E-Ticaret, Ödeme Eklentileri

WooCommerce VakıfBank Sanal Pos Entegrasyonu Nasıl Yapılır?

WooCommerce VakıfBank Sanal Pos Entegrasyonu Nasıl Yapılır?

Gelişen E-Ticaret dünyasında covid-19 ile beraber inanılmaz bir artış ve talep oluştu. Bu durumda bir çok küçük veya orta ölçekli firmaların dijitalleşmeye önem vermesine sebep oldu. Bu durumda işletmelerin ilk adresi ücretsiz ve kolay anlaşılabilir olması nedeni ile WooCommerce oldu. İşte tam da bu yüzden bu makalemizde WooCommerce VakıfBank Sanal Pos Entegrasyonu Nedir? Nasıl yapılır? Sorularına cevap vereceğiz.

[lwptoc wrapNoindex=”1″ useNofollow=”1″ skipHeadingText=”Load More”]

VakıfBank Sanal Pos Nedir?

WooCommerce-VakıfBank-Sanal-Pos

VakıfBank Sanal Pos, verilen hizmetin veya satılan ürünün ücreti tahsil edilirken çevrimiçi ortamda fiziki bir POS kullanılmadan yapılabilmesini sağlayan bir sistemdir.

VPOS (VakıfBank Sanal POS)  ödeme alma yöntemi, çevrimiçi ortamdan talimat vermek suretiyle satılan bir mal ya da hizmetin bedelinin alınmasını mümkün hale getiren bir sistemi ifade eder.

VakıfBank Sanal Pos’un Özellikleri

 • Türkçe arayüz
 • Güvenlik kodu kontrolü yapabilme
 • Yurt dışı kartlarla yapılan işlemleri tahsilat imkanı
 • Satış ve diğer işlemleri kontrol edebilme
 • Günlük , toplam ve detaylı satış listesini görebilme
 • Mağaza programıyla entegre edilerek onay, iade ve iptal işlemleri için ilgili arayüze bağlanmadan doğrudan mağaza programı üzerinden aksiyon gerçekleştirebilme.

VakıfBank Sanal Pos Güvenli Ödeme Sayfası Nedir?

vakifbank-sanal-pos

Geliştirilmesi ve güvenliği VakıfBank tarafından sağlanan, ortak kullanım için tasarlanmış bir ödeme sayfasıdır. Online satış işlemlerinin VakıfBank güvencesiyle yapılmasına olanak sağlar.

E-ticaret sitenizin ödeme sayfasını kendi tarafınınızda barındırmak istemiyor veya teknik imkanlarınız  yetersiz ise VakıfBank tarafından geliştirile VakıfBank Sanal Pos Güvenli Ödeme Sayfasını kullanabilirsiniz. Ayrıca  ortak ödeme sayfası kullanımda SSL sertifikası gerekmediği için site maliyenizde azalmış olur.

Bu sayfa aracılığıyla satın alınan ürün veya hizmetle ilgili olarak VakıfBank herhangi bir taahhütte bulunmayıp bu husustaki tüm işlemler üye işyerinin sorumluluğunda olacağını vurgulamıştır. Ayrıca WooCommerce VakıfBank Sanal Pos üzerinden de güvenli ödeme sayfasını kullanabilirsiniz.

VakıfBank Tekrarlı Tahsilat Sistemi Nedir?

Müşterilerinden kredi kartı ile düzenli ödeme  alan veya çok sayıda Mail Order işlemini bir seferde yapılmasını isteyen üye işyerleri için VakıfBank tarafından geliştirilen Sanal POS uygulamasıdır. Tekrarlı Tahsilat Sistemi, toplu provizyon şeklinde de kullanılabilmektedir ve  birden fazla kredi kartından aynı anda tahsilat olanağı da vakıfBank tarafından sağlanmaktadır.

[select-faq faq_id=’13432′]

[select-faq faq_id=’13433′]

VakıfBank Snal Pos 3D Secure Nedir?

İnternet üzerinden yapılan işlemleri daha güvenli hale getirmek için Visa ve MasterCard tarafından geliştirilen ve genel adıyla 3D Secure olarak bilinen uygulama, VakıfBank tarafından 2007 yılında Güvenli Elektronik Ticaret (GET 7/24) adıyla üye işyerlerinin hizmetine sunulmuştur.  

GET 7/24, çevrimiçi alışveriş sistemlerinin güvenliğinin arttırılması için geliştirilen en gelişmiş sistem olduğu söylenen, sistemin Visa kredi kartları kullanımı için hazırlanan uygulamasına “Verified by Visa”, MasterCard kredi kartları kullanımı için hazırlanan uygulamasına ise “SecureCode” isimleri verilmektedir.

3D Secure, çevrimiçi olarak yapılan alışveriş işlemlerinde kredi kartı kullanan kart sahibinin şifre ileri doğrulanarak kişinin güvenliğinin sağlanmasıdır. Bu sayede kart bilgilerinin belirsiz kişiler tarafından kullanılmasını engellemektedir. Çevrimiçi alışveriş yaparken banka kartı veya kredi kartı bilgilerinin herhangi bir kişinin ele geçirmesi durumunda, kart sahibinden habersiz olarak işlem yapılabilir.

Bu durum da ise kart sahibi itirazda bulunabilir. VakıfBank Sanal POS hizmetini kullanan veya kullanacak olan üye işyerlerinin ve kart sahiplerinin olası sahtekârlıklara karşı VakıfBank tarafından güvenliği sağlanmıştır.

[select-faq faq_id=’13435′]

[select-faq faq_id=’13434′]

3D Secure’un Üye İşyerimiz için avantajları:

 • Üye işyeri’nin satışların artmasını sağlar.
 • Kart hamilinin harcama itirazlarını düşürür.
 • Çevrimiçi yapılan alışverişlerde güvenli satış sistemi ile müşterinin işletmeye olan güvenini artırır.
 • Dolandırıcılığın önüne geçer.
 • Üye İşyeri mevcut sistemine kolaylıkla entegre olur.

WooCommerce VakıfBank Sanal Pos Entegrasyonu Nasıl Yapılır?

VakıfBank Sanal POS Entegrasyonu

VakıfBank Sanal Pos Entegrasyonu Hiç Bu kadar Kolay Olmamıştı

WooCommerce VakıfBank Sanal Pos Entegrasyonu Nasıl Yapılır?

Bir e-ticaret sitesi kuracaksınız? Satılacak ürünü veya hizmeti buldunuz  ve  barındırma, alan adı, tasarım ve kullanılacak altyapı (wooCommerce) çözümlerini de tamamı ile netleştirdiniz.

Satış aşamasında ödeme alabilmek  için bir firma ile anlaştınız(VakıfBank) ama entegrasyon ve eklenti özellikleri konusunda bilginiz yok veya bu konu sizin için çok karışık ise ekibimiz tarafından geliştirilen POS Entegratör WordPress Ödeme Eklentisi  tam sana göre. POS Entegratör ile VakıfBank Sanal POS entegrasyonunu hızlı bir şekilde hayata geçirebilir, hemen ödeme almaya başlayabilirsin.

VakıfBank Sanal POS hakkında ayrıntılı bilgi verdiğimiz Rehber yazısına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir