WordPress, WordPress Eklentileri, WordPress Güvenliği

Kurumsal Web Siteleri için 5 WordPress Eklentisi 2022

Kurumsal Web Siteleri için 5 Wordpress Eklentisi 2022

WordPress’de eklentileri kullanan işletmenizi 2022’de daha kullanışlı bir hale getirebilirsiniz. Nasıl mı? İşte sizin için seçtiğimiz olduğumuz eklentilere bir göz atın.

Doğru WordPress eklentileri ve araçlarına sahip olmak çevrimiçi işinizi büyütmenize yardımcı olabilir. Bu yazıda, 2022’de işletme web siteleri için sahip olunması gereken WordPress eklentilerini paylaştık.

1. MonsterInsights

Kurumsal Web Siteleri için 5 Wordpress Eklentisi 2022

MonsterInsights, WordPress için kullanabileceğiniz en iyi Google Analytics eklentisidir. Web sitenizi Google Analytics ile “düzgün bir şekilde” bağlamanıza olanak tanır. Böylece, kullanıcıların web sitenizi tam olarak nasıl bulduğunu ve kullandığını görebilirsiniz. Bu durumda kullanıcı trafiğini analiz edebilir, analizlerinize göre sitenizi güncelleyebilirsiniz.

En iyi yanı, WordPress panonuzun içinde önemli olan tüm önemli istatistikleri göstermesidir.

MonsterInsights 2 milyondan fazla web sitesi tarafından kullanılıyor.

MonsterInsights’ın ücretsiz bir sürümü var, fakat gerçek gücünü sadece premium sürüme yükselttiğinizde kullanabilirsiniz.

2. Yoast SEO

Kurumsal Web Siteleri için 5 Wordpress Eklentisi 2022

SEO, arama motorlarından web sitenize daha fazla ziyaretçi çekmenize yardımcı olur. WordPress SEO dostu olsa da, SEO en iyi uygulamalarını kullanarak web sitenizin trafiğini artırmak için yapabileceğiniz çok daha fazla şey var.

Yoast SEO, tüm zamanların en popüler WordPress eklentilerinden biridir. Tüm WordPress SEO eklentilerinden Yoast, sayfa içi SEO’nuzu geliştirmek için ihtiyacınız olan tüm özellikler ve araçlarla en kapsamlı çözümü sunar. Böylelikle Google tarafından tanınmanız çok daha kolaylaşmış olur.

Meta etiketler eklemenize, site haritaları oluşturmanıza, sitenizi Google Search Console’a bağlamanıza, sosyal medya için optimize etmenize ve daha pek çok şey yapmanıza yardımcı olur .

Yoast, son derece yararlı olan 301 yönlendirmelerini kolayca oluşturmanızı sağlayan güçlü bir Yönlendirme özelliği ile birlikte gelir. Ayrıca URL’lerin değişimini algılar ve otomatik yönlendirmeler oluşturur, böylece web sitenizde herhangi bir kopuk bağlantı olmaz.

3. WP Rocket

Kurumsal Web Siteleri için 5 Wordpress Eklentisi 2022

WP Rocket, premium bir önbellek eklentisi. Bu eklenti sayesinde tüm önbelleğe alma işlerinin yanı sıra beklemediğiniz bir dizi özellik de elde ediyorsunuz. Veritabanı optimizasyonu ve  lazy load başta olmak üzere birçok özelliğe bu eklenti ile sahip oluyorsunuz. WP Rocket ile farklı eklenti yükleme derdinden kurtulabilirsiniz. Bu kadar iyi bir önbelleğe alma eklentisinin tek dezavantajı tabii ki ücretli olması. Wp Rocket’e sahip olmak için minimum yıllık 49 $’ı gözden çıkarmanız gerekiyor.

4. iThemes Security

Kurumsal Web Siteleri için 5 Wordpress Eklentisi 2022

Önceki adı Better WordPress Security olan güvenlik eklentisi farklı eklentilerin özelliklerini tek bir çatı altında toplamak amacıyla oluşturuldu.  iTthem Security ile farklı özellikler için farklı eklentileri kullanmak zorunda kalmadan tüm özellikleri tek eklenti içerisinde kullanıcıya sunabilmek. WordPress kullanıcılarının internet sitelerini güvende tutmak için kullanabileceği yetkin bir eklenti olarak karşımıza çıkıyor.

5. Constant Contact

Kurumsal Web Siteleri için 5 Wordpress Eklentisi 2022

E-posta, işletme sahibi olarak emrinizde en etkili ve en güvenilir pazarlama aracıdır. Web sitenizden ayrıldıktan sonra bile kullanıcılarınızla iletişim halinde kalmanızı sağlar. Bu nedenle, her işletme sahibine bir e-posta listesi oluşturmaya başlamalarını öneririz .

Constant Contact , dünyanın en popüler e-posta pazarlama servis sağlayıcılarından biridir.

Teknik bilgisi olmayan kullanıcılar için hızlı ve kolay bir kurulum sunar. Ayrıca, WordPress için OptinMonster ve WPForms gibi popüler eklentilerle de iyi çalışır.

Ve bu eklentilerle birlikte artık WordPress üzerine kurmuş olduğunuz siteniz çok daha güncel. Gerek güvenlik, gerek hız, gerekse diğer gereksinimler konusunda olsun çoğu sorunlarınızı bu eklentiler sayesinde çözüme kavuşturabilirsiniz.

Kurumsal Web Siteleri için 5 WordPress Eklentisi haricinde sitenize farklı uygulamalar da ekleyebilirsiniz. İstediğiniz özelliği taşıyan bir eklenti olmayabilir. Dilerseniz Dijimad ekibimizle uygulamanıza özel WordPress sitenize uyumlu çalışması için eklenti oluşturabiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir