WordPress

Marketler için En İyi 5 E-ticaret Eklentisi

Marketler için En İyi 5 E-ticaret Eklentisi

Şüphesiz, sonu gelmeyecek sektörlerden birisi gıda sektörüdür. E-ticaret, hayatımızda yokken bile güçlü bir şekilde piyasada tutunmayı başarmıştır.

E-ticaret hayatlarımıza girdiğinde ise, sektörde ciddi anlamda bir rekabet başladı. Çeşitli siteler, mobil uygulamalar ve reklam yatırımlarıyla; şirketler birbiriyle yarış halinde.

Hala bir e-ticaret siteniz yoksa; hemen bir e-ticaret sitesi açarak, siz de rekabetteki yerinizi alabilirsiniz. Satışlarınızı ve müşteri memnuniyetini artırabilirsiniz. Böylece mevcut müşterilerinizin, rakip firmalara gitmesini engelleyebilirsiniz. Şunu söyleyebiliriz ki: WooCommerce bu iş için biçilmiş kaftan! Pratik kullanıma sahip olmasıyla beraber, çeşitli eklentiler sayesinde satışlarınız oldukça kolaylaşacaktır.

Eğer bir e-ticaret sitesine sahipseniz, işiniz bundan çok daha kolay! Yapmanız gereken tek şey, doğru eklentileri sitenize kurmak. Peki doğru eklentilerden kastımız nedir? Sizler için faydalı olması adına, bir top list hazırladık:

1-Ödeme Eklentileri & Sanal POS’lar

Marketler için En İyi 5 E-ticaret Eklentisi
Web Sitenizi Özgünleştirin, İşinizi Büyütün

2-Sözleşme Eklentisi

Marketler için En İyi 5 E-ticaret Eklentisi
Web Sitenizi Özgünleştirin, İşinizi Büyütün

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereği müşterilerinizden veri toplarken oluşturabileceğiniz sözleşme metinlerinde şablon kullanım özelliğiyle müşterilerinizin girdiği bilgileri; sözleşmeniz içinde gösterebilir, onaylatabilir, saklayabilir ve böylece kendinizi güvence altına alabilirsiniz.

E-ticaret sitelerinde genellikle Mesafeli Satış Sözleşmesi satıcı ve müşteri arasında yapılmaktadır. Ancak Pazaryeri sitelerinde bu durum değişkenlik gösterir; bir müşteri birden fazla satıcıdan ürün alabilir. WooSözleşme ile tek bir sözleşmeyi birden fazla satıcı için oluşturabilirsiniz ve böylece yasal zorunluluğunuzu kolayca yerine getirmiş olursunuz.

Ön plana çıkan özellikleri:

 • Kullanıcı kayıt formunda kullanıcı bilgilerini kullanarak sözleşme oluşturabilir.
 • Ödeme formunda (checkout) ödeme bilgilerini kullanarak sözleşme oluşturabilir.
 • Birden fazla sözleşme aynı formda görüntülenebilir.
 • Oluşturulan sözleşmelerin ödeme/kullanıcı kayıt kısmında önizlemeleri görüntülenebilir.
 • Sözleşmeler için siteye özel ön tanımlı sabitler oluşturulup kullanılabilir.
 • Zorunlu yada isteğe bağlı sözleşme eklenebilir. Zorunlu seçilen sözleşmeler onaylanmadan ilgili form bitirilemez. (“okudum,onayladım” kutucuğu)
 • Müşteriler, sipariş/kullanıcı kaydı için onayladığı sözleşmelerini sipariş ve sözleşmelerim kısmından ulaşabilir.
 • Sipariş sonrasında gönderilen e-posta ile birlikte müşterinin onayladığı sözleşmeler gönderilir.
 • Oluşturduğunuz sözleşmeleri sitenizin sahip olduğu her bir farklı dil için o dile özgü içerik ile gösterebilirsiniz.

Mesafeli satış sözleşmesi, e-ticaret yapan sitelerde kanunen gerekli olan ve her siparişe istinaden birbirinden farklı olması gereken aynı zamanda sipariş bilgilerini, müşteri bilgilerini içeren müşteri ve site arasındaki anlaşmazlıkları ortadan kaldırmak için kullanılan bir sözleşme türüdür. E-ticaret sitelerinin kurulum aşamalarında atlanıyor olsa da ödeme sistemleri uygulamaları mesafeli satış sözleşmeleri olmayan sitelere sanal pos tanımlamamaktadır.

Kullanıcı kayıt sözleşmeleri, pazaryeri e-ticaret siteleri için olmazsa olmaz bir sözleşme türüdür. WooCommerce pazaryeri iş modelinde; satıcılar, sitenize kayıt olurken sitenin kurallarını satış, iade prosedürlerini onaylamalıdır. iyziBazaar+ eklentimiz ile kendiniz iyzico pazaryeri kurulumu yapabilirsiniz. iyzico’dan onay alabilmeniz için ise Kullanıcı Kayıt Sözleşmesi’ne mutlaka ihtiyacınız olacağını unutmayın.

Müşterilerinize siparişi ile ilgili ön bilgi vereceğiniz formlar ’Önbilgilendirme Formu’ olarak geçer. Örnek vermek gerekirse kargo bilgileri, ödeme bilgileri ile birlikte siparişin detay bilgilerini içeren bir form olabilir. Bilgilerin kayıt edilmesine yada onaylanmasına gerek olmayan formlardır.

3-Booster

Marketler için En İyi 5 E-ticaret Eklentisi
Web Sitenizi Özgünleştirin, İşinizi Büyütün

Booster for WooCommerce eklentisi, “müşterilerinizin kendi fiyatlandırmalarını sunmaları” gibi eşsiz özellikler sağlayan 100’den fazla modüle sahip TAM bir e-ticaret eklentisi. Geniş bir özellikler listesine sahip ve ücretsiz olan eklentinin Premium sürümü Booster Plus olarak satışta.

Ön plana çıkan özellikleri:

 • Çoklu para birimi, toptan fiyatlandırma araçları ve özel fiyat etiketleri sunar.
 • Ürün fiyatını ve para birimini ülkelere göre otomatik olarak değiştirir.
 • Sepete Ekle butonunun metnini ürün türüne, ürün kategorisine veya tek tek ürünlere göre değiştirmenizi sağlar.
 • Topluca ya da tek tek ürün sekmelerini özelleştirmenizi sağlar.
 • Kupon alanını gizlemek, “Alışverişe dön” butonunun metnini değiştirmek gibi sayısız değişikliğe izin verir.
 • Satış yapmak istemediğiniz ülkeleri müşterinin IP’sine göre kısıtlamanızı sağlar.

4-Product Recommendations by WooCommerce

Marketler için En İyi 5 E-ticaret Eklentisi
Web Sitenizi Özgünleştirin, İşinizi Büyütün

Stratejik bir satış tekniği olan çapraz satış; tüketicilerin satın aldıkları bir ürünün yanında o ürünü tamamlayan bir ürünü daha, onlara satarak satışlarını artırmalarını sağlayan bir satış tekniğidir. Örneğin, tatlı yapmak isteyen bir müşteriniz sizden puding alıyor ise sepet ve ödeme kısmında onlara tatlı kaşığı önererek satışlarınızı artırabilirsiniz.

Yukarı satışlar ve çapraz satışlar, ziyaretçilerinize daha ilgi çekici bir deneyim sunar; bu, yalnızca beğendikleri ürünleri bulmalarına yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda geri gelmelerini de sağlar.

Ürün Önerileri , tek bir hedefle insan zekasını ve makine öğrenimini bir araya getiren WooCommerce için son teknoloji ürünü bir ürün önerileri platformudur:

Ön plana çıkan özellikleri:

 • Daha akıllı satışlar ve çapraz satışlar sunun veya kendi kural tabanlı öneri motorlarınızı oluşturabilirsiniz.
 • Stratejik konumlara yerleştirilen ilgili önerilerle tüm mağazanızdaki alışveriş deneyimini iyileştirebilirsiniz.
 • Etkilerini ölçün ve derinlemesine analizlerle stratejilerinizi optimize edebilirsiniz.
 • Sıfıra yakın bekleme veya eğitim ile otomatik olarak “Sıkça Satın Alınan önerileri” üreten akıllı motorlar oluşturun . Son teknoloji; hafif arama algoritmamız, anlamlı ürün ilişkileri keşfetmek için siparişlerinizi analiz eder ve kendisini yeni trendlere ve mevsimsel kalıplara hızla adapte eder.

5-Kolay Çoklu Adres Eklentisi

Marketler için En İyi 5 E-ticaret Eklentisi
Web Sitenizi Özgünleştirin, İşinizi Büyütün

Müşterilerinizin sitenizden ürün veya hizmet alırken, daha sonra sitenizi yeniden ziyaret ettiklerinde, otomatik olarak önlerine çıkabilecek adreslerini kaydetmesini sağlayabilirsiniz! Böylece sitenize gelen müşterileriniz zaman kazanmış olur ve alışverişlerini daha kısa sürede pratikçe gerçekleştirebilirler.

Adres formunuzdaki alanları, dilediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Örneğin; alanların gösterim sıralamasını, zorunluluk durumunu, form içerisindeki verilerini (ülke, posta kodu, isim vs.) değiştirebilirsiniz. Böylece, sitenizde özelleştirilebilen adres formları hazırlayabilirsiniz.

Faturalandırma ayarlarınızı Türkiye veya Avrupa standartlarına göre; bireysel ve kurumsal olarak tek tıkla hazırlayabilirsiniz. Çoklu dil desteği özelliğiyle, paneli farklı dillerde de kullanabilir ve bunu müşterilerinize yansıtabilirsiniz.

Adres formunuzu temanıza uygun şekilde kişiselleştirebilirsiniz.

Ön plana çıkan özellikleri:

 • Birden Fazla Adres Kaydetme Özelliği
 • Adres Alanlarını Özelleştirme
 • Kişiselleştirilebilen Adres Sayfası

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir