Gurmehub

WordPress Yaratın: Blueprint Galerisi

blueprint gallery

WordPress Playground Nedir?

blueprint galerisi
Web Sitenizi Özgünleştirin, İşinizi Büyütün

WordPress Playground ile diğer geliştiricilere ait sitelerin tamamen aynı kopyalarına erişmeniz ve bu sitelerin nasıl yapıdığını incelemeniz sağlanır. Ayrıca, kendi sitenizin bir kopyasını oluşturabilir ve yeni eklentiler, temalar veya wordpress sürümlerini test edebilmenizi sağlar. Geliştiricilere özel blueprintler (taslaklar) sayesinde eklentilerini yüklemeden önce önizleme yapabilme imkanı sunar.

Blueprint Nedir?

Blueprintler bir playground sitesinin yapılandırma dosyalarına verilen isimdir. PHP sürümleri, WordPress sürümleri gibi çeşitli ayarları listeleyebilirler ve ayrıca bir demo veya test sitesi için için doğru eklenti, tema ve içerik kombinasyonunu ayarlamak için gerekli adımları belirtebilirler.

Blueprint Galerisi Nedir?

WordPress Yaratın: Blueprint Galerisi
Web Sitenizi Özgünleştirin, İşinizi Büyütün

Blueprint galerisi, geliştiriciler için kurulumlarını paylaşabilecekleri bir platformdur. Github üzerinde yer almakta olan galeri, farklı ayarları ve yapılandırmaları JSON dosya formatı ile paylaşma imkanı sunar.

Blueprint Galerisinde Neler Bulabilirsiniz?

Galeride, giriş adımından otomatik olarak eklenti ve tema kurulumuna kadar çeşitli örnekler bulabilirsiniz. İçerik oluşturabilir, deneysel özellikleri etkinleştirebilir ve wp-cli komutlarıyla içerik ekleyebilirsiniz. Ayrıca, özel bir gönderi türü eklemek veya içerik aktarmak için eklentiler oluşturabilirsiniz. GitHub’da pull request sürecine aşina olmanız ve blueprintin çalışması için gerekli tüm dosyaları içeren bir klasör sağlamanız yeterlidir.

Katılım

Auttomattic gelişticileri platformlarını daha da ileri yönde geliştirebilmek ve popülerliğini arttırmak amacıyla wordpress kullanıcılarını katkı yapmak yönünde teşvik etmektedir. Blueprint galerisinin kullanım klavuzu ve detaylı bilgileri github üzerinden paylaşılmıştır.

Blueprint Galerisi ile WordPress tasarımlarınızı paylaşmak ve başkalarının çalışmalarını keşfetmek için yaratılmıştır. Bu topluluk projesine katılarak, hem kendi çalışmalarınızı sergileyebilir hem de başkalarının işlerini inceleyerek ilham alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir