wooCommerce

WooCommerce Mesafeli Satış Sözleşmesi Eklentisi 2020

WooCommerce Mesafeli Satış Sözleşmesi Eklentisi 2020

Bu makalemizde E-Ticaret siteleri için bir zorunluluk olan mesafeli satış sözleşmesi ve WooCommerce kullandığınız WordPress siteniz için Mesafeli Satış Sözleşmesi Eklentimizden bahsedeceğiz. İlk olarak E-Ticaret sektörüne yeni başlıyorsanız E-Ticarete Nasıl Başlanır? yazımızı okuyabilirsiniz.

[lwptoc]

Mesafeli Satış Sözleşmesi Nedir?

mesafeli-satis-sozlesmesi-eklentisi

Mesafeli satış sözleşmesi, e-ticaret sitelerinde olan bir sözleşmedir. Sözleşmedeki amaç, E-Ticaret siteden alışveriş yapılma esnasında ya da alışverişten sonra oluşabilecek her türlü sorunu önlemek ve uyulması gereken prosedürler ile ilgili ön bir bilgilendirme yapmaktır. Ön bilgilendirme formunda bulunan bilgiler ile  ilave bilgileri içinde barındıran sözleşmedir

Mesafe satış sözleşmesi E-Ticaret sitelerinde bulunması zorunlu olan bir sözleşmedir ve sipariş tamamlanmadan önce müşteri tarafından okudum ve onayladım seçeneği ile kabul edilmesi gerekmektedir. Bu sözleşme fiziki veya dijital pazarlama yapan E-Ticaret sitelerine göre farklılık gösterebilir.

Mesafeli satış sözleşmesi, 6.03.2011 tarihi 27886 sayılı yönetmelik ile resmi gazetede düzenlenmiştir. Satıcının bu sözleşmeyi 3 yıl boyunca saklaması zorunlu kılınmıştır.

Mesafeli Satış Öncesi Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

mesafeli-satis-sozlesmesi-eklenti

Çevrimiçi olarak alışveriş yapılırken, internet sitesi ile ilgili ön bilgi toplanmalıdır. Sitede sabit telefon, firma unvanı, , açık adres ve e-posta adresi gibi  bilgilerinin olup olmadığına dikkat edilmeli ve emin olunmalıdır. Alınacak ürün ile ilgili fiyat karşılaştırmaları yapılmalı ve ürün bilgileri kesinlikle kontrol edilmelidir. Eğer ürüne ait fiyat ve bilgiler net  ve şüpheli ise alışveriş yapılmamalıdır.

Mesafeli Alışverişlerde Tüketiciler Nelere Dikkat Etmelidir?

mesafeli-satis-sozlesmesi-dikkat-edilmesi-gerekenler-2020

Sitenizden alış yapan müşterileriniz, siparişi tamamlarken mesafeli satış sözleşmesi ile ilgili olarak okudum onayladım işlemini yapmazlarsa sipariş kabul edilmemeli ve okudum onayladım bölümünü kabul etmelerini istemelisiniz.

Siparişi tamamlamış alıcıların mesafeli satışlarda 14 günlük cayma hakkı vardır. Alışverişlerde, ürünün teslim alındığı tarihten itibaren 14 gün içerisinde cayma hakkı olunduğuna dair alıcıya bilgilendirme yapılması gerekmektedir. Tüketiciler gerekçe göstermeksizin cayma hakkını kullanmakta özgürdürler. Satıcı, alıcı tarafından cayma hakkının kullanılması durumda, cayma bildiriminden itibaren 14 gün içerisinde hiç bir kesinti yapılmadan ve alıcıya bir masraf çıkarılmadan ürün bedelini iade etmek durumundadır.

WooCommerce Mesafeli Satış Sözleşmesi Eklentisi : WooSözleşme

woocommerce mesafeli satış sözleşmesi

WooSözleşme

WooCommerce ödeme formunda veya kullanıcı kayıt işlemleri için kendi şablonunla oluşturacağın sözleşmeleri  müşterilerin yada kullanıcıların için oluşturur, gösterir, onaylatır  ve saklar. wooSözleşme ile Mesafeli Satış Sözleşmesi eklentisi ile yönetmeliğine uygun olarak çalışmak artık çok kolay.

WooSözleşme alt yapısı ile e-ticaret kanunlarına uyum sağlamaya bir tık uzaktasın.

Bir e-ticaret sitesi kurmak mı istiyorsunuz; Satıcılarınız, müşterileriniz hazır barındırma, alan adı, tasarım ve kullanılacak altyapı (wooCommerce, Dokan ,wcVendor , Product Vendors) çözümlerini netleştirdiniz. Satışınızı resmileştirebilmek için yasal zorunlulukları yerine getirmeniz mi  gerekiyor? Bu adım için WooSözleşme eklentimizi kullanarak satışınızı tamamen kanunlara uygun ve hızlıca tamamlayabilirsiniz. Resmi evrak düzenlemelerine ayırabileceğiniz zamandan tasarruf etmek istiyorsanız WooSözleşme tam size göre.

WooSözleşme eklentisinin bazı kullanım örnekleri

Ödeme formunda Mesafeli Satış Sözleşmesi ile alıcı ile aranızdaki siparişi resmiyete bağlamak istiyorsanız. Ön Bilgilendirme Formu ile siparişten önce bilgi verip onaylanmasını istiyor olabilirsiniz. Pazaryerinize üye olacak satıcıların yada kullanıcıların bazı kuralları kabul etmesi için sözleşme düzenleyip onaylatabilirsiniz. Resmi gazetede yayınlanan Mesafeli Satış Sözleşmesi yönetmeliği.

wooCommerce Mesafeli Satış Sözleşmesi Eklentisi Özellikleri

  • Kullanıcı kayıt formunda kullanıcı bilgilerini kullanarak sözleşme oluşturabilir.
  • Ödeme formunda (checkout) ödeme bilgilerini kullanarak sözleşme oluşturabilir.
  • Birden fazla sözleşme aynı formda görüntülenebilir.
  • Oluşturulan sözleşmeler ödeme/kullanıcı kayıt kısmında önizlemeleri görüntülenebilir.
  • Sözleşmeler için siteye özel ön tanımlı sabitler oluşturulup kullanılabilir.
  • Zorunlu yada isteğe bağlı sözleşme eklenebilir. Zorunlu seçilen sözleşmeler onaylanmadan ilgili form bitirilemez.
  • Oluşturulan sözleşmelere yönetim panelinden ulaşılabilir.
  • Müşteriler sipariş/kullanıcı kaydı için onayladığı sözleşemelerini sipariş ve sözleşmelerim kısmından ulaşabilir.
  • Sipariş sonrasında gönderilen e-postada ile birlikte müşterinin onayladığı sözleşmeler gönderilir.
  • Oluşuracağınız sözleşmelerde {$Siparis} etiketiyle sipariş bilgilerini {$Kullanici} ile kullanıcı bilgilerini kullanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir