E-Ticaret

e-Fatura Başvurusu Nasıl Yapılır? 2020

e-Fatura Başvurusu Nasıl Yapılır? 2020

 e-Faturaya Başvuru Öncesi Gerekenler?

e-Faturaya başvuralabilmek için;

  • Tüzel kişilerin, Kamu Sertifikasyon Merkezi üzerinden ( https://mportal.kamusm.gov.tr/bp/edf.go internet adresinden başvurabilirsiniz) mali mühür almaları gerekmektedir.
  • Gerçek kişiler eğer isterlerse  e-İmza alabilir yada temin ettikleri mali mühür kullanabilirler.

[lwptoc wrapNoindex=”1″ useNofollow=”1″]

Mali mühür temin edebilmek için size verilen formu doldurduktan sonra işlem bedelini ödemeniz istenmektedir. Başvurunuzu başarı ile tamamladıktan sonra 3-4 gün içerisinde mali mühür tarafınıza ulaşır. Mali mühür tarafınıza ulaştıktan sonra e-Fatura’ya geçiş işleminizi başlatabilirsiniz. Ayrıca gerçek kişiler de isterlerse faturalarını mali mühür ile imzalayabilmektedir.

Mali Mühürü almış olan mükellefler, mali mühür kurulum süreçlerini  başarılı bir şekilde tamamladıktan sonra e-Fatura başvurusunu Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB)’nın https://portal.efatura.gov.tr/efaturabasvuru/ web adresinden yapabilirler.

e-Fatura Canlı Ortam Başvuru Sorgulama?

e-arsiv-e-fatura-nedir

e-Fatura sorgulama aşaması, https://portal.efatura.gov.tr/efaturabasvuru/Sorgula.jsp web adresinden mükellefin vergi kimlik No su ya da TC kimlik numarasını ilgili alana yazarak sorgulayabilirsiniz. Mevcut bilgiler ile e-Fatura  sistemindeki bilgileri karşılaştırabilir, doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

GİB tarafından uygulamaya entegre edilen e-Fatura sistemi kullanıcılarına bir çok kolaylık ve avantaj sağlıyor.

 e-Fatura Düzenlemede Yararlanma Yöntemleri

 

  • Gib Portal
  • Kendi Bilgi İşlem Sisteminiz (entegrasyon)
  • Özel entegratörler

e-Fatura Geçişi için Neden Özel Entegratör Tercih Etmelisiniz?

e-Fatura sistemine geçiş işlemlerinde özel entegrasyonlar sayesinde uçtan uca yönetebilirsiniz. Özel entegrasyonlar, güçlü teknik altyapılarına sahiptir. Kalite ve güvenlik belgeleri ile tüm süreci en az risk ile yönetmenize olanak sağlar.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir