli, içeriği yönetmeyi kolaylaştırır. Hızlı ve kolay bir şekilde düzenlemeler yapın ve yayınlardan veya sayfalardan içeriği güncelleyin.
 • Menü öğelerini eklemek veya değiştirmek kolaydır. WordPress’in özel menü seçenekleriyle kendi gezinme menülerinizi oluşturun. Kendi menülerinizi yapılandırmayla ilgili daha fazla bilgi için WordPress Menü Kullanım Kılavuzuna bakın.
 • Sitenizin görünümünü ve düzenini değiştirmek kolaydır. Tasarım ve düzen seçenekleri için WordPress temaları ekleyin. İmkanlar sonsuzdur. Sitenizin görünümünü ve kullanıcı deneyimi için binlerce WordPress teması arasından seçim yapın.
 • Yeni işlevler eklemek çok kolay. WordPress eklentileri ile sitenize işlevsellik katabilirsiniz. WordPress eklentileri, WordPress sitenizin işlevselliğini genişletmek için her türlü olasılığı yaratır. WordPress temaları gibi,  binlerce eklenti seçeneği vardır ve premium WordPress eklentileri ek kalite ve destek güvencesi sağlar.

neden-wordpress-kullanmaliyiz

 WordPress ile sitenizde temel değişiklikler yapmak için bir yazılımcıyı işe alma günlerinin geride kaldığını söyleyebiliriz. Sitenizi tamamen kendiniz güncelleyebilirsiniz.

2. Ücretsiz!

Evet, WordPress ücretsizdir ve size hiçbir maliyeti yoktur.  WordPress ile bu kısmen doğrudur. WordPress’i kullanmayı seçtiğinizde, yalnızca ihtiyacınız olan şey için ödeme yaparsınız.

 • Yazılımın kendisi ücretsizdir.  Herhangi bir garanti veya müşteri desteği ile birlikte gelmez. Kendi başınasın. Bir kuruş ödemek istemiyorsan, ücretsiz eklentileri kullanabilirsin.
 • Ancak web barındırma maliyetleri. Kendi sitenizi kendi alanınızda barındırmak istiyorsanız, barındırma için ödeme yapmanız gerekir. (WordPress.com ücretsiz barındırılan WordPress siteleri sunar; WordPress.org, yazılımı indirmenize ve kendi barındırıcınıza yüklemenize izin verir.
 • Belirli bir görünüm istiyorsanız, premium bir tema için ödeme yapmanız veya istediğinizi yaratmak için bir tasarımcı tutmanız gerekebilir. (Çok sayıda ücretsiz tema vardır, ancak bunlar ihtiyacınız olan her şeyi sunmayabilir.)
 • Eğer yardım almak istiyorsanız, müşteri hizmeti ya da size yardım için olması için birçok danışman bulabilirisiniz.
 • Daha fazla işlevsellik istiyorsanız, premium bir eklenti için ödeme yapmanız veya istediğinizi oluşturmak için bir geliştirici tutmanız gerekebilir. (Yine, çok sayıda ücretsiz eklenti vardır, ancak istediğiniz her şeyi başaramayabilirler.)

WordPress’in güzel yanı, yalnızca ihtiyacınız olan şey için ödeme yaparsınız. Çok ihtiyacın yoksa hiçbir şey ödemek zorunda değilsin. Ancak daha fazlasına ihtiyacınız varsa, doğru fiyata alabilirsiniz. Bu müşteri desteğini sunabilecek tonlarca bilgiye sahip (genellikle bir WordPress danışmanı ) birçok insan var, premium temalar, eklentiler ve ihtiyacınız olursa her türlü yardım var. Ama sadece ihtiyacın olursa. İhtiyacınız olmayan bir şey için para ödemiyorsunuz.

Unutmayın “Ücretsiz” Fiyattan Daha Fazlasıdır

WordPress’in kendisi ücretsizdir. Ancak ücretsiz, fiyattan daha fazlasıdır.

WordPress açık kaynaklı bir üründür, yani herkesin katkıda bulunabileceği ve onu daha iyi hale getirebileceği anlamına gelir. Kimse sahibi değil. Kullanıcı topluluğuna aittir. Yani hiç kimse WordPress’ten zengin olamıyor. Hiç kimse yazılımı sömüremez, fiyatı yükseltemez, sizi yükseltmeye veya bozmaya zorlayamaz.

WordPress kullanarak bu topluluğa giriyor ve açık kaynaklı bir dünyanın parçası olmanın avantajlarından yararlanıyorsunuz.

Dolayısıyla, WordPress’in genel maliyeti kesinlikle düşüktür ve bazı durumlarda ücretsizdir. Bazı şeyler için ödeme yapmanız gerekebilir. Belki barındırma veya premium bir tema. Ama sadece ihtiyacınız olan şey. 

Neden WordPress kullanmalısınız çünkü gerçekten özgürlük sunuyor. Sizi yüksek maliyetlerden, uzun vadeli taahhütlerden ve mantıksız sınırlamalardan kurtarıyor.

3. Mülkiyet

Bildiğiniz gibi, çok sayıda ücretsiz web sitesi platformu var. Bir blog veya hatta basit bir web sitesi oluşturuyorsanız, birçok seçeneğiniz vardır. Ancak WordPress’in sunduğu en büyük avantajlardan biri mülkiyettir.

Twitter’da bir varlık oluşturabilir veya bir Facebook sayfası oluşturabilir ve hedef kitlenizle harika etkileşimler yaşayabilirsiniz. Ama bu platformlara sahip değilsinizdir. Facebook sizinle ilgili kuralları istediği zaman değiştirebilir.

Twitter, Tumblr, Blogger, Medium ve diğerleri gibi diğer platformlar bile aynı gizli dezavantajlara sahiptir. Bu onların merhametine kaldığın anlamına gelir. Bu, birincil çevrimiçi varlığınızın olması için iyi bir yer olmadığı anlamına da gelir.

Ama WordPress ile bu dezavantajdan kurtulabilirsiniz. Yazılımı indirir ve kendi ana makinenize kurarsınız. Alanın sahibi sizsiniz, URL’ye sahipsiniz, yazılıma sahipsiniz. Kimse kuralları değiştiremez. Yeni bir zaman çizelgesi veya yeni bir gizlilik sorunu hakkında endişelenmenize gerek yok. Tasarımı senden başka kimse değiştiremez.

Web, kimsenin uzun vadeli düşünmediği hızlı hareket eden bir dünya gibi görünebilir, ancak web zaten uzun bir geçmişe sahiptir (web 30 yaşında ve İnternet 40 yaşın üzerindedir). Ve eğer çevrimiçi olacaksanız, uzun vadeli düşünmeniz gerekir. Facebook beş yıl içinde buralarda olacak mı? Muhtemelen, ama yine de popülerliğin zirvesinde ve markanız için en iyi yer olacak mı? Kim bilir. Ancak beş yıl önce MySpace harika bir fikir gibi görünüyordu 🙂 .

4. Eklentiler

WordPress, oldukça basit bir blog ve içerik yönetim sistemi (CMS) dir. Ancak eklentiler ve temalarla her türlü ekstra özelliği ekleyebilir ve WordPress’in çok daha fazlasını yapmasını sağlayabilirsiniz.

WordPress’in kullanımı kolay olabilir ancak aynı zamanda altyapısı güçlüdür. WordPress ile çok şey yapabilirsiniz ve bu size her türlü şeyi değiştirmek için her türlü kontrolü sağlar. Eklentiler ve temalarla, WordPress’in daha da fazlasını yapmasını sağlayacak her türlü ekstra işlevselliği ekleyebilirsiniz.

WordPress sitenizde, ücretsiz bir program kullanıyor olsanız bile yeni başlayanların yapabileceğinin çok ötesinde her türden güçlü şeyi halledebilirsiniz. Yeni başlayanlar için bunaltıcı gelebilir ama asla korkmayın. WordPress, işleri kapatmanıza, gizlemenize veya tamamen görmezden gelmenize izin verir. Güçlü özelliklere ihtiyacınız yoksa, onlardan korkmanıza gerek yok. Ama orada olduklarını bilmek güzel olacaktır.

WordPress, basit, temel siteleri yönetebilir ve ayrıca bilgi sahibi olabilirsiniz. E-ticaret, sosyal ağ, forumlar, birden çok site, birden çok blog, galeri, video, harita ve aklınıza gelebilecek her fikri WordPress ile hayata geçirebilirsiniz.

Bu nedenle CNN, Pepsi, Ford, American Red Cross, The New York Times ve diğerleri gibi büyük kuruluşlar WordPress’e yöneldi.

İster az ister çok ihtiyacınız olsun, WordPress’i ihtiyacınıza göre şekillenecektir. Sadece bir eklenti ekleyebilir ve ihtiyacınız olan işlevselliğe sahip olursunuz. 

WordPress Temaları

WordPress’in en esnek özelliklerinden biri  temalardır . Bir düğmeye tıklayarak bunları değiştirebilirsiniz. Sitenizin tüm görünümünü bir anda değiştirebilirsiniz. Sitenizi yeniden oluşturmanız veya yeniden kodlamanız gerekmez.

Ve biz sadece renklerden bahsetmiyoruz. Temalar, bir sitenin tüm düzenini kökten değiştirebilir. Kıyafet değiştirmek gibi, ama daha iyi. Sağ kenar çubuğu mu yoksa sol kenar çubuğu mu? Bir, iki veya üç sütun düzeni? Doğrudan içeriğe ulaşan büyük bir grafik başlığı veya ince bir metin başlığı? Yararlı bağlantılar ve ipuçları içeren uzun bir altbilgi mi yoksa sadece basit bir telif hakkı satırı mı? Standart bir ters kronolojik blog ana sayfası mı yoksa ana sayfada minimum metin bulunan büyük bir özellik grafiği mi? Hepsini temalarla yapabilirsiniz.

Bu, sitenizi yeniden tasarlama zamanı geldiğinde sıfırdan başlamanıza gerek olmadığı anlamına gelir. Arka uç sistemi aynı kalabilir. Sadece temayı güncelleyebilir ve sitenize yeni bir görünüm ve his verebilirsiniz.

Ayrıca neredeyse sınırsız sayıda tema var. Binlerce ücretsiz tema ve bir sürü premium tema var. Ayrıca mevcut bir temayı değiştirebilir veya kendi temanızı oluşturabilir (veya sizin için bir tane oluşturması için başka birini kiralayabilirsiniz).

WordPress Eklentileri

Temalar, sitenin görünümü  ile hemen hemen her şeyi yapmanıza izin verirken,  eklentiler  WordPress’in işlevselliğini genişletmenize izin verir.

WordPress, yapmasını istediğiniz şeyi yapmazsa, muhtemelen yapmanıza izin verecek bir eklenti vardır. Eklentiler, WordPress’in daha fazlasını yapmasını sağlayan kod parçalarıdır. Kenar çubuğunuzda alıntılar gösterecek veya en popüler gönderilerinizin bir listesini gösterecek basit eklentiler ve sitenizi bir e-ticaret mağazasına veya kendi özel sosyal ağınıza dönüştürecek çılgın karmaşık eklentiler bulunmaktadır.

WordPress’i bu kadar harika yapan esneklik budur. İstediğinizi yapmazsa, tamamen yeni bir sistemle yeniden başlamanız gerekmez. İstediğinizi yapacak ve sitenizin sizinle birlikte büyümesini sağlayacak bir eklenti bulabilir (veya oluşturabilirsiniz). 

5. WordPress Kurulumu

WordPress kurulumu hızlı ve kolaydır. WordPress kurulum aşaması hızlı olduğu için kuruluma ayıracağınız zamandan tasarruf edebileceksiniz

Ünlü Beş Dakikalık Kurulum

WordPress, beş dakikalık kurulum süreciyle ünlüdür. Bu doğru! Beş dakikadan daha kısa sürede sitenizi çalışır bir durumda görebileceksiniz.

Bu temel kurulum işlemi hızlı ve kolaydır ancak acemi kullanıcılar için göz korkutucu olabilecek birkaç şey vardır. Eğer sizde acemi iseniz korkmayın. Çünkü WordPress hakkında birçok doküman ve yol gösterici bulabilirsiniz.

Tek Tıkla WordPress Kurulumu

Ne yaptığınızdan gerçekten emin değilseniz, birçok barındırma hizmeti tek tıklamayla WordPress kurulumu sunar. Tüm stresli işleri yaparlar (eğer beş dakikalık çalışma “stresli” kabul ediliyorsa) ve sizin için WordPress’ i kurarlar.

6. Özellikler

WordPress, siteniz için ihtiyacınız olan özelliklere sahiptir. Sahip olmaya değer birkaç şeye hızlıca bir göz atalım:

 • Standartlar uyumlu – Bu, kafa karıştırıcı olabilir ama önemli:   WC3 , Geniş Dünya Web Consortium ve GDPR Genel Veri Koruma Yönetmelik, WordPress’in kod için temel standartları izlediği anlamına gelir, böylece hem bugün hem de gelecekte çoğu tarayıcıda çalışacaktır. Bu aynı zamanda WordPress’in artık AB’nin gerektirdiği temel gizlilik ve veri koruma standartlarını takip ettiği anlamına gelir (ancak belirli gizlilik ve veri paylaşımı endişeleriniz varsa bir avukata danışmak isteyebilirsiniz.)
 • Yeniden oluşturma yok – Sitenizde değişiklik yaptığınızda, kaydet düğmesine bastığınız anda görünürler. Bazı içerik yönetimi sistemleri, herhangi bir değişiklikten sonra sitenizin yeniden oluşturulmasını gerektirir, bu da sitenizi güncelleme işleminin tamamını yavaşlatır. WordPress, değişiklikleri yapmanıza ve devam etmenize izin verir.
 • Kullanıcı kaydı – WordPress, birçok WordPress kullanıcı rolüne sahip tam gelişmiş (ancak isteğe bağlı) bir kullanıcı kayıt sistemi sunar , bu da insanların sitenize katılmak için kayıt olmalarını sağlar. Yalnızca kayıtlı kullanıcılar için yorum yapma veya yalnızca kayıtlı kullanıcılara görünen gönderiler dahil olmak üzere kayıtlı kullanıcılara her türlü ekstrayı sunabilirsiniz.
 • Katkıda bulunanlar – Katkıda bulunanlar için birden fazla erişim düzeyine sahip olabilirsiniz, bu da bazı iş arkadaşlarınızın içeriği başkası onaylamadan canlı yayınlayamamasını sağlar. Özellikle içerik yayınlayan bir ekibiniz varsa, bazı kontroller ve dengeler kurmanın iyi bir yoludur.
 • Spam koruması – WordPress, sitenizi gereksiz yere korumak için güçlü spam filtrelerini kendi içinde barındırır.
 • Arama motoru dostu -WordPress arama motorlarıyla iyi çalışır ve içeriğinizin arama motoru sonuçlarında olabildiğince üst sıralarda yer almasına yardımcı olur. Arama motoru optimizasyonu (SEO) büyük bir iştir, ancak sadece WordPress kullanarak rekabette büyük bir avantaja sahip olabilirsiniz.

Ve bu, WordPress’in sunduğu özelliklerden sadece birkaçı.  Tam liste için WordPress özellikleri sayfasına göz atın .

7. Güven

WordPress kulağa hoş ve güzel geliyor. Ama belki hala emin değilsin. Bu ücretsiz, açık kaynaklı platforma güvenebileceğinizi nereden biliyorsunuz ?

 • Popüler – İnternetin yaklaşık% 39’u WordPress tarafından desteklenmektedir. ABD’deki her 100 yeni alan adı için, 40-60 civarı alan adında WordPress çalıştırrılıyor.
 • Fortune 500 – Fortune 500 şirketleri için yeterince iyi. WordPress, WordPress  kullanan Fortune 500 şirketlerinin platformu çeşitli siteler ve bloglar için nasıl  kullandığını gösterir . Aslında,  WordPress’i  kimin kullandığına dair daha fazla örnek için WordPress Vitrini’ne bakın. Büyük ünlüler, büyük organizasyonlar ve çok başarılı şirketler bulacaksınız.
 • Destek – WordPress, WordPress Foundation  ve  Automattic dahil olmak üzere çeşitli kuruluşların desteğine sahiptir  . WordPress Vakfı, WordPress’i ve diğer açık kaynaklı projeleri korumaya adanmış bir sivil toplum kuruluşudur. Automattic, WordPress’i başlatan aynı kişi tarafından kurulmuş, kâr amacı gütmeyen bir şirkettir. Açık kaynaklı projeler oluşturmaya ve WordPress’e katkıda bulunmaya devam etmektedirler. Ayrıca, WordPress’in geri dönüşünü izleyen, iyi finanse edilen bazı gruplar da bulunmaktadır.
 • Tarih – İlk olarak 2003 yılında başlayan WordPress, uzun bir geçmişe sahip bir platformdur. 
 • Açık kaynak – Açık kaynak kodlu olması WordPress’in bir anda büyümesine sebeb oldu. Çoğu büyük yazılımlardan daha fazla WordPress üzerinde çalışan yazılımcı sayısı vardır. Bazı büyük şirketlerin merhametine kalmadınız ve bu, WordPress’in topluluğun uygun gördüğü şekilde büyümesine ve gelişmesine izin verdi. Sonuç? WordPress katlanarak büyürken, rekabet ettiği bir çok şirket veya yazılıma fark attı.
 • Hukuk dili yok – WordPress’i indirdiğinizde, yasal veya kullanım şartları yoktur. Temel bir WordPress GPL lisans sözleşmesi var , ancak kısıtlayıcı olmak yerine özgürleştirici. WordPress’in kullanımınızı engellememek ve ücretsiz kalmasını sağlamak için oluşturulmuştur. 
 • Ekosistem – WordPress kendi ekonomisidir. WordPress’ten para kazanan binlerce insan var. Bunlar, başkalarının WordPress’i kullanmasına yardımcı olan geliştiriciler ve küçük işletmeler, serbest çalışanlar ve tasarımcılar, yazarlar ve iş adamlarıdır. Kendi WordPress ekosistemidir. Zenginleşen ve fayda sağlayan tek bir şirket değil, tüm bu sistemdir. 
 • Felsefe – WordPress felsefesi  tamamen yazılıma nasıl yaklaştıklarıyla ilgilidir. WordPress, kullanımını kolaylaştırmak için her geçen yıl daha fazla gelişiyor.

8. Kendin Yap

WordPress, yardım alamayacağınızdan değil, ancak sitenizi tek başınıza çalıştırabilmeniz için tasarlandı ve geliştirildi.

Kendiniz yaptığınızda, kimseye bağlı olmazsınız. Kendi yaratıcı ruhunuzu ortaya çıkarabilir ve istediğiniz zaman bir şeyler gerçekleştirebilirsiniz. Artık beklemek yok. Daha fazla ödeme yok. Daha fazla açıklama yok. Sadece istediğiniz şekilde yapın, basit ve kolay.

Kendin Yap Ruhu, birkaç nedenden dolayı idealdir:

 • Nakit  – Para kazanmak için harika bir yoldur.
 • Şimdi yapın – Başka insanlar projelere dahil olduğunda ortak bir zaman çizelgesinde çalışılır ve bu her zaman istediğin kadar hızlı değildir hatta bazen korkunç derecede yavaştır. Ama kendi başınıza olursanız kendi zaman çizelgenizi oluşturabilir ve anında harekete geçebilirsiniz.
 • Daha iyisini yapın – Kendiniz yaptığınızda, genellikle daha iyi bir şey yaratabilirsiniz. Bir profesyonelin işi kadar olmayabilir, ancak kendi işiniz sizin için bir tutku aracı olacaktır.

Kendin yap! İşletmeleri oluşturan şey budur. Yaratıcı insanları harekete geçiren şey budur. Yeni şeylerin kapısını açan şey budur. Ve WordPress’in doğasında da bu vardır. Her zaman yardım alma seçeneğiniz vardır ancak bunu kendiniz de yapabilirsiniz. Ve bu daha ucuz, daha hızlı ve daha iyi olabilir Bu yüzden WordPress kullanmalısınız.

9. Güvenlik

Ortalama olarak, her gün 30.000 yeni web sitesi saldırıya uğruyor. Bu ciddi bir istatistik ve her web sitesi yöneticisinin dikkate alması gereken bir istatistik.

WordPress çok yaygın bir şekilde kullanıldığından, WordPress üzerinde çalışan web siteleri, eklenti açıkları, zayıf parolalar ve eski yazılımlar nedeniyle saldırılar için kolay bir hedef olabilir.

WordPress Sitelerinde Yapılan 10 Büyük Güvenlik Hatası adlı makalemizi okuyarak hedef olmaktan kaçınabilirsiniz.

Ancak aktif bir topluluk ve açık kaynak geliştirme sayesinde WordPress, kullanım kolaylığı, esnekliği ve sürekli gelişimi nedeniyle çok çeşitli web siteleri için mükemmel bir seçim olmaya devam ediyor.

10. SEO

Daha önce de bahsettiğimiz gibi, SEO’ya önem veriyorsanız (ve vermelisiniz.) WordPress mükemmel bir seçimdir. Bir web sitesi yalnızca arama motoru optimizasyonu kadar başarılıdır, bu nedenle içeriğinizi arama motorları için optimize etmek için zaman harcamaya değer.

SEO veya Arama Motoru Optimizasyonu, Google ve benzer arama motorlarının sitenizi bulması ve dizine eklemesi için içeriğinizi geliştirme sürecidir. WordPress siteniz arama motorları için uygun şekilde optimize edilmişse, içeriğiniz arama motoru sonuçlarında görüntülenecektir.

İyi haber şu ki, WordPress sitenizi SEO başarısı için ayarlamayı kolaylaştırır. Aslında, WordPress, SEO için en iyi CMS olarak kabul edilir .

Varlığınızın Google ve diğer arama motorları tarafından bilinmesini sağlamak ve SEO’nuzu yükseltmek ve arama motorlarında sıralamanızı artırmak için bu WordPress SEO ipuçlarına göz atın. 

11. İnternetten Satış Yapın

WordPress ile bir çevrimiçi mağaza oluşturmak istiyorsanız, bu da kolaydır. WordPress artık sadece bir blog platformu değil; aslında, aynı zamanda güçlü bir e-ticaret çözümüdür. Tek yapmanız gereken, WooCommerce gibi bir e-ticaret eklentisi eklemek .

WooCommerce Nedir?” Sorusunu Sizin İçin cevapladık.

Öyleyse neden WordPress ile bir e-ticaret sitesi oluşturmak istersiniz? Daha önce gördüğünüz gibi, WordPress piyasadaki en popüler web sitesi platformlarından biridir ve size kendi mağazanızı kontrol etme gücü verir.

 • Aslında ücretsiz olarak WooCommerce ile başlayabilirsiniz. Çekirdek WooCommerce platformu ücretsiz ve esnektir.
 • Fiziksel ve dijital ürünler, ürün çeşitleri, anında indirmeler ve daha fazlasından her türlü farklı ürünü satabilirsiniz. Rezervasyonlar, abonelikler ve dinamik fiyatlandırma kuralları yalnızca bir tık uzaklıktadır.
 • Mağazanızın içeriğinin ve verilerinin tam sahipliğini sonsuza kadar korursunuz. Müşteri verileri söz konusu olduğunda bu oldukça önemlidir.
 • WooCommerce temaları, markanız ve sektörünüz için tasarlanmış güzel vitrinler oluşturmanıza olanak tanır.

E-ticaret kesinlikle karmaşık, ancak WordPress ile e-ticaret yapmak daha kolay hale geliyor. Aslında birçok WordPress geliştiricisi artık e-ticarette uzmanlaşmıştır.

12. Üyelik Siteleri de Oluşturun

Üyelik siteleri, içerik için ücret almanın ve aynı zamanda bu içerik etrafında bir topluluk geliştirmenin bir yolu olarak popülerlik kazanmaktadır. Yani bir ödeme duvarı yerine, daha çok bir kulüp gibi.

Üyelik siteleri bir tür iş modelidir ve bu konuda popülerdir. Pek çok kişi üyelik yelpazesinde yerini aldı ve çevrimiçi pazarda kendileri için bir niş oluşturdu. İşte WordPress burada devreye giriyor. WordPress üyelik sitelerini de idare edebilir. Tek ihtiyacınız olan, Restrict Content Pro gibi bir WordPress üyelik eklentisidir .

13. Bol İş Fırsatları

WordPress ile e-ticaret ve üyelik web sitelerinden az önce bahsetmiştik, ancak dışarıda TONLA başka WordPress iş fikri var. Belki müşteriler için web siteleri oluşturmak istiyorsunuz. Ya da serbest çalışan bir web tasarım işi yürütmek istersiniz. Bunların hepsi WordPress ile mümkündür.

 

14. WordPress Topluluğu

Diğer tüm yazılım ekosistemlerinden çok, WordPress’i benzersiz kılan şey topluluktur. Microsoft Word veya Google Doc gruplarının bir araya geldiğini görmüyorsunuz.

Dünya çapında 500’den fazla WordPress Organizasyonu var. Bu ciddi bir topluluk. Ve bu yalnız olmadığın anlamına geliyor.

WordPress ayrıca , WordPress kullanıcıları tarafından bir araya getirilen gayri resmi, topluluk tarafından organize edilen etkinlikler olan daha büyük WordCamp’ları da barındırır . Sıradan kullanıcılardan çekirdek geliştiricilere kadar herkes katılır, fikirlerini paylaşır ve WordCamps’ta birbirini tanır.

WordPress ayrıca gelişen bir katılımcı topluluğuna sahiptir. İster gelişmekte olan bir geliştirici, ister bir tasarımcı olun, ister sadece yardım ediyor olun, WordPress çekirdek ekibi her zaman WordPress’i daha da iyi hale getirmeye yardımcı olacak insanlar arıyor. Herkes, kod yazmaya yardımcı olmaktan hataların düzeltilmesine ve tasarımdan desteğe kadar pek çok farklı rolde WordPress’e dahil olabilir. Nasıl katılacağınız hakkında daha fazla bilgi için Make WordPress’e göz atın.

15. Web Sitenizi Sevin

WordPress kullanmanın belki de en iyi nedeni , web sitenize aşık olabilmenizdir .

Bir web sitesine aşık mı oldunuz? Ne?

Bu çılgınca gelebilir, ama bizi dinleyin. WordPress, web sitesi tasarlamanızı oldukça kolaylaştırır. Anlaşılması basit, güncellenmesi kolay  ve asla baş ağrısına neden olamaz

WordPress ile sitenizin teknik yönleri yoldan çekilir. Kodla boğuşmanıza gerek kalmaz. Garip menülerde kaybolmazsınız veya bir şeyin nasıl çalıştığını merak etmezsiniz. Web sitenizden nefret etmek zorunda değilsiniz.

Web sitenizde çalışmak aslında… eğlenceli olabilir. 

Böyle olması gerekiyor. Bir web sitesine sahip olmak sıkıcı bir iş olmamalı. Sevdiğin bir şey olmalı. Sonuçta, sitenizi oluşturmayı seviyorsanız, insanlar onu ziyaret etmeyi seveceklerdir. 

Özet: Neden WordPress Kullanmalısınız?

Öyleyse WordPress’i denemek için artık bir çok sebebiniz var. Sizde deneyimlerinizi veya kafanıza takılan birçok soru için mail adresimize veya yorumlar kısmına yazabilirsiniz. Keyifli Günler 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir