E-Ticaret, Ödeme Eklentileri

Mobil Ödeme Yöntemi Nedir ?

Mobil Ödeme Yöntemi Nedir ?

İnternetin bu kadar popüler olmadığı dönemde alışveriş, alışveriş merkezlerinde ve çarşılarda yapılırdı. Son dönem de alışveriş merakı sanal ortamlara taşındı. Hal böyle olunca, birden fazla ödeme yöntemi ortaya çıktı. Satın aldığınız bir ürün ya da hizmet gereği ödeme yapabilmeniz için sizlere sunulan birden çok ödeme yöntemi bulunmaktadır. Kredi kartı, havale yöntemi, kapıda ödeme gibi ödeme yöntemlerinin yanı sıra makalemizin konusu olan mobil ödeme yöntemine değineceğiz biraz.

mobil-odeme-yontemleri

Nasıl Çalışıyor ?

Birçok kişinin, mobil ödeme yöntemini kullanarak satın alma işlemini gerçekleştirdiği bilinmektedir. Mobil ödeme, kullanmakta olduğunuz GSM operatörleri üzerinden yaptığınız ödemelerin faturanıza yansıtılmasıdır. Ekseriyetle küçük rakamların söz konusu olduğu hizmet sektörü üzerinden yapılan harcamalar için kullanılmaktadır.

Kredi kartınızın olmadığını düşünün ve satın almanız gereken bir ürün ya da hizmetin bedelini ödemeniz gerekiyor. Bunun için mobil ödeme yöntemini kullanabileceğinizi gördünüz. Kullanmakta olduğunuz mobil hattınız üzerinden satın almanız mümkün olduğunu anlıyorsunuz. Sizden GSM numaranızı girmenizi ve gelecek olan onay mesajına EVET yazarak yanıtlamanız istenmektedir. Bu istenilenleri yaptığınızı düşünüyoruz. Bu kadar basit.

mobil-odeme-fatura

Mobil Ödeme Yapabilmek İçin Ne Yapmalıyız?

Mobil ödeme kullanma ve kullanmama tercihinin, tamamen sizin elinizde olduğunu bilmeniz gerekiyor. Mevcut kullanılan operatörlerde mobil ödeme açmak ve kapatmak etmek için, operatörünüzün belirttiği kısa mesajı kullanabilirsiniz.

Turkcell operatörünü kullanıyorsanız tıklayın.

Vodafone operatörünü kullanıyorsanız tıklayın.

Türk Telekom operatörünü kullanıyorsanız tıklayın.

mobil-odeme-kullanimi

Kendi WordPress Tabanlı Web Sitemizde Mobil Ödeme Yöntemini Nasıl Kullanabiliriz?

Bu ihtiyacınız için GurmeWoo‘nun geliştirmiş olduğu eklentileri sizlere sunmak istiyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir