WordPress, WordPress Eklentileri

Neden Elementor En Popüler Sayfa Oluşturucu?

popüler

Elementor, WordPress tabanlı web siteleri oluşturmak için en popüler sayfa oluşturuculardan biridir. Bir sayfa oluşturucu, herhangi bir WordPress web sitesindeki en kritik yapı taşıdır. Kodlama yapmadan dinamik bir tasarımla özelleştirilmiş bir web sitesi oluşturmanıza olanak tanır. Sürekli yenilik ve gelişmiş özellikler sayesinde, Elementor kullanıcıların kalbini kazanıyor ve diğer sayfa oluşturucularla rekabetin önünde kalıyor.

Elementor’un Popülerliği

popüler
Web Sitenizi Özgünleştirin, İşinizi Büyütün

16 milyondan fazla website elementor kullanılarak oluşturulmuştur ve 15.264.588 web sitesi Elementor Müşterisidir. Canlı olarak ise 8.546.839 adet web site elementor kullanmaktadır ve bunların 3.984.465 adeti Elementor PRO kullanmaktadır.

Elementor’un Popülerliğini Sağlayan Güçlü Özellikleri

Tut Sürükle Özelliği

popüler
Web Sitenizi Özgünleştirin, İşinizi Büyütün

Tam zamanlı olarak ön izleme sağladığı ve kodlama ihtiyacı olmadan, kendi kütüphanesindendeki her türlü hazır bloklar ile kolay ve özgürce tasarım imkanı sunar. Ayrıca özelleştirme seçenekleri ile tasarımlarla tam benzerlikte ve ölçüde ayarlamalar yapabilirsiniz. Tüm bu dönüşümler ile benzersiz sayfaları, satış sayfaları, ortaklık sayfaları, bloglar, portföyler ve daha fazlasını kolayca oluşturabilirsiniz. Düğmeler, metin kutuları, resimler vb. gibi widget’ları sayfanıza sürükleyin ve görsel olarak zengin hale getirecek şekilde özelleştirin.

Şablon Yönetimi

Sadece tut sürükle ile tasarımlar oluşturmanın yanında şablon kütüphanesi yardımı ile hazır tasarımlarda özelleştirme de yapabilirsiniz. Ücretli ve ücretsiz olmak üzere farklı türlerde ve bütçelerde şablonlara ulaşmak mümkündür. Hazır şablonlar, etkileyici renk şemaları, resimler, stiller ve yazı tipleriyle benzersiz tasarımlar içerir. Kullanımı oldukça kolay olmakla birlikte, şablon kütüphanesi sayesinde dakikalar içinde sayfalarınızı oluşturabilirsiniz.

Uluslararası Tarz Ayarları

Tasarım için doğru renk ve font çeşitlerini seçmek zordur. Elementor’un hazır önerileri ile profesyonel görünümlü tasarımlar elde edilebilir. Küresel tasarım sistemini kullanarak web sitesi geliştirme iş akışınızı hızlandırabilirsiniz.

Yapay Zeka Aracı

Web sitenizi oluşturmak için Elementor AI’ı kullanın. Bu, WordPress sayfa oluşturucunun bir uzantısıdır ve web siteniz için tasarım önerileri sunan yapay zeka tabanlı bir uzantıdır. Elementor AI, kullanıcıların zamandan tasarruf etmelerine yardımcı olmak için kusursuz bir ön uç oluşturur ve her widget’ın içerik alanlarında yeni bir “Yapay Zeka Yazma” özelliği sunar. Ayrıca, “AI Code Assistant” özelliği ile HTML oluşturur, hassas widget’lar için özel CSS sağlar ve web sitesi sayfasının etkinliğini izlemek için Facebook Piksel kodu, Google Analytics kodu vb. gibi özel kod parçacıkları oluşturur. Elementor Sayfa Oluşturucu’nun diğer özellikleri arasında Elementor Widget’ları, öğelerin stilini düzenleme, Elementor Saha Kitleri, entegrasyon, iş akışı optimizasyonu ve Elementor Pro’nun çeşitli özellikleri bulunmaktadır. Bu özellikler arasında Açılır Pencere Oluşturucu, Tema Oluşturucu, Elementor Form Oluşturucu, Dinamik İçerik, Küresel Widget’lar, Yapışkan Elemanlar, İstediğiniz Yere Yerleştirme, İnteraktif Karuseller, Özel Üstbilgi ve Altbilgi, 300’den fazla Profesyonel şablon, Fiyat Tabloları ve Fiyat Listeleri, Özel Yazı Tipleri ve Simgeler gibi özellikler yer almaktadır. Bu özelliklerle, Elementor AI kullanarak web sitenizin tasarımını kolayca optimize edebilir ve kullanıcı deneyimini geliştirebilirsiniz.

Sağladığı Uyumluluk

Web sitesi trafiği sadece masaüstüne bağlı değil ayrıca %60’ından fazlası mobil cihazlardan geliyor ve bu oran giderek artıyor. Dolayısı ile mobil cihazlardan popülerlik elde etmek masaüstünden daha sıktır. Bununla birlikte, web sitelerine tabletler aracılığıyla da erişim sağlanıyor. Bu çeşitlilik içinde, ekran boyutları ve onlara uyumlu sayfa görünümlerine sahip olmak kritik önem taşır. Bu nedenle, tasarımcılar için önemli olan, Elementor gibi araçları kullanarak, web sitelerinin tüm cihazlarda uyumlu ve çekici görünmesini sağlamaktır. Elementor, web sitelerinin hızla uyarlanmasını sağlayarak, ziyaretçilere her cihazda mükemmel bir deneyim sunar. Bu da, kullanıcıların web sitenize erişimini artırır ve memnuniyetlerini artırır.

Ayrıca Elementor neredeyse tüm premium temalarla uyumludur.

WordPress Topluluğunun Bakış Açısı

WordPress topluluğu genellikle Elementor’u destekler; sezgisel ön uç arayüzü sayesinde, kullanıcılar görsel açıdan zengin web siteleri oluşturabilirler. Esneklik açısından, Elementor birçok tasarım şablonu, tema ve widget sunarak geniş bir özelleştirme yelpazesi sağlar. Performans konusunda hızlı ve verimli çalışmasıyla popülerleşen Elementor, bazı kullanıcılar tarafından birden fazla tema ve eklenti kullanımıyla ilgili yavaşlama sorunları yaşanabileceği belirtilirken, uyumluluk konusunda da diğer eklentiler ve temalarla uyumlu çalışabilir ancak bazı uyumluluk sorunları olabilir. Topluluk popülerliği, çevrimiçi eğitimler, kılavuzlar, forumlar ve üçüncü taraf eklentiler aracılığıyla kullanıcıların web sitelerini geliştirmelerine yardımcı olurken, düzenli güncellemeler, Elementor’un güvenlik ve performansını artırarak sitelerin güncel kalmasını sağlar.

Diğer yazıları incelemek ve wordpress hakkında daha fazla bilgi edinmek için tıklayın.

Elementor ile e-ticaret sitenizi düzenledikten sonra posentegrator ile ödeme işlemlerinizde tüm ihtiyaçlarınızı karşılayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir