Nasıl Yapılır

WooCommerce Ürün Etiketleri Nedir ? 2020

WooCommerce Ürün Etiketleri Nedir ? 2020

WooCommerce yüklü ve hazır mağazanıza ürünler eklemek , WooCommerce ürün etiketlerini kullanmak e-ticaret siteniz için çok önemlidir. Ürün etiketleme, müşterinin ihtiyaç duyabileceği özel özelliklere veya bilgilere sahip ürünleri düzenlemenize ve tanımlamanıza yardımcı olabilir. Etiketler, arama sonuçlarında üst sıralara çıkmanıza yardımcı olan etkenlerdendir.

[lwptoc]

WooCommerce Ürün Etiketleri Nedir?

Ürün etiketleri, ürünlerinize ekleyebileceğiniz ve müşterilerin bu sayede ürünler hakkında bilgi sahibi olabileceği açıklayıcı etiketlerdir. WooCommerce ürün etiketleri neredeyse sınırsızdır. Ürünlerinizi düzenlemenize ve açıklamanıza yardımcı olması için gerektiği kadar çok veya az etiket ekleyebilirsiniz.

Neden Etiketleri Kullanmalı?

WooCommerce ürün etiketleri kullanımı isteğe bağlıdır. Temanıza bağlı olarak, etiketler mağazanızdaki ürünlerin yanında görünebilir veya görünmeyebilir. Görünür veya gizli bir şekilde olsun, etiketler birden çok ürünü incelemenize yardımcı olmak için yönetici bölümünüzde de kullanılabilir. Etiketleri kullanmanız için birçok sebep vardır:

Ürünleri, özellikleri veya değişkenleri tanımlayın Ürünlere yerleştirilen özel işaretçiler ve tanımlayıcılar, müşterilerinizin aradıklarını bulmalarına yardımcı olabilir. Örneğin, film posterleri satıyorsanız, ürünlerinizi 1950’ler, uzay istilası, kırmızı gece vb. Gibi tanımlayıcılarla etiketleyebilirsiniz. Ürün Kategorilerinden daha belirgin olan etiketler, olası müşterileriniz için ürün hakkında daha çok bilgi verir.
Ürünlerinizi düzenleyin Etiketleri ister müşteriye dönük ister yönetici Kontrol Panelinizde kullanın, etiketler genel markanız dahilinde ürünlerinizin birbiriyle nasıl ilişkili olduğunu takip etmenize yardımcı olacaktır.
Arama motoru optimizasyonu Popüler arama motorları, mağazanız hakkında bilgi almak için etiketleri kullanabilir. Bu, mağazanızın arama sonuçlarında yükselmesine yardımcı olabilir.

Ürünlerinize Etiket Nasıl Eklenir ?

Ürünlerinize etiket atamak için aşağıdaki adımları izleyin:

Adım 1
Panele Giriş Yapın
wocommerce-etiket-nasil-eklenir
Adım 2
Sol Taraftaki Menuden Urunleri Seçin
woocommerce-urun-etiketi-nelerdir
Adım 3
Bir ürün ekleyin
woocommerce-urun-olusturma
Adım 4
Mevcut bir ürünü düzenleyin
woocommerce-urun-duzenleme
Adım 5
Sağ taraftaki sütuna Ürün Etiketleri ekleyin
woocommerce-urun-etiketi-ekleme
Adım 6
Etiketleri tek tek eklemek için Ekle’yi tıklayın
woocommerce-urun-etiketleri-nereden-eklenir
Adım 7
Virgül kullanarak birden çok etiket ekleyebilirsiniz
woocommerce-coklu-urun-etiketi-ekleme
Adım 8
Temanıza bağlı olarak, ürününüzle birlikte etiketlerin göründüğünü göreceksiniz.
woocommerce-coklu-urun-etiketi-ekleme

Tebrikler! WooCommerce mağazanızda Ürün Etiketlerini nasıl etkili bir şekilde kullanacağınızı öğrendiniz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir